Авторська колонка
15:54, 6 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Не люди серед нас

Авторська колонка

На виставці, присвяченій пам’яті журналістів, які загинули на війні, вночі в Києві хтось розписав фотографії паскудними російськими гаслами.

На фотографії, зробленій в окупованому Маріуполі, на якій російський танк з літерою Z стріляє по багатоповерхівці, написано щось на адресу американців. 

Фото Оксани Романюк, Фейсбук

Як написала організаторка виставки, голова Інституту масової інформації Оксана Романюк, виставка проїхала з десяток українських міст, але ось таке з фотографіями загиблих зробили саме в Києві.

Тобто люди, які змогли на фото загиблих написати гидоту, живуть серед нас. Ми їздимо з ними в автобусі, перетинаємось на ринку, можливо зустрічаємось десь у парку і думаємо, що проходимо повз людей. А насправді – це НЕ ЛЮДИ.

Фото Оксани Романюк

Не люди серед нас, фото-1

У п’єсі «Обличчя кольору війна», яку не зіграли, а прожили актори маріупольського театру Conception, одна з героїнь записує повідомлення рідним із темного підвалу. Не пам’ятаю дослівно, але жінка каже саме про це.

«Я бачила людей, які ризикуючи собою допомагали іншим. Але я бачила і нелюдей, які залишали під бомбами своїх літніх батьків, тому що на заднє сидіння автомобіля поклали телевізор, і для батьків вже не було місця. Закінчиться війна, і ці нелюди будуть знову робити вигляд, що вони такі самі, як і ми – люди. Страшно їх не розпізнати поруч із собою».

Фото Маріупольської міськради

Не люди серед нас, фото-2

Страшна, але відверта правда.

Мені здається, найскладніше почнеться після перемоги, коли рентген війни погасне, і підсвітити, хто є хто, буде вже неможливо. Розпізнати нелюдей допоможе тільки пам’ять, а вона така ненадійна річ. 

Анна Романенко

Щоб не забути:

Деяких нелюдей ми зафіксували на нашому сайті у спеціальному розділі про колаборантів.

 Проєкт Зрадомір теж збирає інформацію про нелюдей

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Наявність роботи
19,7%
Наявність доступного житла
11,5%
Щоб нове місто було схоже на Маріуполь
7,9%
Там, де є близькі, рідні
18,9%
Розвинута інфраструктура, соціальний комфорт
8,5%
Наявність ППО, віддаленість від лінії фронту
10,8%
Не обираю - куди доля занесе
22,7%
#Маріуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.
live comments feed...