• Головна
  • Чеченський бізнесмен може захопити маріупольський завод Ахметова, - BBC
14:45, 13 лютого 2023 р.
Надійне джерело

Чеченський бізнесмен може захопити маріупольський завод Ахметова, - BBC

Наближений до Рамзана Кадирова чеченський бізнесмен Валід Корчагін наприкінці січня 2023 року став співвласником компанії "ММК Ілліча", зареєстрованої у так званій "ДНР". Компанія планує зайнятися відновленням однойменного металургійного комбінату у Маріуполі.

Про це йдеться у розслідуванні російської служби ВВС.

"Маріуполь російська армія захопила в другий місяць війни. Місто, перетворене на руїни, контролювали військові з Чечні, у тому числі близькі Рамзана Кадирова. "Наші військовослужбовці з честю виконують свій обов'язок. Одним із них є мій дорогий брат Руслан Геремєєв "Добрий", який бере активну участь у звільненні Маріуполя", - звітував Кадиров у своєму телеграм-каналі", - пише видання.

Металургійний комбінат імені Ілліча – одне з найбільших підприємств в Україні – належить компанії "Метінвест" українського бізнесмена Ріната Ахметова. На маріупольських підприємствах холдингу працювало 35 тисяч людей. Під час боїв у Маріуполі, що розпочалися у перші дні війни, меткомбінат був частково зруйнований.

Фото ТАСС

За даними ВВС, ММКІ окупаційна влада самопроголошеної "ДНР" мала намір почати відновлювати ще минулого року. "Завод Ілліча плануємо відновлювати. Такі плани є. Інвестор найближчим часом, гадаю, сам про них розповість після того, як будуть ухвалені всі відповідні рішення", - говорив на початку жовтня "прем'єр" так званої "ДНР".

А в російському Мінбуді навіть встигли прикинути, що відновлення заводу "Азовсталь" та меткомбінату ММКІ створить понад дев'ять тисяч робочих місць.

Щоправда, зазначає ВВС, поки що створити вдалося тільки компанію з такою ж назвою, що й у меткомбінату. "ММК Ілліча" зареєструвало донецьке "міністерство доходів та зборів" у серпні минулого року. Воно з'явилося у місті Макіївка, яке з 2014 року контролюється окупаційною владою "ДНР".

Основним видом діяльності компанії зі статутним капіталом 10 млн. рублів вказали виробництво чавуну, сталі та феросплавів. У листопаді, якраз після підписання Путіним договору про "входження" до складу Росії "ДНР" та ще кількох регіонів України, дані про компанію внесли до російського єдиного держреєстру юросіб.

Керівник "ММК Ілліча", мешканець Макіївки Юрій Мурай – український підприємець. Після початку війни в Україні у 2014 році в "ДНР" було зареєстровано кілька юросіб, з якими пов'язаний Мурай. Організації зі схожими назвами, в яких він вважається власником, є і в українських реєстрах.

Говорити докладніше про ММК Ілліча" із журналістами ВВС Мурай відмовився, але підтвердив, що компанія пов'язана з маріупольським заводом. "Підприємство знаходиться в Макіївці, завод знаходиться в Маріуполі. Приїжджайте до нас до Маріуполя - ми вам все розповімо", - сказав він.

У розслідуванні наголошується, що поки що не ясно, як фінансуватиметься відновлення захопленого заводу - за рахунок власних коштів Мурая та його партнера чи все-таки за рахунок російського бюджету. Ні джерела фінансування, ні схеми, за якими відновлюватимуть завод, незрозумілі, підтверджує Ілля Шуманов, гендиректор "Трансперенсі Інтернешнл Росія" (він і організація визнані в Росії іноземними агентами). Він припускає, що завод знадобиться для відновлення будівельних об'єктів, соціальної інфраструктури, через нього йдуть бюджетні гроші, і компанія освоюватиме їх.

На запитання про свого нового партнера Мурай не відповідав. Співвласником ММК Ілліча наприкінці січня став підприємець Валід Корчагін, який веде бізнес у родовому селі соратників Рамзана Кадирова - він отримав 50% компанії.

За даними ВВС, Валід Корчагін, імʼя якого дотепер не було публічним, за час війни придбав і інші активи – частки в російській мережі будівельних гіпермаркетів OBI і в кавʼярнях американської мережі Starbucks, яка пішла з Росії, йдеться в розслідуванні.

У штурмі Маріуполя на Донеччині в 2022 році брали участь у тому числі і військові з Чечні. Серед них був Руслан Геремєєв, родич Сулеймана Геремеєва. Його ім'я фігурувало у справі про вбивство опозиціонера Бориса Нємцова.

Як ідеться в розслідуванні, Корчагін, імовірно, раніше мав прізвище Геремеєв і, можливо, є сином чиновника Вахіта Геремєєва. Того, своєю чергою, називають братом члена Ради федерації Росії Сулеймана Геремєєва. Співробітник «Трансперенсі» Ілля Шуманов вважає, що родина Геремеєвих отримала доступ до маріупольського металургійного комбінату як «нагороду» за бойові дії в Україні.

Читайте також:

Не лише "Азовсталь" та ММКІ. Скільки металургійних заводів втратила Україна через війну

Окупанти вихваляються, що метал на відновлення Маріуполя виробляють на "віджатому" у Ахметова заводі

Метінвест побудує підприємство у ЄС, щоб компенсувати зруйновані заводи в Маріуполі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #ММКІ
live comments feed...