• Головна
  • Україна вийшла з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін
12:05, 30 червня

Україна вийшла з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін

Україна вийшла з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін

Україна виходить з Оттавської конвенції 1997 року, яка забороняє застосування, накопичення і виробництво протипіхотних мін. Відповідний указ № 441/2025 підписав президент Володимир Зеленський, ввівши в дію рішення Ради національної безпеки та оборони, повідомляє FREEДOM.

У документі, оприлюдненому на сайті глави держави, зазначається, що такий крок обумовлений необхідністю захисту територіальної цілісності та суверенітету України в умовах агресії Російської Федерації, що триває. Підтвердили вихід з Конвенції в Міністерстві закордонних справ України.

Як зазначили в зовнішньополітичному відомстві, цей крок є вимушеним і продиктований поточною військовою ситуацією. Росія, яка не є стороною Конвенції, активно застосовує міни проти українських військовослужбовців і цивільного населення, не обмежуючи себе жодними міжнародними угодами.

“Цей крок є необхідним і відповідає рівню загроз, адже йдеться про виживання та збереження України як суверенної, незалежної та вільної держави. В умовах, коли Росія здійснює геноцид з метою знищення України як держави та українців як нації, Україна змушена надавати безумовний пріоритет безпеці своїх громадян і обороні своєї держави. Це стосується, зокрема, і участі нашої держави в міжнародно-правових документах і механізмах”, — із заяви Міністерства закордонних справ України.

У відомстві додали, що Україна — не єдина, хто постав перед складним вибором між виконанням зобов’язань за Оттавською конвенцією та ефективністю захисту своєї Батьківщини від жорсткого агресора, який нехтує всіма міжнародно-правовими нормами.

“Збройна агресія Російської Федерації проти України вже змусила низку держав — Латвію, Литву, Естонію, Польщу і Фінляндію — переглянути свою позицію і прийняти спільне політичне рішення щодо виходу з Оттавської конвенції. Міжнародна спільнота має усвідомлювати, що з моменту приєднання України та цих держав до Оттавської конвенції ситуація з регіональною безпекою суттєво погіршилася”, — наголосили в МЗС України.

Нагадаємо, Естонія і Литва повідомили ООН про вихід з Конвенції про заборону протипіхотних мін. Про це заявили міністри закордонних справ двох країн. Членство в Конвенції припиняється через шість місяців після повідомлення Організації Об’єднаних Націй. Раніше парламенти п’яти держав, що межують з Росією — Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії та Польщі — схвалили вихід своїх держав з Оттавського договору. Головною причиною назвали загрозу з боку Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...