• Головна
  • Окупанти похвалилися, що відновили 1300 будинків. Яка насправді ситуація с пошкодженим житлом у Маріуполі
11:34, 8 серпня 2023 р.

Окупанти похвалилися, що відновили 1300 будинків. Яка насправді ситуація с пошкодженим житлом у Маріуполі

Росіяни не залишили живого місця у Маріуполі. Утім, у кращих традиціях своєї пропаганди намагаються показати як місто відновлюється. Станом на 7 серпня в окупованому місті нібито відремонтовано 1371 будинок, будівельні матеріали завезено майже 3800 адресатам.

Про це заявив гауляйтер Маріуполя Олег Моргун. Проте він не уточнив, які саме має на увазі будинки - приватні чи багатоповерхівки.

Раніше він повідомляв про 32,5 тисячі пошкоджених приватних житлових будівель. Тоді гауляйтер пообіцяв щомісяця відновлювати щонайменше 100 приватних будинків. Як бачимо, обіцянки Моргун не дотримується - за 15 місяців окупації росіяни мали б відремонтувати як мінімум 1500 будинків. При цьому ще не враховано більше 2 тисяч пошкоджених обстрілами багатоповерхівок. Тому 1371 нібито відремонтованих будинків - це мізерно мало в порівнянні із загальною кількістю. У місті так і залишаються пошкодженими тисячі житлових будинків, лікарні, школи, дитсадки тощо.

Також зазначимо, що від початку окупації загарбники вже встигли повністю демонтувати понад 300 багатоквартирних будинків. Але більша частина маріупольців не може претендувати ані на компенсацію від окупантів за втрачене житло, ані на отримання безкоштовної квартири. Основна проблема - брак документів, що підтверджує право власності на квадратні метри.

Те що окупанти вже встигли побудувати у Маріуполі, не вирішує проблем із житлом городян, які залишилися в окупованому місті. Більшість квартир в новобудовах окупанти зберігають для тих російських кадрів, які будуть приїжджати і заміщувати місцевих мешканців на всіх рівнях влади на Донеччині.

Тож росіяни вигадали новий спосіб "вирішення квартирного питання" - іпотека. Тобто, маріупольцям замість безкоштовного житла пропонують купувати квадратні метри у новобудовах. Мало того, що маріупольців росіяни позбавили їхнього майна, а тепер ще й намагаються заробляти на їхньому горі.

Станом на кінець липня 2023 року, за даними Маріупольської міської ради, на території міської територіальної громади пошкоджено або зруйновано 33 968 будівель, серед яких як житлові будинки, так і об`єкти інфраструктури. 

Більш детально обстежити будівлі та визначити ступінь руйнувань стане можливо лише після повної деокупації території громади та розмінування територій. 

Читайте також:

Росіяни скуповують дешеві квартири в окупованому Маріуполі, - BBC

Або в гуртожиток, або на вулицю. В Маріуполі окупанти примусово виселяють людей з будинку, - ДОКУМЕНТ

Стало відомо, що окупанти пропонують маріупольцям, які залишились без житла, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...