10 років та 240 днів війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
Сьогодні 17 вересня. Триває 937 доба повномасштабного російського вторгнення.
Збройні Сили України змогли відновити свої позиції біля Торського, проте на інших напрямах ситуація залишається складною.
Вночі ворог здійснив масовану атаку дронами по мирному місту Суми. Через це в місті проблеми з електрикою, не ходить електротранспорт, а тиск води в міському водогоні знизився.
Україна має підсилювати захист свого неба. Данія має передати чергову партію літаків F 16 Україні до кінця цього року. Очікуємо і інших рішень, які допоможуть Україні захищатися.
А поки не забуваємо підтримувати армію своїми донатами. Стежимо за подіями в країні онлайн.
18.04 Оперативна інформація Генштабу ЗСУ.
Сили оборони продовжують рішуче боротися з загарбниками, чинячи опір численним спробам противника просуватися в глибину території України. Противник надалі намагається використовувати перевагу в живій силі та авіаційній підтримці. На цей час кількість бойових зіткнень зросла до 88. Найбільш активно ворог діє на Курахівському напрямку, де провів чверть від усіх атак.
Держава-терорист не припиняє застосування авіації та артилерії по прикордонню Сумської та Чернігівської областей. Зокрема, під артилерійськими обстрілами опинилися райони населених пунктів Карповичі, Прогрес, Угроїди, Степок, Високе, Бучки, Семенівка. Ворожа авіація завдала ударів КАБами по районах населених пунктів Малушине, Ободи, Річки, Катеринівка, Бондарівщина, Писарівка та Глухів, загалом на даний час застосувавши 14 керованих авіабомб. До того ж, ворог завдав чотири ракетних удари по місту Суми. Крім того, за сьогодні на Курську область рф противник скинув вже 17 керованих авіабомб.
Шість разів ворог атакував наші позиції на Куп’янському напрямку. Українські захисники відбили ворожі штурми поблизу Синьківки, Новоосинового та в напрямку Лозової. Одне боєзіткнення в районі Кругляківки ще триває.
На Лиманському напрямку не припиняються ворожі атаки в районах Чернещини, Дружелюбівки, Макіївки, Торського. З початку доби на цьому напрямку нараховується вже вісім боєзіткнень, досі триває два з них. Ситуація контрольована.
На Сіверському напрямку супротивник атакував поблизу Верхньокам’янського та Виїмки, двічі намагався прорвати нашу оборону. Обидві атаки відбиті.
На Краматорському напрямку загарбники здійснили п’ять штурмових дій поблизу Часового Яру, Ступочок та Кліщіївки. Одне боєзіткнення ще продовжується в районі населеного пункту Біла Гора.
Сім ворожих атак відбулося на Торецькому напрямку, ворог в основному атакує біля населених пунктів Торецьк та Неліпівка, наші захисники дають гідну відсіч. П’ять боєзіткнень вже завершено. Також авіація агресора завдала ударів некерованими авіаракетами та КАБами по Щербинівці, Петрівці та Дружбі.
З початку доби на Покровському напрямку окупанти здійснили вже 19 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій в районах Гродівки, Новоторецького, Орлівки, Миколаївки, Українська та атакували у бік Зеленого Поля. Сили оборони, стримуючи натиск, вже відбили 14 атак противника, п’ять боїв ще тривають.
Найбільша кількість боєзіткнень на цей час на Курахівському напрямку. За підтримки авіації загарбники 22 рази намагалися просунутися поблизу Цукуриного, Желанного Першого, Гірника, Георгіївки та Костянтинівки. Шість боєзіткнень наразі не завершені.
На Времівському напрямку загарбники шість разів атакували в напрямку Вугледару та Катеринівки, три атаки досі тривають.
Зазнав авіаудару НАРами населений пункт Вербове на Гуляйпільському напрямку.
На Придніпровському напрямку відбито дві ворожі атаки.
На інших напрямках фронту ситуація суттєвих змін не зазнала.
18.00 У російському Санкт-Петербурзі вбили опозиційного активіста Віталія Іоффе, повідомила Радіо Свобода його близька родичка.
Російські ЗМІ також повідомили про вбивство Іоффе з посиланням на його дочку й інші джерела.
Близький до Кремля Telegram-канал Mash написав, що 20-річного жителя Санкт-Петербурга затримали за підозрою у вбивстві. Про мотиви його дій не повідомляють.
Іоффе був відомий своєю критикою російської влади. Він відкрито засуджував вторгнення Росії в Україну.
17.58 Напередодні Міністерство закордонних справ України закликало Міжнародний Комітет Червоного Хреста та Організацію Обʼєднаних Націй допомогти із гуманітарною місією на території Курській області РФ, де триває операція ЗСУ. Речник ООН Стефан Дюжаррік відреагував на це запрошення, інформує "Голос Америки" .
Дюжаррік заявив, що представники Організації Обʼєднаних Націй готові прибути на контрольовану Збройними Силами України частину Курської області, однак для цього організації необхідно отримати дозвіл від Російської Федерації.
17.56 Окупанти завдали ракетного удару по підприємству в Сумах, поранено людину, повідомила облпрокуратура.
"За даними слідства, 17 вересня 2024 року близько 11:05, застосовуючи заборонені міжнародним правом методи ведення війни, окупанти завдали удару, ймовірно, балістичною ракетою, по території одного з підприємств у м. Суми. Унаслідок атаки ворога дістав поранення 41-річний чоловік", - ідеться в повідомленні в телеграм-каналі у вівторок.
Наразі прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями документують наслідки обстрілів.
17.55 Стало відомо ще про одного постраждалого через атаку російського дрона по Дніпровському району Херсона - до лікарні доправили чоловіка з вибуховою травмою і контузією, повідомила обласна військова адміністрація.
"Швидка доправила в лікарню 53-річного чоловіка, який отримав вибухову травму, контузію, поранення голови й ноги. Постраждалому надають необхідну медичну допомогу", - йдеться в повідомленні.
17.35 Після стабілізації лінії фронту на Харківщині бригадного генерала Михайла Драпатого, який керував ОТУ "Харків" з перших днів російського прориву, перекинули на посаду командувача ОТУ "Луганськ".
Про це повідомив співрозмовник Української правди у військових колах
Драпатий на новій посаді вже не перший тиждень. Він прибув в оперативно-тактичне угруповання "Луганськ" приблизно 5-10 вересня.
У його зоні відповідальності тепер опиниться смуга від Білогорівки (Луганщина) до Торецька та Нью-Йорка (Донеччина).
З найскладніших точок цього напрямку – Часів Яр, Торецьк та Нью-Йорк.
До Драпатого ОТУ "Луганськ" керував полковник Євген Ледовий.
17.33 Загинув рятувальник у Покровському районі Донецької області під обстрілом російських окупаційних військ, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
"Сьогодні вранці окупанти обстріляли село в Покровському районі Донецької області. Унаслідок атаки загинув один рятувальник", - ідеться в повідомленні ДСНС у телеграм-каналі у вівторок.
17.31 Станом на 1 серпня в Україні вже було усиновлено 666 дітей, однак при цьому складно знайти родину для дітей старше 10 років. Про це розповіла уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук в ефірі телемарафону.
Вона зазначила, що згідно зі статистичними даними, у 2022 році відбувся величезний спад усиновлення, оскільки процедура усиновлення була призупинена і згодом в неї було внесено ряд змін. Проте, минулого року українці усиновили майже 1 тисячу дітей, і це приблизно стільки ж, скільки усиновлювалося до повномасштабного російського вторгнення.
Вона зазначила, що наразі важливою проблемою є те, що українці не охоче всиновлюють дітей старше 10 років.
“Кількість родин, які б хотіли усиновити старшу дитину, зменшується з кожним роком. І це проблема. Також хочу сказати, що з 2500 сімей-кандидатів в усиновлювачі, лише 284 родини, які готові усиновити понад одну дитину”, - сказала Герасимчук.
17.18 Верховна Рада 17 вересня ухвалила в цілому законопроєкт № 6490-д про перезавантаження митниці, повідомив народний депутат від фракції «Голос» заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Закон підтримали 260 голосами парламентарів.
Ухвалення документу передбачає наступне:
перезавантаження за зразком БЕБ, погодженим з міжнародними партнерами;
прозорий конкурс на голову Державної митної служби (ДМС) за участі міжнародних організацій;
політична незалежність голови ДМС і звільнення за висновком аудиту;
переатестація всіх працівників протягом 18 місяців з призначення нового голови;
половину членів атестаційних комісій для керівних посад обирають міжнародники за пропозиціями бізнес-спільноти;
підвищення зарплат на рівні закону.
За словами голови правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталя Шабуніна, ухвалення цього закону має збільшити впродовж кількох років надходження в бюджет на 100 мільярдів гривень.
17.06 Російські військові вдень 17 вересня атакували з дрона Дніпровський район Херсона.
Про це інформує Херсонська обласна військова адміністрація.
Поранена 45-річна жінка, яка перебувала у магазині. У неї — вибухова травма й контузія. Лікарі надали їй медичну допомогу на місці.
15.54 Російська армія вдарила по Харкову. Про вибухи повідомив у Telegram голова ОВА Олег Синєгубов.
Є влучання не лише в обласному центрі, а й районі. Одне з влучань у Харкові – по відкритій місцевості.
"Шестеро постраждалих від удару окупантського КАБу на дану хвилину. Зараз їм усім надають медичну допомогу", – повідомив мер Харкова.
За його даними, два удари припали на Київський район.
Синєгубов уточнив, що чотири поранені – це рятувальники. Одне влучання КАБ зафіксували у лісосмузі поблизу торгового центру.
"На жаль, є поранені четверо рятувальників, які ліквідували пожежу поряд", – сказав він.
В області удар КАБ припав на Черкаську Лозову.
Також ворог запустив КАБи по Сумській області.
15.41 Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон.
Таку оцінку наводить газета The Wall Street Journal, передає Радіо Свобода.
Видання виходить із неофіційних підрахунків, у тому числі західних розвідок, вказуючи, що визначити точну кількість загиблих і поранених – складно, оскільки Росія й Україна відмовляються оприлюднювати офіційні дані або оприлюднювали цифри, яким багато хто не довіряє.
Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета. Високі втрати тяжко переносяться російською армією, йдеться в матеріалі, але для менш населеної України вони можуть бути значно важчими.
Втрати на полі бою і відтік населення завдають величезної шкоди майбутньому двох країн, пише видання. Населення України з 48 мільйонів за переписом 2001 року могло скоротитися до 25 – 27 мільйонів без урахування жителів окупованих Росією територій. За оцінками газети, Росію після початку війни залишили близько 600 тисяч людей, переважно молодих професіоналів.
15.17 Близько 80% українців не переїхали б жити до США чи Європи, навіть якби їм надали громадянство. про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.
На запитання, чи переїхали б ви для постійного проживання до США або країн ЄС, якби без умов отримали громадянство, 79% українців відповіли, що залишилися б вдома. Водночас 19% - переїхали б до іншої країни.
Аналітики відзначили, що у вересні 2022 року лише 7% українців заявляли, що переїхали б до іншої країни.
У КМІС пояснюють, що зниження відбулося і через те, що частина людей, які бажали переїхати, зробили це на тлі вторгнення, а також через зростання патріотизму та оптимізму щодо майбутнього України.
Водночас у жовтні 2020 року 28% серед усіх дорослих українців готові були виїхати жити за кордон, а 69% - хотіли залишитися вдома.
15.04 Армія РФ атакувала авіабомбами місто Глухів (Сумська обл.), дві людини поранені, повідомила облпрокуратура.
"За даними слідства, 17 вересня 2024 року близько 10:00, застосовуючи заборонені міжнародним правом методи ведення війни, окупанти скинули, за попередніми даними, три керовані авіабомби на цивільну інфраструктуру м. Глухів Шосткинського району. Унаслідок атаки ворога дістали поранення батько та син, яким 64 та 34 роки", - йдеться в повідомленні в телеграм-каналі у вівторок.
Також пошкоджено щонайменше 20 приватних домоволодінь.
Наразі прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями документують наслідки обстрілів.
14.59 Деякі з вищих командирів Збройних сил України, зокрема колишній командувач Валерій Залужний, виступали проти проведення операції українських військ у Курській області Росії.
Про це пише Politico.
Зазначається, що президент України Володимир Зеленський уперше порушив питання про наступ у РФ на початку року і наполягав на ньому.
Серед тих, хто виступив проти, видання наводить колишнього командувача ЗСУ Валерія Залужного. Повідомляється, що його заперечення полягало у відсутності "другого кроку" після прориву російського кордону. За словами одного з чиновників, Залужний не отримав чіткої відповіді від Зеленського з цього приводу і вважав операцію авантюрою.
Крім екскомандувача, проти Курської операції виступив звільнений у липні командир 80-ї десантно-штурмової бригади Еміль Ішкулов, пише видання. Джерела заявили, що "Ішкулов заперечував проти операції в Курській області, побоюючись, що його бригада зрештою може виявитися надто вразливою на території Росії, і що кількість втрат може різко зрости".
Вказується, що питання Залужного про "другий крок" після прориву кордону РФ залишається ключовим, оскільки "як західні, так і українські скептики побоюються, що сили Києва можуть опинитися всередині і постраждати від деморалізуючого відступу".
14.55 Кабмін призначив ексголову Мінстратегпрому Олександра Камишіна членом наглядової ради "Укрзалізниці".
Про це йдеться у відповідному розпорядженні уряду.
Ініціатива уряду набирає чинності з 26 вересня 2024 року.
"Розпочинаю роботу в наглядовій раді Укрзалізниці як представник держави", - прокоментував своє призначення сам Камишін.
Раніше, до призначення у Мінстратегпром, Камишін обіймав посаду голови правління "Укрзалізниці".
14.45 Верховна Рада проголосувала за законопроєкт #11416-д про підвищення податків у першому читанні.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Так, новий пакет податків передбачає наступні норми:
підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
встановлення ВЗ у розмірі 1% від доходу платників єдиного податку ІІІ групи;
підвищення податків для 1 та 2 групи ФОП;
авансові внески на АЗС;
встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%;
встановлення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.
На 2024 рік такі податкові зміни принесуть держбюджету 58 млрд грн, і 137 млрд грн наступного 2025 року.
13.53 У Верховній Раді відбулася нарада стосовно заборони мобілізувати українців від 18 до 25 років. Учора профільний комітет одностайно підтримав ухвалення відповідного законопроєкту в другому читанні, тож його мали б розглянути вже цього тижня, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
За його словами, спікер парламенту Руслан Стефанчук підтвердив, що нарада з цього питання була, але "всіх деталей він озвучити не може". Нібито має бути наказ про зупинку мобілізацію українців від 18 до 25 років, поки відповідний законопроєкт на розгляді.
"А тих, кого встигли мобілізувати, щоб їх не було відправлено на штурмові дії", – додав він.
Стефанчук звернув увагу, що потрібно зрозуміти, яким чином замінять у війську тих, кого вже мобілізували.
13.47 Наприкінці 2023 року російські посадовці припускали, що Міноборони РФ набирає близько 1600 осіб щодня, однак публічно оприлюднені цифри цього року свідчать що цей показник становить близько 1000 осіб на день, повідомляє Міноборони Великої Британії у соцмережі X.
Аналітики розвідки зауважують, що війна в Україні обійшлася Росії дорого, особливо з погляду втрати військових. Так, за оцінками Міноборони Британії, з початку повномасштабної агресії Росія, ймовірно, втратила 610 тисяч військових убитими і пораненими.
«Тактика, заснована на масовому наступі піхоти, потребувала від Росії постійного поповнення сил на передовій внаслідок постійного потоку новобранців», – йдеться у зведенні.
На думку експертів, цілком ймовірно, що темпи набору новобранців у російську армію у 2024 році знизилися порівняно із темпами, досягнутими роком раніше. Наприкінці 2023 року російські посадовці припускали, що Міноборони РФ набирає близько 1600 осіб щодня. Однак публічно оприлюднені цифри цього року свідчать що цей показник становить близько 1000 осіб на день.
«Ці цифри самі по собі, ймовірно, є дещо завищеними», – вважають у розвідці Сполученого Королівства.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 17 September 2024.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) September 17, 2024
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/pyg0nlxocb #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/tZlwY3Z0oJ
13.46 Підрозділи української армії відновили позиції всередині агрегатного заводу у Вовчанську на Харківщині. росіян там тримали в блокаді кілька місяців.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Такі висновки аналітиків ґрунтуються на геолокаційних кадрах, де російські військові завдають ударів по українських позиціях на Вовчанському агрегатному заводі. Саме це, на їхню думку, свідчить про відновлення позицій всередині підприємства.
Водночас ISW зазначає, що 15 і 16 вересня росіяни наступали поблизу Вовчанська, а українські війська нібито без успіху контратакували у місті та поблизу Липців і Глибокого.
Речник угруповання військ «Харків» заявив, що російські війська продовжують наступати на Вовчанськ, але темпи їхньої активності на інших ділянках напрямку дещо знизилися. Вони не ведуть наступальних дій біля Липців, Глибокого, Лук'янців чи Стариці, але все ще присутні в цих районах і проводять внутрішні ротації.
13.44 Вдень 17 вересня армія РФ здійснила ракетний удар по Сумах.
Про це повідомив голова Сумської ОВА Володимир Артюх.
"Зафіксовано 4 вибухи. Наслідки уточнюються", — повідомив чиновник.
Частина міста без електроенергії та водопостачання.
13.42 Єдиний спосіб, яким Україна може захистити себе, - удари вглиб Росії по військових базах, артилерії, ракетних установках і аеродромах, які росіяни використовують майже щодня для атак, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю американському журналу Foreign Policy.
"Немає сумнівів, що Україна має право завдавати ударів по законних цілях на території Росії. Ми повинні пам'ятати, що це агресивна війна, яку Росія розв'язала проти свого сусіда, України. Це війна за вибором Росії. Це грубе порушення міжнародного права. Згідно з міжнародним правом, Україна має право на самооборону, а самооборона передбачає нанесення ударів по цілях на території агресора, яким у цьому випадку є Росія", - зазначив він.
Столтенберг додав, що виступає за послаблення обмежень на використання для ударів західної зброї.
Відповідаючи на запитання про ризик ескалації та "червоні лінії" Росії, він акцентував, що НАТО має право підтримувати Україну, не стаючи стороною конфлікту.
13.41 Німеччина виділить додаткові €100 мільйонів Україні цієї зими.
Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Молдови, передає Reuters.
Бербок заявила, що взимку Росія знову планує «зробити життя людей в Україні жахливим». Зокрема, від російських масованих атак потерпає українська енергосистема — у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.
11.12 Росія активно вербує чоловіків із Сирії, обіцяючи їм російські паспорти та оплачувану роботу. Однак мало хто повертається назад.
Про це повідомляє ГУР
Сирійських найманців відправляють на передову, де вони зазнають значних втрат.
Зокрема, у липні 2024 року 14 сирійських найманців, серед яких був Мохаммед Мансур, відправили на штурм позицій поблизу міста Сватове на Луганщині. Внаслідок українського обстрілу більшість із них загинула, а запит на евакуацію поранених російські військові відхилили. Мансур втік із поля бою, а його загін визнали зниклим безвісти.
Нещодавно сирійські пабліки повідомили про смерть ще одного найманця, Вахіда Мурсала Аль-Шіблі, який отримав російський паспорт і воював на Луганщині. Його загін із семи сирійців був розбитий, а Мурсал помер через відсутність евакуації. Доля інших бойовиків невідома.
"Росія налагодила схему із туристичними фірмами для рекрутингу сирійців на війну проти України - спершу біднякам пропонують роботу охоронцями в російських нафтових провінціях, а потім заманюють вищою зарплатою для участі в "м’ясних штурмах", - заявили у ГУР.
11.02 Контррозвідка Служби безпеки викрила зрадників, які працювали на головне управління генштабу збройних сил РФ (ГРУ). Зловмисники діяли на Запоріжжі і готували координати для повітряних ударів РФ по об’єктах військової та критичної інфраструктури регіону.
Про це повідомили у СБУ.
Серед пріоритетних цілей ворога були системи ППО, пункти дислокації Сил оборони та підприємства оборонно-промислового комплексу.
Також окупантів цікавили маршрути переправлення української зброї та боєприпасів на передову.
Агентами воєнної розвідки рф виявилося двоє жителів Запоріжжя. Одна із затриманих – співробітниця стратегічного оборонного заводу Запоріжжя. Жінка передавала ворогу інформацію про розташування цехів, де виробляють військову продукцію, а також звітувала про ракетні ураження підприємства, на якому працювала.
Іншого агента СБУ затримала на гарячому, коли він шпигував за підрозділами ЗСУ, що базуються у Запоріжжі. Для збирання даних фігурант не тільки обходив місто, а й «втемну» випитував потрібну йому інформацію під час побутових розмов зі знайомими.
При обшуках у фігурантів виявлено мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами роботи на ворога.
11.00 Після масованого нальоту "Шахедів" у Сумах працює водопостачання та міський транспорт, крім електричного, повідомив начальник Сумської МВА Олексій Дрозденко.
"Робота з відновлення після нічної ворожої атаки активно триває. Очікуємо повного відновлення електроенергії. Водозабори подають воду. ️Транспорт, крім електричного, працює на маршрутах. Школи, як і раніше, працюють у дистанційному режимі", - зазначив Дрозденко.
Він зазначив, що лікарні у Сумах забезпечені всім необхідним та працюють у звичайному режимі.
Також у м️істі всі пункти незламності у режимі готовності.
10.59 Європейський Союз планує виділити нові кредити для України на 40 млрд євро без участі США. Водночас Брюссель намагатиметься обійти потенційне вето Угорщини.
Про це пише Financial Times, покликаючись на власні джерела.
Зазначається, що такі кредити планують виділити до кінця цього року. Як пише FT, «план А» передбачає залучення США до цього процесу, але тепер Єврокомісія роздумує над альтернативою, якщо Угорщина збереже своє вето.
Кінцева сума кредитів становитиме від 20 мільярдів до 40 мільярдів євро. Її встановить Єврокомісія після консультацій з країнами-членами ЄС.
10.44 Військові навчання російських окупантів відбуватимуться протягом трьох днів поряд із Керчю.
Про це повідомляє окупаційна адміністрація міста.
"Поблизу Керчі відбуватимуться тактико-спеціальні навчання у період: з 12.00 17 вересня до 13.00 19 вересня", — йдеться у повідомленні.
Жителів та гостей окупованого міста просять дотримуватися спокою.
10.31 Російські військові стратили мечем беззбройного українського військовополоненого з перевʼязаними скотчем руками.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
У мережі ширяться фото вбитого імовірно українського військового зі скотчем на руках, у його груди ввіткнули меч із написом «За Курск». Омбудсман не уточнив, де саме та коли це трапилось. Він зазначив, що такі дії російської армії є грубим порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими та порушенням міжнародного права.
Лубінець уже направив листи до міжнародних організацій — Міжнародного комітету Червоного Хреста та Організації Обʼєднаних Націй, аби вони зафіксували чергове порушення прав людини зі сторони Росії.
10.26 Рейс Прага – Перемишль – Прага відновлюється обʼїзним маршрутом. Інші поїзди з Австрії, Чехії та Польщі у вівторок курсуватимуть зі змінами через стихію. Про це повідомляє Укрзалізниця.
Станом на ранок 17 серпня:
рейс Прага – Перемишль – Прага відновлюється обʼїзним маршрутом через станцію Петровіце-у-Карвіне без заїзду в Остраву;
рейс Відень – Київ – Відень продовжує курсувати як Будапешт – Київ – Будапешт;
рейс Відень – Чоп – Відень угорськими вагонами класу Інтерсіті також курсує як Будапешт – Чоп – Будапешт;
рейс Прага – Чоп – Прага продовжить прямувати в обʼїзд із незначним запізненням.
В Укрзалізниці зазначають, що з технічних причин на перегоні між Захонню і Тужером для рейсів №146 Чоп – Будапешт і № 644 Дебрецен – Мукачево налагоджено автобусний трансфер.
Усі поїзди у сполученні України та Варшави, Хелма, Перемишля, Кошице, Будапешта, Захоні, Кишинева курсують за розкладом.
8.57 Мапу бойових дій на фронті оновлено.
Про це інформують аналітики Telegram-каналу Deep State.
Сили Оборони України відновили положення біля Торського.
Ворог просунувся біля Колесниківки, Невського, Новосадового, Новогродівки, в Гродівці та Желанному Першому.
8.54 Компанія Meta оголосила про заборону діяльності медіагрупи «Россия сегодня» та інших російських державних ЗМІ на своїх платформах.
Про це пише Reuters з посиланням на заяву Meta.
«Після ретельного розгляду ми розширили наші поточні заходи проти російських державних ЗМІ. «Россия сегодня», RT та інші повʼязані з ними організації тепер заборонені в наших додатках по всьому світу за іноземне втручання», — йдеться в повідомленні.
Заборона буде введена в дію найближчими днями, додали в компанії.
Як зазначає Reuters, заборона знаменує собою різку ескалацію дій Meta проти російських державних ЗМІ після того, як компанія роками вживала більш обмежених заходів, таких як блокування реклами та зменшення охоплення їхніх публікацій.
8.48 США досі не змінили своєї позиції щодо ударів углиб території рф далекобійною західною зброєю.
Про це на своєму брифінгу заявив спікер Держдепартаменту США Метью Міллер.
За його словами, державний секретар США Ентоні Блінкен мав обговорити це не лише з президентом України Володимиром Зеленським, а й з лідером США Джо Байденом.
«Сьогодні в мене немає жодних заяв про зміни в нашій політиці. Ми продовжуватимемо обговорювати з нашими українськими партнерами найкращий спосіб забезпечити їм перемогу в цій війні, як ми можемо надати їм можливості, розвідувальну та іншу підтримку, і це залишатиметься нашим обов'язком», — заявив Міллер.
8.47 Минулої доби, 16 вересня, російські війська завдали поранень трьом жителям Донецької області, повідомив голова Донецької обласної державної адміністрації Вадим Філашкін.
8.41 Намагання Росії зі збільшення чисельності своїх збройних сил є частиною ширшої стратегії, яка виходить за рамки війни проти України. Ця ініціатива має на меті посилення потенціалу російської армії через масштабні реформи.
Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Від початку 2023 року Росія проводить низку реформ, які включають відновлення Московського та Ленінградського військових округів, створення нових армійських корпусів, загальновійськових армій, а також механізованих і повітряно-десантних дивізій. Ці заходи мають на меті зміцнити армію як чисельно, так і за рахунок удосконалення її структур.
Аналітики ISW зазначають, що хоча Росія продовжує формувати нові підрозділи, такі як дивізії та армійські корпуси, питання їхньої реальної укомплектованості залишається відкритим. Зростання чисельності військових, яке планується в рамках реформ, відбувається переважно на папері. Реальні ж можливості Росії щодо ефективного впровадження цих змін залежать від розвитку війни в Україні.
8.40 Станом на 07:00 ранку 17 вересня, в Миколаївській області за минулу добу силами та засобами протиповітряної оборони було знищено сім безпілотників типу "Shahed 131/136". Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.
Зазначається, що уночі 17 вересня, о 02:37, ворожі мінометні обстріли зачепили акваторію Очаківської громади.
За інформацією районних військових адміністрацій, постраждалих немає. Ситуація залишається під контролем, служби працюють над ліквідацією наслідків обстрілів.
8.35 Російські війська 16 вересня обстріляли м. Богодухів і с. Подоли на Харківщині, постраждали двоє людей, повідомляє Харківська обласна прокуратура
"За даними слідства, 16 вересня близько 16:45 збройні сили РФ завдали авіаударів по м. Богодухів. Пошкоджено приміщення, техніку сільськогосподарського підприємства та щонайменше 25 житлових будинків і господарських будівель. 50-річна жінка відчула гостру реакцію на стрес. За попередніми даними, ворог завдав ударів по місту трьома КАБ-250", - йдеться в повідомленні.
Також орієнтовно о 17:00 війська РФ обстріляли село Подоли Куп'янського району: поранення отримав 63-річний чоловік. Пошкоджено приватні домоволодіння.
8.33 Російські війська продовжують обстрілювати Херсонську область, поранено троє людей і двоє загинули, повідомив голова ОВА Олександр Прокудін.
"Минулої доби під ворожим вогнем та авіаударами опинилися Антонівка, Берислав, Зміївка, Олександрівка, Новоолександрівка, Українка, Шевченківка, Садове, Придніпровське та місто Херсон", - ідеться в його телеграм-каналі.
Прокудін зазначив, що внаслідок російської агресії 2 людини загинули, з них - 1 дитина, ще 3 - дістали поранення.
Також російські військові поцілили в заклад культури та житлові квартали населених пунктів області, зокрема 6 приватних будинків.
Також окупанти пошкодили складське приміщення та приватні автомобілі. Разом із тим, під час нічної дронової атаки Сили протиповітряної оборони над територією області знищили 4 "Shahed-131/136".
8.30 В ніч на 17 вересня протиповітряна оборона України знищила 34 дрони-камікадзе із 51, запущеного ворогом, 12 БпЛА локаційно втрачені, ще 2 повернулись у Росію, повідомила пресслужба командування Повітряних сил
З 19.00 по 06.00 радіотехнічні війська Повітряних сил виявили та здійснили супровід 51 ударного БпЛА із напрямків: Курськ, Приморсько-Ахтарськ – РФ., мис Чауда –тимчасово окупований Крим.
Повітряний напад противника відбивали: авіація, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи та підрозділи РЕБ Повітряних сил та Сил оборони України. В результаті протиповітряного бою збито 34 ударні дрони.
Крім того, внаслідок активної протидії засобів РЕБ Сил оборони, дванадцять БпЛА локаційно втрачені у кількох регіонах України (інформація про постраждалих та руйнування не надходила). Ще два ворожі ударні безпілотники повернулись у Росію.
Протиповітряна оборона працювала у Миколаївській, Херсонській, Сумській, Полтавській та Харківській областях.
8.07 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ.
Протягом минулої доби зафіксовано 157 бойових зіткнень.
Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 84 авіаудари, зокрема, скинув 127 КАБів. Крім того, здійснив 4030 обстрілів, з них 135 - із реактивних систем залпового вогню.
Російський агресор завдавав авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Шалигине, Нова Слобода, Річки, Новомиколаївка, Писарівка, Вовчанськ, Куп’янськ, Петропавлівка, Кучерівка, Радьківка, Новоєгорівка, Часів Яр, Щербинівка, Покровськ, Михайлівка, Мирноград, Олександропіль, Богоявленка, Новодонецьке, Урожайне, Вугледар, Новоолександрівка, Українка та Шевченківка.
Вчора авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали вісім ударів по районах зосередження особового складу і військової техніки противника, двох РЛС та двох інших важливих об’єктах окупантів.
На Харківському напрямку відбулося два бойових зіткнення в районі населеного пункту Вовчанськ.
На Куп’янському напрямку кількість ворожих атак за добу добігла 11. Сили оборони відбивали штурмові дії противника біля Новоосинового, Синьківки та Лозової.
На Лиманському напрямку ворог здійснив 21 штурмову дію неподалік Греківки, Дружелюбівки, Макіївки, Невського, Новосадового, Білогорівки та у Серебрянському лісництві.
На Сіверському напрямку українські захисники відбивали три атаки російських загарбників поблизу Івано-Дар’ївки та Переїзного.
На Краматорському напрямку окупанти атакували шість разів в районах Васюківки і Часового Яру.
На Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив 19 атак неподалік Неліпівки, Дружби, Торецька та Залізного.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 40 атак агресора. Найактивніше російські окупанти діяли поблизу Воздвиженки, Гродівки, Новогродівки, Маринівки та Красного Яру. Найбільша концентрація ворожих атак зафіксована поблизу Гродівки та Новогродівки.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 42 атаки біля Українська, Цукуріно, Желанного Першого, Георгіївки, Костянтинівки та Катеринівки.
На Времівському напрямку противник здійснив сім атак у бік Вугледару, Катеринівки, Водяного та Костянтинівки.
На Оріхівському напрямку зафіксовано один штурм наших позицій в районі Роботиного.
На Придніпровському напрямку ворог провів п’ять невдалих штурмів.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник з території рф активно застосовує артилерію і авіацію по районах українських населених пунктів.
Триває операція в Курській області.
Загалом, по всій лінії бойового зіткнення, українські захисники завдають окупаційним військам відчутних втрат в живій силі та техніці, виснажують бойовий потенціал ворога.
Минулої доби втрати російських загарбників склали 1020 осіб. Також українські воїни знешкодили два танка, шість бойових броньованих машин, шість артилерійських систем, одну РСЗВ, 66 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 27 автомобілів та одиницю спеціальної техніки окупантів.
8.00 Ввечері російська армія вдарила по Нікополю дроном-камікадзе, повідомив Сергій Лисак, начальник Дніпропетровської ОВА. Вночі – вдарила по райцентру знову. Застосувала важку артилерію.
Загиблих і постраждалих немає.
Вже на ранок атаки на місто поновилися. Агресор скерував на нього БпЛА. Наслідки уточнюються.
7.57 Впродовж доби окупанти завдали 177 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області, повідомив Іван Федоров, начальник Запорізької ОВА.
▪️Війська рф здійснили 3 авіаційні удари по Кам’янському та П'ятихатках.
▪️81 БпЛА різної модифікації атакували Магдалинівку, Ясинувате, Гуляйполе, Новоандріївку, Новоданилівку, Роботине, Малу Токмачку, Малинівку та Полтавку.
▪️17 обстрілів РСЗВ накрили Роботине, Гуляйполе, Новоандріївку та Новоданилівку.
▪️76 артобстрілів завдано по території Гуляйполя, Новоандріївки, Новоданилівки, Роботиного, Малої Токмачки, Малинівки, Полтавки та Омельника.
Надійшло 12 повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури. Мирні жителі не постраждали.
7.44 Сьогодні вночі ворог, використовуючи БПЛА «Шахед», наніс масований авіаційний удар по місту Суми, повідомили в Сумській ОВА.
Наслідки атаки уточнюються, всі служби працюють над ліквідацією наслідків атаки.
Сили ППО активно ведуть протиповітряну боротьбу і протидіють ворожим ударам.
7.40 Ситуація на морських кордонах України станом на ранок.
В Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.
В Азовському морі ворожі кораблі відсутні.
В Середземному морі 5 ворожих кораблів, з яких 4 є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 32 ракет.
За добу в інтересах рф прохід Керченською протокою здійснили:
- до Чорного моря – 7 суден, з них 5 продовжили рух у напрямку протоки Босфор;
- до Азовського моря – 7 суден, з них 1 рухалось з протоки Босфор.
7.40 Результати роботи ЗСУ за минулу добу.