• Головна
  • Нова редакція українського правопису: бути чи не бути
15:42, 29 січня 2021 р.
Надійне джерело

Нова редакція українського правопису: бути чи не бути

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) скасував постанову Кабінету міністрів України, якою було схвалено нову редакцію "Українського правопису" від червня 2019 року.

Про це розповів адвокат з Херсону Дмитро Ільченко на своїй сторінці у Facebook:

Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував Постанову КМУ про так званий "новий правопис"... Підставою позову було те, що Уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з'ясувалося, що "мовна комісія" мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактичо, на колінах. Рішення вступає в силу після його апеляційного перегляду - якщо КМУ подасть апеляцію...

Ініціатива "Prosud", яка спрямована на контроль діяльності суддів, повідомляє, що позивачами у цій справі виступили учениця 7 класу з Херсону та ГО «Правова держава», очільником якої є адвокат Ростислав Кравець.

Кравець фігурує на плівках з кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка, де його ГО використовують для подачі позовів та заяв, у яких зацікавлений сам Вовк.

Кабінет міністрів України буде оскаржувати рішення ОАСКу, яке скасувало постанову уряду про нову редакцію "Українського правопису". Про це повідомила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць:

Сьогодні, 28 січня, Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису. У зв’язку з цим хочу повідомити, що ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та оскаржуватимемо його в апеляційній інстанції. На те, аби подати апеляцію, Уряд має 30 днів.

Нагадаємо, що нову редакцію "Українського правопису" схвалив Кабінет міністрів України 22 травня 2019 року, а набрала чинності вона 3 червня 2019 року. Відтоді її було рекомендовано застосовувати в усній мові та письмі.

Згідно з нововведеннями, нормою стало говорити й писати "проєкт" і "траєкторія", проте "Афіни" могли вживатися на рівних із "Атенами", так само як "ефір" та "етер". Серед іншого, українцям розширили можливість вживання фемінітивів та літери "Ґ", а також дозволили писати без дефісу такі слова, як "експрезидент" та "пресконференція". 

Нова редакція українського правопису: бути чи не бути, фото-1

Читайте быльше: Проверка 0629. Перешли ли работники сферы услуг в Мариуполе на украинский язык, - ВИДЕОРЕВИЗИЯ

Провокация с продолжением. В Мариуполе владелица ветеринарной клиники предложила скидку для русскоговорящих

Языковой конфликт в мариупольском супермаркете, - ВИДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Украина #мова #язык

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Портовик
29 січня 2021 р., 16:04
Коли хочуть відволікти людей від справжніх проблем - піднімають мовне питання. Чуму у всьому світі ніхто не турбуеться цім питання - тількі ми? Нам що більш робити нічого? Мне безразлично на каком языке говорить. Главное, что бы меня понимали.
69
29 січня 2021 р., 16:05
на каком это языке напысано?
Авторка члэнкиня
29 січня 2021 р., 16:10
Очень хорошие изменения в мову! Прям приятно читать. Надо побольше и пошире внедрять в мову новшества и общемировые звукосочетания и в результате наступит Свитозлука и грамодяны не будут мучительно подбирать выражения, особенно в Раде
Пілотеса****киня
29 січня 2021 р., 16:24
Все страньше и страньше
Анна
29 січня 2021 р., 17:17
Бедные дети. Как им экзамены сдавать, когда на ходу меняют правила. Сегодня одно, завтра другое... Или чинушам премию не дадут, пока они очередные "новшества" не придумают?
live comments feed...