• Головна
  • Як зміниться життя маріупольців після скасування виплат ВПО, - ОПИТУВАННЯ 0629
18:15, 1 березня

Як зміниться життя маріупольців після скасування виплат ВПО, - ОПИТУВАННЯ 0629

Як зміниться життя маріупольців після скасування виплат ВПО, - ОПИТУВАННЯ 0629

З 1 березня більша частина переселенців перестала отримувати гроші від держави. Допомогу продовжать виплачувати лише окремим категоріям населення. Для більшості маріупольців лишитися навіть такої невеликої допомоги є фінансовою катастрофою.

Про це свідчать дані опитування серед читачів 0629.com.ua.

В опитуванні взяли участь 2535 відвідувачів сайту.

53,3% маріупольських переселенців вважають, що без цих виплат не зможуть сплатити оренду житла.

15,4% містян змушені були виїхати за кордон, тому наразі не розраховують на допомогу від України.

Приблизно стільки ж (14,4%) респондентів сайту вважають, що впораються с труднощами. 9% опитаних стверджують, що їм вдалося стабілізувати свій фінансовий стан.

Проте майже 8% переселенців вимушені будуть шукати більш дешеве житло і навіть згодні переїхати до гуртожитку.

Як зміниться життя маріупольців після скасування виплат ВПО, - ОПИТУВАННЯ 0629, фото-1

Нагадаємо, з 1 березня виплати ВПО автоматично продовжать отримувати найбільш уразливі категорії переселенців, серед яких пенсіонери із місячною пенсією менше ніж 9444 гривні, особи з інвалідністю 1 і 2 групи, діти з інвалідністю, діти-сироти і позбавленим батьківського піклування, сироти віком до 23 років, а також прийомні батьки.

Решті внутрішньо переміщеним з березня перестануть нараховувати допомогу в автоматичному режимі, однак вони можуть звернутися до органів соціального захисту, щоб продовжити отримувати виплати.

У кінці минулого року віцепрем'єр-міністр – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що приблизно 40% внутрішньо переміщених осіб, які одержують державну фіндопомогу, живуть лише за рахунок неї.

На думку міністра соціальної політики Оксани Жолнович, за два роки війни внутрішні переселенці мають вже адаптуватися на новому місці. "Людина має інтегруватись, соціалізуватись і шукати собі роботу", – стверджує вона.

Тим часом на сайті Кабінету міністрів зареєстрували петицію з вимогою продовжити виплату  допомоги на проживання з 1 березня 2024 року та до кінця бойових дій усім внутрішньо переміщеним особам, основне місце реєстрації яких знаходиться на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій.

“При скасуванні виплат багатьом родинам потрібно буде повертатися в райони активних та можливих бойових дій, у зв'язку із завеликою орендною платою житла./…/ Скасувавши виплати допомоги ВПО Ви змушуєте людей повертатися до свого житла до більш небезпечних регіонів!” - наголошує автор петиції Ольга Красноштан.

Петиція була оприлюднена 19 лютого і станом на 1 березня її пібтримали більш ніж 25 тисяч українців. Наразі її мають розглянути у Кабміні та дати відповідь.

Читайте також:

Хто з переселенців може поновити соцвиплати від держави з 1 березня

Українці просять Кабмін переглянути систему соцвиплат переселенцям

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #ВПО #виплати
live comments feed...