• Головна
  • Незабаром у центрі Маріуполя повалять останній білборд
10:33, 10 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Незабаром у центрі Маріуполя повалять останній білборд


Незабаром у центрі Маріуполя повалять останній білборд

Проєкт "Реклама без "хламу" опитав у жовтні думку маріупольців стосовно реклами на вулицях міста. Багато мешканців згадали про засилля білбордів. Проте зараз їх кількість помітно зменшилася, а центр міста тепер вільний від великих рекламних конструкцій. Незабаром обіцяють зрізати білборди також на проспекті Будівельників.

Передісторія

У вересні 2009 року в Маріуполі розпочалася "білбордова" епопея. Невідомий до того підприємець Олексій Шарий, який мав впливове прикриття у міськраді, отримав дозвіл розмістити 68 білбордів на всіх центральних проспектах міста та вулиці Артема (тепер - вул. Куїнджі). Вони перекривали світлофори, дорожні знаки і взагалі - огляд дороги. А потім ці конструкції почали падати одна за одною, обриваючи дроти, пошкоджуючи транспорт і травмуючи пасажирів. Спочатку на пр. Металургів, потім обвалення були зафіксовані на пр. Леніна (тепер - пр. Миру), два - на пр. Будівельників. У місті зросла хвиля обурення проти такого бездумного і небезпечного засилля рекламних конструкцій.

Незабаром у центрі Маріуполя повалять останній білборд, фото-1

Тоді депутати прийняли рішення, за яким без дозволу сесії міської ради жодна рекламна конструкція не могла з'явитися на вулицях Маріуполя. А далі створили спеціальну комісію, яка обстежила всі 800 білбордів (їх кількість у 2009 році), затребували на них документи і наказали демонтувати аварійні конструкції. Але їх не вдалося прибрати, бо заважали чоловіки міцної статури, найняті власниками білбордів.

Початок боротьби з білбордами

У 2012 році виявилося, що у Маріуполі з близько 700 білбордів половина встановлені з порушеннями або взагалі без офіційного дозволу. У 2013 році 22 рекламні конструкції власники знесли самостійно, по ще 400 було видано розпорядження про демонтаж. Проте за 2013-2014 роки було знесено близько 50 аварійних або незаконних білбордів. Центральні вулиці міста не чепали.

Незабаром у центрі Маріуполя повалять останній білборд, фото-2

У 2015 році боротьба з незаконними білбордами, які не приносили гроші в бюджет міста, поновилася, але зрізали їх небагато. У 2016 році власники самі демонтували рекламні конструкції, бо бізнес припинив купувати у них місце для реклами через брак коштів. На початку 2017 року лишилося близько 520 білбордів. З них у Центральному районі Маріуполя було розміщено майже 200 конструкцій, включно з 59 незаконними.

Нове Положення про зовнішню рекламу

У березні 2017 року у Маріуполі було затверджено Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території міста. Згідно з ним, у центральній (історичній) частині міста забороняється встановлення білбордів. І вже у квітні було демонтовано 40 конструкцій у центрі Маріуполя, які нікому не належать, але реклама на них з'являється.

Незабаром у центрі Маріуполя повалять останній білборд, фото-3

Тим білбордам, які є законними, але розміщуються в центральній частині міста, влада не подовжувала дозвіл на розміщення. Таким чином, до кінця 2017 року було демонтовано 111 білбордів.

Масштабний демонтаж білбордів у центрі

Наприкінці весни 2018 року розпочався демонтаж білбордів на проспекті Миру. Всього було зрізано 30 великих рекламних конструкцій.

У серпні 2020 року було ліквідовано декілька незаконних білбордів на бульварі Шевченка. А у грудні розпочато демонтаж незаконних конструкцій по вулиці Куїнджі, які їх власник Олексій Шарий мав прибрати ще 3 роки тому, зараз же цим займається влада.

Незабаром у центрі Маріуполя повалять останній білборд, фото-4

Проєкт "Реклама без "хламу", який наразі діє в Маріуполі, виявив проблему при демонтажі самовільно розташованої рекламної конструкції. Якщо власник рекламного засобу не знайдений або відмовляється демонтувати, то на демонтаж витрачаються кошти з міського бюджету без можливості компенсації.

Також не визначений механізм розрахунку оплати за зберігання рекламних конструкцій. У пропозиціях підприємців, поданих для участі в закупівлях, відсутні тарифи на оплату послуг за зберігання і не вказується, що вони є складовою послуги демонтажу. Тому незрозуміло, скільки грошей з міського бюджету витрачається на зберігання демонтованих конструкцій.

Наприкінці року рішенням виконкому були анульовані дозволи на розміщення 22 білбордів по проспекту Будівельників фірмі Олексія Шарого (саме йому належали 68 незаконно встановлених білбордів у центральній частині міста з 2009 року). Цим самим рішенням анульовані дозволи на розміщення п'ятьох білбордів Шарого на проспекті Нахімова, 2 білборди на проспекті Металургів та 1 на вулиці Куїнджі. Головному управлінню містобудування та архітектури доручено демонтувати їх.

Таким чином, незабаром буде демонтований останній незаконно встановлений білборд, а центральна частина міста стане вільною від великих рекламних конструкцій. Наразі білбордам дозволено розміщуватися лише на виїздах з міста та на вулицях без щільної забудови.

Подивитися демонтовані, встановлені чи ті, що в процесі демонтажу білборди - можна на Геопорталі Маріупольської міської ради.

Читайте більше:

В Мариуполе массово демонтируют билборды

Центр Мариуполя освободят от рекламы (ФОТО)

В Мариуполе очистить центральный проспект от билбордов намерены до конца мая

В Мариуполе демонтировали билборды-нелегалы, - ФОТОФАКТ

Мариуполь освободят от бигбордов

Битва за бигборды. Как в Мариуполе сносили рекламные конструкции, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #билборд #бигборд

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Хм
10 лютого 2021 р., 10:35
Читать не возможно. А добавить статьт на русском и на украинском нельзя?
житель
10 лютого 2021 р., 10:50
Осталось одно поверить, что уберут бигборды, которые сделали этого мера мером. И тут же появятся новые, которые будут его снова рекламировать.
я
10 лютого 2021 р., 11:08
Мариуполь с самого основания говорил на украинском. Посмотрите старые газеты
Житель
10 лютого 2021 р., 11:13
Нам важней другой вопрос , а не реклама по городу !!!!! Когда будут статьи о ДТЭК ,когда прекратится ежедневное отключение электроэнергии , почему здесь никогда не пишут ,что в Мариуполе ежедневно отключают свет .  Журналисты 0629 почему вы не слышите людей , возможно у вас получится получить ответ у ДТЭК на вопрос : когда прекратится беспредел с отключением электроэнергии ? Отключение происходит на протяжении 2 лет , каждый день обман ,что это модернизации и аварии , которых не существует , это веерные отключения уточните ???
Вк
10 лютого 2021 р., 11:31
Вы ошибаетесь. Ненависть не лучший советчик. Будьте добрее и у Вас все наладится. В Мариуполь вернется украинский язык.

live comments feed...