Депутати обіцяють, що закон про компенсації за пошкоджене житло запрацює вже в травні
Закон про компенсації за пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії проти України житло може запрацювати вже в травні поточного року. Згідно з підрахунками, понад 1 млн українців на сьогодні залишилися без житла.
Про це під час брифінгу у Києві повідомила народна депутатка, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, передає Інтерфакс Україна.
"Закон наразі перебуває на підписі у голови Верховної Ради, потім відправиться на підпис до президента. Закон визначає два місяці для розробки урядом відповідних нормативно-правових актів. Ми сподіваємося, що вже в травні цей закон запрацює", - сказала депутатка..
Шуляк зазначила, що Кабінет Міністрів України, зокрема, має затвердити ціну квадратного метра для компенсації в кожному регіоні, оцінивши стан ринку житла.
За її словами, через портал "Дія" українці подали вже 335 тис. заявок про пошкодження або руйнування житла. Поточний обсяг заявлених руйнувань – майже 23 млн кв. м, водночас найбільше заявлено в Донецькій, Харківській та Київській областях.
Згідно з підрахунками, понад 1 млн українців на сьогодні залишилися без житла. За словами Шуляк, компенсації виплачуватимуть у порядку черги, у пріоритеті - військовослужбовці, демобілізовані, багатодітні сім'ї та люди з інвалідністю.
Що стосується реєстру пошкодженого майна, у ньому вже зареєстровано понад 500 громад і внесено дані про 10 тис. об'єктів, зазначила нардепка.
Вона нагадала, що подати заявку на компенсацію можна не тільки через "Дію", а й у ЦНАПах, через нотаріуса, в органах соціального захисту, а також у їхніх мобільних пунктах.
Верифікацією заявок опікуватимуться комісії при органах місцевого самоврядування, створені в кожній громаді, де зафіксовано пошкоджене житло. Шуляк пояснила, що така комісія також зобов'язана надавати допомогу у відновленні втрачених документів про право власності на житло, взаємодіяти з іншими органами для отримання відповідних довідок, а також допомагати в оформленні судових позовів про відновлення або підтвердження документів про житло на деокупованих територіях.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7198 щодо створення державного реєстру житла, пошкодженого та зруйнованого внаслідок збройного вторгнення РФ в Україну, та порядок компенсації за нього.
Читайте також:
Є закон про компенсації втраченого майна. Пояснюємо деталі. Підсумки дня в Маріуполі, - ВІДЕО
Рада ухвалила законопроєкт про компенсації за зруйноване житло. Хто і як їх може отримати