• Головна
  • Окупанти за зиму стратили 32 українських військовополонених, – ООН
14:08, 27 березня

Окупанти за зиму стратили 32 українських військовополонених, – ООН

Окупанти за зиму стратили 32 українських військовополонених, – ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених. Зафіксовані достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених за минулу зиму.

Про це повідомила пресслужба ООН.

ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.

Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.

Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.

На додаток до висновків щодо військовополонених, у тримісячному звіті детально описано продовження практики насильства проти цивільних осіб на ТОТ України. У звіті, з-поміж інших порушень, акцентують на вбивствах цивільних осіб, свавільних затриманнях та обмеженні свободи слова.

Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

Читайте також: "Полон вбиває": по всій Україні пройшли акції на підтримку військовополонених з Маріуполя,- ФОТО, ВІДЕО

Медик з Маріуполя розповів про два роки в полоні,- ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полон #ООН #тортури #Військовополонені
live comments feed...