• Головна
  • Чим мешканці Сартани відрізняються від мешканців Львова. Історія двох фотографій , - ФОТО
Авторська колонка
17:14, 24 травня 2022 р.

Чим мешканці Сартани відрізняються від мешканців Львова. Історія двох фотографій , - ФОТО

Авторська колонка

Думаю, багато хто з вас бачив це фото. Мешканці Львова з квітами зустрічають нацистів.

Чим мешканці Сартани відрізняються від мешканців Львова. Історія двох фотографій , - ФОТО, фото-1

Кожного разу, коли в суспільстві починали розмову про Другу світову війну, про те, що для західної частини України війна почалась в 1939-му, що до війни деякі регіони України входили до складу інших держав і були окуповані спочатку Радянським Союзом, а потім  – німцями, тому і сприймали їх на короткий час як визволителів, комуністи, рашисти і їх однодумці витягали з рукава це фото. Вони намагалися цим фото спаплюжити цілий народ, перетворивши українців на «пособников нацистов».

Так відбувалось всюди, в тому числі і в Маріуполі. Добре пам’ятаю 2014 рік, засідання виконкому в малому залі Маріупольської міської ради, яке зібрали після перших сутичок прибічників «русской весны» і українців. На  тому зібранні секретар міської ради Андрій Федай розповідав про свого діда, якому «стріляли у спину» як раз такі западенці, бандерівці. Спочатку, мовляв, квіти для фашистів, а потім постріл у дєдушку-енкаведіста.

Ну що поробиш, родичів не обирають, хотілося сказати Федаю тоді.

Зараз мені хочеться сказати геть інші слова. Історія зробила дуже злий жарт з тими маріупольцями, які співали «спасибо деду за победу», боролися з бандерівцями і різко засуджували западенців. Тепер вони опинились в ролі тих самих львів’ян, які зустрічали німців з квітами. Бо деякі маріупольці (звісно, що не всі) точно так зустріли вбивць, гвалтівників і терористів російської федераціїї – загарбників, які прийшли на українську суверенну землю, щоб окупувати її і встановити тут свою владу.

Подивіться це фото. Воно зроблено в Сартані. На ньому мешканці села зустрічають пушиліна і інших представників окупантів. Радісні, щасливі обличчя. Таке не зіграєш.

Чим мешканці Сартани відрізняються від мешканців Львова. Історія двох фотографій , - ФОТО, фото-2

Сартана - це грецьке селище на околицях Маріуполя, яке було знищене наполовину в перші ж дні війни – 24-26 лютого 2022 року.

Спочатку росіяни накрили селище з «Градів», а потім там почалось найстрашніше – на Сартану російський літак почав  скидати авіаційні бомби. Декілька вулиць повністю були знищені. Десятки загиблих і поранених!

Ви думаєте, ці щасливі жінки на фото не знають, що літак-вбивця – це російський літак? Звісно, знають. Бо українська авіація в небі над Маріуполем не літала. Але вони готові прощати росіянам вбивство своїх земляків, греків,  бо хочуть жити в росії. Так сильно хочуть, що не проти, щоб за їх мрію хтось навіть загинув.

Як повідомили мені місцеві мешканці, у однієї з жінок на цьому фото загинув чоловік під час обстрілів. Ну то й що! Жінка вважає, що це Україна його вбила. Просто тому, що цій жінці Україна не подобається, а росія подобається дуже. І байдуже, що росія роками знищувала грецький народ, що греки при росії вимушені були відмовлятися від своєї національності, змінювати прізвища на російськи, лише б мати можливість робити кар’єру, сотні греків були репресовані в сталінських таборах. Все забули. 

Здається, ці люди хворі, якщо після всього цього вони можуть і далі виправдовувати росію. 

Сартанці, ви зараз як ті львів’яни, яких так сильно колись засуджували!

До речі, львів’яни дуже швидко зрозуміли, що Німеччина – це новий терор. І пішли воювати, і з німцями, і з енкаведістами.

Як швидко зрозуміють свою помилку деякі мешканці маріупольської Сартани?

Анна Романенко

Авторська колонка - це матеріал, в якому автор висловлює свою власну думку. Редакція сайту може не поділяти точку зору автора і не несе відповідальності за зміст статей, розміщених у цій рубриці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.
Останні новини
live comments feed...