• Головна
  • Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО
Авторська колонка
15:00, 10 квітня

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО

Авторська колонка

Тужливий погляд, мітла у тендітних руках, які не знали мозолів, і клітка. Актори драматичного театру, які зрадили своїй професії, своїй державі і стали прислужувати окупантам, вийшли на суботник в Маріуполі.

Ось зірка маріупольської сцени Олександр Арутюнян слухняно виконує вправи з граблею.

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО, фото-1

А тут на передньому плані групового фото впізнаємо Ігоря Сігнаєвського, який надресирований махати лопатою. 

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО, фото-2

Бачимо, як дресирувальник вдало розставив «звіряток» з граблями вдавати вигляд, що вони гребуть щось на вже вичищеному до сяйва газоні. Серед акторок, що демонструють щастя, - люди, схожі на Наталю Гончарову, Наталю Антрощенко.

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО, фото-3

Всі ці люди роблять вигляд, що прибирають територію навколо театру, в той час, як їхній справжній театр – зруйнований, їхні колеги – хто вцілів – розлетілися по світу, залишилися без власних домівок і малої Батьківщини, а їхні земляки лежать в братських могилах без хрестів.

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО, фото-4

Це примусове прибирання тимчасового приміщення, де виступають актори, дуже схоже на виступ на цирковій арені. І маріупольські зрадники там – у ролі дресированих тваринок. Сказали мести у суботу – будуть мести. Скажуть співати та плясати під бубни – будуть танцювати. Накажуть їхати у Сибір розважати місцевих «оленеводов»  - поїдуть (власне, тим і займалися весь минулий рік).

Ну і зелена залізна сітка навколо так званого тимчасового «театру» дійсно дуже нагадує клітку у цирку або звіринці. (Хоча, можливо, для вихованців російських дресирувальників ця клітка є золотою з огляду на гроші, які отримують вони від окупантів за вдалий виступ і слухняність).

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО, фото-5

Взагалі ця мізансцена з граблями є дуже символічною. Погляньте, як вона схожа на іншу клітку народів – СРСР. На фото – радянський Донецьк, а люди, яких ви бачите з мітлами та граблями, - артисти, працівники мистецтва на суботнику.

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО, фото-6

Погодьтеся, майже немає різниці із маріупольської сучасністю. Тож вимушені констатувати: справа більшовиків жива. Нещодавно їхні нащадки оголосили в окупованому Маріуполі  двомісячник суботників. Тобто протягом двох місяців і в робочі дні, і у вихідні, росіяни та їхні найманці женуть підневільних їм людей на примусову безоплатну працю.

Дресировані артисти цирку. На що перетворились актори театру в Маріуполі, - ФОТО, фото-7

«Приходиш на роботу в офісному одязі, охайний, чистий, у хорошому взутті, але тобі кажуть, йди загребай сміття. Ось уже нервовий тік від цих суботників. А деяких змушують виходити в суботу і псувати вихідний, з якого дива, мало ми настраждалися…» - обурюються маріупольці у соціальних мережах. 

Може і наші театрали теж обурюються? Хто зна. Ми про це не дізнаємось, тому що рефлекси вже відпрацьовані: не будеш слухатися хазяїна – буде боляче. Тож працюють. Кожен платить свою ціну за бутерброд з ікоркою. Ну а совість цих людей назавжди залишилась під уламками їхнього театру. І вже не відшукати. Окупанти ретельно там залили все бетоном.

Анна Романенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись і переоформлювати його за російськими законами
14,2%
Хочу повернутись, щоб врятувати, але не можу - не пускають
8,7%
Не можу і не хочу повертатись і взаємодіяти з окупантами, навіть заради власної квартири (будинку)
24,5%
У відчаї, не знаю що робити
16,9%
Буду чекати деокупацію, заберу своє
35,7%
#Маріуполь #театр
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.
live comments feed...