• Головна
  • У кожного десятого українця через війну зруйноване або пошкоджено житло, кожен третій залишився без роботи, - опитування
14:35, 15 лютого 2023 р.
Надійне джерело

У кожного десятого українця через війну зруйноване або пошкоджено житло, кожен третій залишився без роботи, - опитування

Кожен десятий українець має пошкодження або руйнування житла внаслідок російсько-української війни. 10% населення майже втратили всі доходи, майже у кожний десятий або його близькі родичі зазнали поранення, каліцтва через війну. 5% жителів країни мають серед близьких тих, хто загинув внаслідок війни. 

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 23-26 грудня серед двох тисяч респондентів.

"2% респондентів зазначили, що їхнє помешкання зазнало руйнувань і непридатне до життя, 6% - мають часткове пошкодження, 2% - було зруйноване, але вже відновлене. У більшості (86%) житло не зазнало змін. Серед мешканців зони бойових дій 9% зазначили, що їхні помешкання зруйновані, 20% – частково пошкоджені. На деокупованих територіях зруйноване житло у 5% опитаних, частково пошкоджене – у 14%, було пошкоджене, але вже відремонтоване – у 5%", - йдеться у дослідженні

Серед тих, у кого житло зруйноване, або частково пошкоджене, 24% подали заяву про пошкодження свого житла в Дію, 12% - у правоохоронні органи, 8% - у державні інституції. Майже 70% - не подавали жодних заяв.  

Крім того, 16% опитаних українців змінили місце проживання з 24 лютого, 12% - виїжджали, але вже повернулися додому. 72% не змінювали своє місце проживання. Половина тих, хто виїхав, планують повертатися додому тільки по закінченню війни. 10% планують повернення найближчим часом, 23% - ще перечікують, 11% - не планують повертатися додому. Серед мешканців територій, близьких до бойових дій (південь-схід) дві третини сьогодні проживають поза своїми домівками. 

Переважна більшість опитаних (87%) не змінювали місце проживання у зв’язку з обстрілами інфраструктури, 8% - виїхали і проживають поза домом з цієї причини, 5% - виїжджали і вже повернулися. 

В дослідженні також зазначається, що рівень доходів з початку війни у 6% респондентів збільшився, у 36% - майже не змінився, у 17% - незначно зменшився, у 30% – значно зменшився. 10% опитаних втратили практично всі доходи. Гірша ситуація з доходами серед мешканців півдня і сходу, людей середнього віку, бідних і малозабезпечених, а також тих, хто втратив роботу або працюють частково. 

Серед тих, хто мав роботу до війни, 40% працюють у звичному режимі, 17% - віддалено або частково, 8% - знайшли нову роботу. 33% - сьогодні не працюють.

Читайте також:

Як маріупольцям правильно зафіксувати руйнування житла, щоб отримати компенсацію, - ІНСТРУКЦІЯ

Три реєстри замість одного. Що заважає оперативно збирати дані про пошкоджене майно для подальшого відшкодування

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна
live comments feed...