
Володимир Зеленський здійснив кадрові перестановки в Силах Оборони України
Президент України Володимир Зеленський провів важливі кадрові призначення у Збройних силах: Ігор Скибюк став заступником начальника Генерального штабу, а Олег Апостол призначений командувачем Десантно-штурмових військ.
У вечірньому відеозверненні Президент України Володимир Зеленський оголосив про важливі кадрові призначення у Збройних силах, передає інтернет-видання "СтопКор".
Командувача Десантно-штурмових військ генерал-майора Ігора Скибюка призначено заступником начальника Генерального штабу, а на його місце поставили Олега Апостола. Також відбулися зміни у керівництві Сил безпілотних систем – з посади командувача звільнили Вадима Сухаревського, якого призначили заступником командувача Оперативного командування "Схід". Новим керівником Сил безпілотних систем став Роберт "Мадяр" Бровді.
Ігор Скибюк – новий заступник начальника Генштабу
Ігор Анатолійович Скибюк народився 10 жовтня 1976 року у Конотопі на Сумщині. Він генерал-майор (2024), Герой України (2022) та двічі нагороджений орденом Богдана Хмельницького (2-го і 3-го ступеня). Свою військову освіту здобув в Одеському інституті Сухопутних військ та Національному університеті оборони України в Києві.
Від 1998 року служить у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді, що базується у Львові. Пройшов шлях від командира взводу до командира бригади, яку очолив у 2022 році.
Особливо відзначився у вересні 2022 року, командуючи підрозділами під час операцій у Харківській області. Його рішення та чіткі накази дозволили звільнити від окупантів низку населених пунктів, зокрема місто Ізюм. З 2023 року Скибюк виконував обов’язки начальника штабу – заступника командувача, а з лютого 2024-го став командувачем Десантно-штурмових військ.
Олег Апостол – новий командувач Десантно-штурмових військ
На посаду командувача Десантно-штурмових військ призначений Олег Апостол. Родом з Івано-Франківська, він з 2014 року активно бере участь у бойових діях на сході України. Апостол неодноразово очолював штурмові операції на Донеччині, зокрема у Миколаївці, де підрозділи під його командуванням залучали ворога вогнем, щоб виявити та знищити ворожі позиції.
Під час звільнення Харківської області на початку вересня 2022 року командував десантно-штурмовими підрозділами . Після цього був командиром 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. У листопаді 2024 року президент Зеленський призначив Апостола заступником головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського.
Зміни у Силах безпілотних систем
Командувача Сил безпілотних систем Вадима Сухаревського звільнили з посади та призначили заступником командувача Оперативного командування "Схід". За словами президента, його головним завданням буде модернізація цього командування.
Вадим Сухаревський у своїй офіційній заяві нагадав, що Сили безпілотних систем України сформували у рекордно короткі терміни у складних умовах повномасштабної війни. За цей час вони пройшли шлях від ідеї до ефективного виду військ, що щодня наближає перемогу України.
"Цю команду ми збирали не за наказом, а за покликом, – написав Сухаревський. – Я вдячний кожному, хто став частиною цього шляху. Саме завдяки вам Сили безпілотних систем мають бойовий сенс і людське обличчя".
Полковник наголосив, що хоч їх бачення подальшого розвитку дещо різняться з керівництвом, він вважає правильним завершити каденцію командувача. Водночас, він залишиться у строю і продовжить службу в Збройних силах України.
Новий командувач Сил безпілотних систем – Роберт "Мадяр" Бровді
Новим командувачем Сил безпілотних систем став Роберт Бровді. Військовий почав службу у лютому 2022 року, добровільно приєднавшись до Оболонської територіальної оборони. Згодом він сформував підрозділ "Птахи Мадяра", відомий своєю ефективною роботою з дронами для розвідки, коригування артилерії та ударів по ворогу.
Під керівництвом Бровді підрозділ брав участь у боях за Ірпінь, Бучу, Бахмут, Соледар, Авдіївку та інші гарячі точки фронту.
Сили безпілотних систем були створені у лютому 2024 року як окремий рід військ, що об’єднує підрозділи, спеціалізовані на використанні повітряних, морських та наземних безпілотних систем. Це рішення стало відповіддю на зростаючу роль дронів у сучасних бойових діях і потребу централізованого управління цими силами.