• Головна
  • Новинський вийшов із Смарт Холдингу. Метінвест рятує репутацію
12:03, 19 січня 2023 р.
Надійне джерело

Новинський вийшов із Смарт Холдингу. Метінвест рятує репутацію

Співвласник маріупольських заводів ММК ім. Ілліча та «Азовсталь» Вадим Новинський позбавився своєї частки в компанії «Смарт Холдинг».

Про це  йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

«Смарт Холдинг повідомляє про завершення чергового етапу поточної реструктуризації. У рамках реструктуризації засновник Смарт Холдингу Вадим Новинський ухвалив рішення продати свою частку в компанії, передавши свою частку в довірче управління», - повідомляється 16 січня.

 Цьому рішенню передувало рішення РНБО про накладання санкцій на Вадима Новинського у зв’язку з його роллю в Російській православній церкві в Україні.

Вадим Новинський називає себе воцерковленою людиною. Має тісні зв’язки з агентом ФСБ російським патріархом Кирилом. І власне Новинський не приховує, що після початку російського повномасштабного вторгнення телефонував Кирилу (зізнання міститься в коментарі «Українській правді»).

Новинський вийшов із Смарт Холдингу. Метінвест рятує репутацію, фото-1

Такий співвласник став дуже токсичним для компанії, яка має тісні зв’язки з європейськими ринками. 

Видання NV Бізнес проаналізувало ситуація і зробило висновки, що передача деяких інших своїх активів, пов’язаних з металургією, у керування в траст, також є наслідками намагання компанії Метінвест Ріната Ахметова зберегти свою репутацію перед європейськими партнерами.

«Новинський має інтереси у видобуванні природного газу (Smart Energy та Enwell Energy), нерухомості (мережа ТЦ Амстор, готель Park Inn), переробці агропродукції (Верес), сільському господарстві (Harveast разом з Ахметовим) та суднобудівництві (Smart Maritime Group). Проте всі ці напрями навіть разом не співставні з доходами від металургії. Навіть попри втрати, яких металургійний бізнес зазнав після початку великої війни з Росією. Передусім, Азовсталі та комбінату ім. Ілліча через окупацію Маріуполя.

До бізнесових проблем у Вадима Новинського додалися особисті. Підприємець набув українського громадянства лише у 2012 році. До цього він був громадянином РФ, та близько дружив із колишнім прем'єр-міністром Росії та експослом РФ в Україні Віктором Чорномирдіним. Також його називають серед найвпливовіших осіб Української православної церкви, яка тісно пов’язана із РПЦ. Через це, у грудні 2022 року РНБО запровадила проти нього персональні санкції.

Як ця подія може біти пов’язана із рішенням передати свої компанії у траст?

Наявність серед бенефіціарів особи, яка потрапила у санкційний список, може мати негативний вплив на бізнес. Так, газова компанія Enwell Energy вже повідомила на Лондонській фондовій біржі, що, відповідно до нового українського законодавства, її можуть позбавити спецдозволів на видобуток вуглеводнів.

Не виключено, що і для металургійного бізнесу, який дивиться в бік географічної експансії на захід, це може викликати додаткові проблеми. «Там є певна процедура, якщо це стосується банківських активів, то цим займаються банки, якщо мова йде про інші активи, цим займаються інші відповідні установи, які мають за цим слідкувати. Вони ж не мають права розпоряджатися цими своїми активами на час, на який введені санкції. Вони не можуть їх продати, вони не можуть їх передати», — так в інтерв'ю NV пояснював дію санкцій Олексій Данілов, секретар РНБО України.

У Смарт Холдингу наполягають, що Новинський вийшов з бенефіціарів ще у листопаді. Тобто до ухвалення санкцій. А у Метінвесті навіть заявили, що санкції РНБО стосуються особисто бізнесмена і жодним чином не вплинуть на стабільну роботу підприємств Групи.

Новинський вийшов із Смарт Холдингу. Метінвест рятує репутацію, фото-2

Але у металургійного холдингу є задачі, для вирішення яких потрібно враховувати навіть репутаційні ризики», - пише NV Бізнес.

 Як стало відомо, Рінат Ахметов має намір побудувати новий завод в Угорщині.

Раніше компанія заявляла про бажання побудувати металургійне підприємство в Італії.

При цьому топ-менеджери Ріната Ахметова неодноразово заявляли, що не відмовляються від намірів побудувати нові виробництва і в Маріуполі, замість зруйнованих російською армією заводів.

Гроші на це будівництво Рінат Ахметов має намір отримати через європейські суди від росії.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Новинський #Ахметов
live comments feed...