• Головна
  • Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО
16:00, 13 червня

Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО

До війни це була найбільша ресторанна мережа у Маріуполі. Її заснував Сергій Воропаєв (за цим посиланням ви знайдете розслідування 0629, кому належать найвідоміші ресторани Маріуполя), а потім підхопили дружина, Анна Воропаєва, і компаньйон, Сергій Возьянов.

Мережа SV (за ініціалами власника) навіть намагалася розвиватися за межами Маріуполя. Наприклад, за інформацією джерел 0629, один заклад успішно працює в Бердянську і не припиняв свою роботу попри окупацію. До повномасштабного вторгнення SV намагалася відкрити заклад і у Києві, але нам не вдалося встановити, чи працює цей заклад у столиці і зараз.

Після встановлення російської окупації у Маріуполі одним із перших відновили свою роботу саме ресторани мережі SV. В Інтернеті з’явилося відео, де військові Російської Федерації розважаються вночі в ресторані «Гуси-лебеди» (назву вказуємо російською мовою). Майже одночасно запрацював ресторан мережі «Сито-Пьяно». Співвласник закладу Максим Пустоваров влітку 2022 року зв’язався з сайтом 0629 і повідомив, що закладом керує колишній працівник ресторану. Максим Пустоваров запевняв, що він, як і інші співвласники,  - за кордоном, і до роботи в окупації немає жодного стосунку.

Проте вже у вересні 2022 року він перереєстрував свою компанію «Мир развлечений» (назву також вказуємо російською мовою),  за російським законодавством. Людина, яка зазначена у російських реєстрах співзасновником, є Сергій Возьянов.

Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1
Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Адреса реєстрації – Приморський бульвар, 27Б. За цією адресою в Маріуполі розташовані два нічних клуби – «Культ» і «Барбарис». Обидва були вщент зруйновані російськими ракетами.

На фото - "Культ" до повномасштабного вторгнення. Фото 0629

Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

В листопаді 2022 році в російських  реєстрах з’являється ще одна компанія Сергія Возьянова – ООО «Ника СВ». Адреса реєстрації – Приморський бульвар, 33. За цією адресою в Маріуполі  знаходиться ресторан «Фрау Анна».

Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

На фото сайту "Маріуполь туристичне місто" ресторан "Фрау Анна" до окупації

Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

Ну а влітку 2023 року – в окупованому Маріуполі Возьянов разом із дружиною Сергія Воропаєва, Анною, реєструє ООО «Этта СВ». Адреса реєстрації співпадає з розташуванням ще одного ресторану мережі СВ на узбережжі – «Оба-на».

Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-6

Маріупольські ресторатори, з якими нам вдалося поспілкуватися, на умовах анонімності розповіли, що Возьянов старанно робить вигляд, що він не повернувся до Маріуполя. Переповідають його тернистий шлях за останні два з половиною роки. Мовляв, спочатку він дійсно виїхав до Києва, потім рік перебував у Туреччині, а звідти переїхав до Казахстану. Там оселився і партнер Возьянова, Максим Пустоваров.

Проте зараз Возьянов не тільки регулярно буває у Маріуполі, а і отримав російське громадянство, як і дружина його партнера, Анна Воропаєва. Це зазначено у реєстраційних документах його компаній на території Російської Федерації: засновники – громадяни РФ.

Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-7
Гастроімперія відновлюється. Власник найбільшої мережі ресторанів повернувся в Маріуполь, - ФОТО, ВІДЕО, фото-8

Крім того, знайомі з Возьяновим маріупольці декілька разів бачили його у місті. Присутність Возьянова у Маріуполі підтверджує і місцева блогерка.

Тож відео, на якому ми бачимо будівельні матеріали на території ресторану «Фрау Анна», свідчить про те, що людина дійсно зайнялась відновленням своєї гастроімперії і буде тепер розважати окупантів і фінансувати країну-агресорку, яка вбиває його земляків.

Що стосується Максима Пустоварова, то свідчень на користь того, що він також повернувся в окуповане місто, немає. 

Місцеві блогери в окупованому Маріуполі радіють, що разом із «Фрау Анной» скоро запрацює і нічний клуб «Культ», і нічний клуб «Барбарис», які були, мабуть найбільш популярними, особливо серед молоді. «Місто оживає!» - радіють вони. Проте це трапиться не скоро, бо зараз ці заклади мережі SV знаходяться в суцільній руїні. І ремонтні роботи там тривають на стадії розгрібання завалів.

Ми намагалися зв’язатися і з Максимом Пустоваровим, і з Сергієм Возьяновим, щоб отримати коментар. Все ж таки, це серйозна справа – розвивати ресторанний бізнес на користь країни-агресорки в той час, коли триває кривава війна і маріупольці життя кладуть, захищаючи Україну. 

Але, на жаль, переговорити із власниками закладів нам не вдалося. Телефон Максима Пустоварова відключений, а телефон Сергія Возьянова, зазначений в реєстраційній базі системи You-control,  виявляється, взагалі більше не існує.

Тож ми публікуємо цей матеріал без коментарів наших героїв, але залишаємось відкритими. Ви можете зв’язатися з нами через канали, які ми залишаємо під кожною нашою публікацією. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Фрау Анна #Культ #ресторатор
Спецтема
Специальные расследования, проведенные журналистами сайта 0629.com.ua, связанные с коррупционными схемами чиновников, силовых структур, с нечестными бизнесменами.
live comments feed...