• Головна
  • Нащадки демонтованого житла. Про 4 проблеми безхатченків з Маріуполя, - ВІДЕО
14:48, 4 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Нащадки демонтованого житла. Про 4 проблеми безхатченків з Маріуполя, - ВІДЕО

Нащадки демонтованого житла. Про 4 проблеми безхатченків з Маріуполя, - ВІДЕО

Окупанти виділили на території так званої "ДНР" 156 земельних ділянок під будівництво іпотечного житла, 119 із них - у Маріуполі.

Цим рішенням російська влада залишає без права на житло десятки тисяч людей, яких розстрілювала протягом 86 днів навесні минулого року. Окупанти кажуть тим, хто вижив: ми знищили ваше житло, тож купуйте собі нове, якщо хочете, ми вам нічого не винні.

РФ встановила свою окупаційну адміністрацію в Маріуполі в травні минулого року, і з того часу декілька разів змінювала правила, за якими обіцяла людям, яким пощастило вижити в пеклі, надати компенсаційне житло або компенсаційні виплати.

Спочатку окупаційна адміністрація обіцяла надавати по 100 тисяч компенсацій тим, чиї квартири вціліли, але майно було пошкоджене. А тим, чиї будинки були зруйновані, – майнові сертифікати на нові квартири.

Потім росіяни передумали, і сертифікати стали видавати мешканцям окупованої частини Херсонщини та Запоріжжя, а маріупольцям відмовили. Сказали, надамо вам житло тут, в Маріуполі.

Проте і тут відбулись зміни. Нові і нові постанови, які штампує уряд країни-агресорки, зробив неможливим для людей довести, що вони мають право на власне житло.

Проблема перша. Документи згоріли разом з квартирою. Відновити їх без працюючих судів та працюючих реєстрів неможливо.

Проблема друга. Документи є, але право власності розділене на родичів, які були вбиті під час захоплення Маріуполя. Треба оформлювати спадщину на частину майна, яка належала загиблому родичу. Але у випадку, коли будинок вже знесений, тобто майна не існує, нотаріуси відмовляються оформлювати спадщину. Замкнуте коло.

Проблема третя. Родичі-співвласники житла живі, але не хочуть їхати в окупований Маріуполь. Можна було б вирішувати питання через нотаріальні доручення, але і тут відбулись зміни, і тепер нотаріуси не хочуть брати навіть доручення, отримані в російських консульствах.

Проблема четверта. Комунальний ад. Будинки, які були випалені вогнем, напівзруйновані,  - не демонтуються і не відновлюються. Людям пообіцяли золоті гори, ремонт не тільки конструктиву будівлі, а і квартир всередині. І кинули. Каналізаційний колектор підірваний авіабомбою. Електрики немає, каналізації немає, водопроводу немає. І грошей немає.

Але попри все, деякі маріупольці все одно дякують росії і «лично владимиру владимировичу путіну», продовжують вірити, що росія прийде і порядок наведе, і ніяк не можуть усвідомити, що ось цей бардак, ось ця страшенна несправедливість і жах – це і є росія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...