• Головна
  • Окупанти заявили, що віджали "Азовсталь" у Ахметова
12:53, 14 квітня 2023 р.

Окупанти заявили, що віджали "Азовсталь" у Ахметова

В "ДНР" заявили, що передали маріупольський металургійний завод "Азовсталь" у довірче управління "Корпорації розвитку Донбасу".

Про це повідомляє підконтрольне терористам "ДНР" видання ДАН.

"Підкреслю, колегіальним органом, який був визначений урядом рф і який очолює віце-прем'єр Марат Хуснуллін, було ухвалено рішення про передачу в довірче управління "Азовсталі" Корпорації розвитку Донбасу", - цитують пропагандисти так званого голову правління корпорації Андрій Шпиленко.

За його словами, "Корпорації розвитку Донбасу" нібито вже подала заявку на організацію на території підприємства індустріального, промислового технопарку та екопромислового парку. 

Загарбники наголошують, що планують спочатку розмінувати територію заводу, а потім провести аудит. 

Як вдалося з'ясувати 0629, так звана "Корпорація розвитку Донбасу" була створена за "розпорядженням" так званого "правительства "ДНР" у 2022 році. Згідно з розпорядженням, діяльність цієї структури "спрямована на забезпечення високого темпу відновлення та розвиток соціально-економічного потенціалу республіки". Її очільником призначили Андрія Шпиленко. 

Відомо, що раніше він працював у міністерстві промисловості та торгівлі рф. Також з 2011 року він є керівником Асоціації кластерів, технопарків та ОЕЗ росії. Асоціація представляє майже 4 тисячі організацій, що входять до складу промислових кластерів, промислових технопарків, індустріальних парків та спеціальних економічних зон.

Проте достеменно невідомо, хто насправді стоїть за так званою корпорацією. Майже вся інформація закрита.

Нагадаємо, раніше російська служба ВВС провела розслідування та з'ясувала, що наближений до Рамзана Кадирова чеченський бізнесмен Валід Корчагін наприкінці січня 2023 року став співвласником компанії "ММК Ілліча", зареєстрованої у так званій "ДНР". Компанія планує зайнятися відновленням однойменного металургійного комбінату у Маріуполі.

Детальніше про це читайте у матеріалі 0629 "Чеченський бізнесмен може захопити маріупольський завод Ахметова, - BBC"

Зазначимо, що по українським законам оба металургійних підприємства Маріуполя входять до Групи "Метінвест", яка здійснює стратегічне управління гірничо-металургійним бізнесом Групи СКМ ("Систем Кепітал Менеджмент").

90% акцій ЗАТ "СКМ" належить її президенту, українському бізнесменові Рінату Ахметову.

Дещо більше 25% "Метінвесту" до недавнього часу належало "Смарт-холдингу" російського бізнесмена Вадима Новинського. Проте він потрапив під санкції через антиукраїнську діяльність в інтересах Російської православної церкви, яка проводить жорстку антиукраїнську політику на території України

Після цього Вадим Новинський вийшов зі складу акціонерів компанії СКМ, що володіє маріупольськими заводами ММКІ та «Азовсталь». Заява про це містилася на офіційних сторінках у соцмережах компанії.

У 2018 році Рінат Ахметов подав позов до арбітражного суду в Гаазі щодо енергетичних активів ДТЕК у анексованому Криму, а у 2022 році – до ЄСПЛ з переліком активів, знищених чи захоплених після повномасштабного вторгнення росії, у тому числі маріупольські металургійні заводи ММК ім. Ілліча та "Азовсталь".

Нещодавно він наголосив. що вимагатиме від росії компенсації всіх збитків, завданих йому внаслідок втручання у діяльність чи експропріації активів та інвестицій так званими «ДНР» та «ЛНР» під керівництвом або контролем росії в 2014-2017 роках.

Читайте також: 

СБУ заарештувала майно колишнього співвласника "Азовсталі" Новинського, - ФОТО

Новинський вийшов із Смарт Холдингу. Метінвест рятує репутацію

Ахметов знову йде до суду: вимагатиме від росії компенсації за захоплені терористами "ЛДНР" активи, зокрема за "Донбас Арену"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азовсталь #Ахметов
Останні новини
live comments feed...