
Нова редакція українського правопису: бути чи не бути
Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) скасував постанову Кабінету міністрів України, якою було схвалено нову редакцію "Українського правопису" від червня 2019 року.
Про це розповів адвокат з Херсону Дмитро Ільченко на своїй сторінці у Facebook:
Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував Постанову КМУ про так званий "новий правопис"... Підставою позову було те, що Уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з'ясувалося, що "мовна комісія" мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактичо, на колінах. Рішення вступає в силу після його апеляційного перегляду - якщо КМУ подасть апеляцію...
Ініціатива "Prosud", яка спрямована на контроль діяльності суддів, повідомляє, що позивачами у цій справі виступили учениця 7 класу з Херсону та ГО «Правова держава», очільником якої є адвокат Ростислав Кравець.
Кравець фігурує на плівках з кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка, де його ГО використовують для подачі позовів та заяв, у яких зацікавлений сам Вовк.
Кабінет міністрів України буде оскаржувати рішення ОАСКу, яке скасувало постанову уряду про нову редакцію "Українського правопису". Про це повідомила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць:
Сьогодні, 28 січня, Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового українського правопису. У зв’язку з цим хочу повідомити, що ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та оскаржуватимемо його в апеляційній інстанції. На те, аби подати апеляцію, Уряд має 30 днів.
Нагадаємо, що нову редакцію "Українського правопису" схвалив Кабінет міністрів України 22 травня 2019 року, а набрала чинності вона 3 червня 2019 року. Відтоді її було рекомендовано застосовувати в усній мові та письмі.
Згідно з нововведеннями, нормою стало говорити й писати "проєкт" і "траєкторія", проте "Афіни" могли вживатися на рівних із "Атенами", так само як "ефір" та "етер". Серед іншого, українцям розширили можливість вживання фемінітивів та літери "Ґ", а також дозволили писати без дефісу такі слова, як "експрезидент" та "пресконференція".

Читайте быльше: Проверка 0629. Перешли ли работники сферы услуг в Мариуполе на украинский язык, - ВИДЕОРЕВИЗИЯ
Провокация с продолжением. В Мариуполе владелица ветеринарной клиники предложила скидку для русскоговорящих
Языковой конфликт в мариупольском супермаркете, - ВИДЕО
Коментарі