• Головна
  • Маріупольчанка, яка до війни працювала в центрі стартапів в Маріуполі, стала волонтером фільтраційного табору в Нікольському
16:52, 13 травня 2022 р.

Маріупольчанка, яка до війни працювала в центрі стартапів в Маріуполі, стала волонтером фільтраційного табору в Нікольському

Анастасія Ковальчук до війни працювала адміністратором в «Центрі підтримки та розвитку стартапів 1991» в Маріуполі. Зараз вона волонтер. Мешкає в Нікольському і допомагає маріупольцям проходити фільтрацію. Вона зголосилася розповісти 0629, як проходить фільтрація в Нікольському.

Настя не бачить нічого страшного в цієї процедурі. Вона вважає її звичайною перевіркою. І допомагає маріупольцям її проходити.

Маріупольчанка, яка до війни працювала в центрі стартапів в Маріуполі, стала волонтером фільтраційного табору в Нікольському, фото-1

Настя з батьками виїхала з Маріуполя 23 березня.

«Ми залишились в Володарському (колишня назва селища Нікольське, де розташований фільтраційний табір). Чекали на фільтрацію недовго, пару днів. Тоді ще не було такого напливу людей, як зараз.

Фільтрація – це звичайна перевірка. Мене спитали, де я мешкала, з ким, коли поїхала з Маріуполя, перевірили телефон – ось і все. Нічого страшного, ніяких проблем».

Єдина проблема, яку визнає Анастасія, - це черга.  За інформацією дівчини, зараз в Нікольському проходження фільтрації чекають біля 5 тисяч чоловік! Головним чином це маріупольці.

Настя вирішила, що може бути корисною тут, в Нікольському, і сама визвалася допомагати організувати процес.

«Дуже багато питань проходить через мене. Відправка людей на Донецьк, у Ростов, спілкування з МНС, пошук людей… Я на постійному зв’язку з комендатурою, МНС ДНР, керівництвом республіки і місцевою владою», - розповідає Настя.

Ми спитали, а що відбувається з людьми, які не проходять фільтрацію? Але Настя або не зрозуміла нашого питання, або зробила вигляд, що не зрозуміла:

«Всі проходять фільтрацію. За виключенням тих, хто отримав паспорт ДНР. Вони проходили дактилоскопію під час отримання паспорта, тож зараз їм не треба. Всі інші мають пройти».

Все ж таки уточнюємо: що відбувається з людьми, які, наприклад, виявились патріотами України, або журналістами, або колишніми працівниками поліції і не зрадили присязі?

«Нічого з таким людьми не відбувається. Просто їх перевіряють за особою процедурою. Більш поглиблено питають про зв’язки. Де служили, де працювали, з ким. Ви питаєте про журналістів. Але ж журналісти теж бувають різними. Звісно, їх перевіряють більше поглиблено».

Ми знову уточнюємо. Є людина, яка після фільтрації вже місяць не виходить на зв’язок. Де вона? Що з нею?

На це волонтер відповіла так: «Перевірка людей за поглибленою процедурою триває за законом (Настя не уточнила, на закони якої саме країни вона посилається) 36 днів. Природньо, що на цей час у людини відбирають всі документи та телефон. Тож ваш знайомий просто не може зателефонувати. Але він зателефонує, коли перевірка завершиться… Нічого страшного на фільтрації не відбувається», - запевнила Анастасія Ковальчук.

Вже після того, як ми завершили розмову, ми дізнались, що 2000 маріупольців, яких примусово вивезли на фільтрацію в Бєзименне та Козацьке і місяць там тримали фактично у полоні, будуть сидіти там ще місяць. Їм подовжили термін перебування в фільтраційних таборах без пояснення причин. А одна з дружин полоненого повідомила, що її чоловіка перевезли в тюрму Донецька після того, як він виклав у соцмережу відео умов перебування чоловіків в таборі.

Ось така «невинна» фільтрація – процедура, сама наявність якої принижує гідність людини і перекреслює права людини навіть в базових їх проявах.

Читайте також: «Я сгною тебя в подвале, с*ка!» Як 60-річна жінка з Маріуполя проходила фільтрацію, і чому вона ніколи не повернеться в Україну

Росіяни взяли у заручники більше 2000 маріупольців і тримають їх фактично у полоні, - ФОТО, ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Спецтема
Щоб зрадники, брехуни і колаборанти, які так радісно і впевнено паплюжать рідну країну, не загубились після нашої перемоги, а відповіли перед судом згідно з законом про колаборацію, ми розпочинаємо нову рубрику. Присвячена вона буде сепаратистам і колаборантам нашого регіону. Мета цієї рубрики одна: ідентифікувати зрадників і «сочувствующих».
live comments feed...