• Головна
  • «Ви можете дивитись їм у вічі і нічого там не побачити». Маріупольчанка повідомила про наводчиків
Блог
12:34, 27 лютого 2023 р.
Надійне джерело

«Ви можете дивитись їм у вічі і нічого там не побачити». Маріупольчанка повідомила про наводчиків

Блог

Я обіцяла пост про найгіршу категорію людей на цій війні. Це наводчики. Я бачила їх власними очима в Маріуполі, коли він був в облозі, пише Міла Маріупольська.

Хто такий наводчик – це ворог зсередини. Їм може бути ота жінка, бабуся, чи знайомий вам дядя з сусіднього під’їзду, якого ви сто років знаєте. 

ВИ МОЖЕТЕ ДИВИТИСЬ ЇМ У ОЧІ КОЖЕН ДЕНЬ, І НІЧОГО ТАМ НЕ ПОБАЧІТИ.

Але. Коли ворог підходить занадто близько, вони починають «здавати» вас, ваші родини, місця де вас лікують, і де ви ховаєтесь, даючи координати під прикриттям «тут есть украинские военные», зводити рахунки з тими хто їм дошкуляв, чи з тими кого вони ненавидять всім своїм чорним серцем, хоча яке там серце… нема його. Ну і робити неможливим ваш захист для тих – хто намагається таки його зробити. Ціною своїх життів. З останніх сил. На звитязі.

Я ЇХ БАЧИЛА. Зазвичай ця людина непримітно одягнена, з кнопочним телефоном,  але ви можете за день побачити її чи його в декількох місцях району, там де скопичення людей, важливі для забезпечення об’єкти, магазини, склади, і завжди побачити там, де вже «прилетіло», бо їм треба відзвітувати про те, як вони «відпрацювали». Ви навіть не зможете його описати, але мені вбився в пам’ять один такий: куртка, штани та светрик одного коліру, інтелігентний вигляд, окуляри, кнопковий телефон, адресу назвав на сусідній вулиці, але я знаю всіх, хто там живе, там нема таких людей, і я бачила його в різних місцях нашого сектору, сподіваюсь, він не вижив.

Якщо ви запитуєте «це» про те, що воно тут робить, воно може назвати неіснуючу адресу, або існуючу, але цю людину за цією адресою ви не знайдете, або ви точно знаєте, що за цією адресою нема таких людей. 

Останній раз я бачила наводчика в Маріуполі в мікрорайоні Черьомушки, після обстрілу району. Люди були нажахані і вже кілька днів не виходили з підвалів, він стояв і посміхався, коли я подивилася йому в вічі, він ткнув пальцем в свою автівку і сказав «ШО ТИ СМОТРИШЬ, ВИДИШЬ, ВИДИШЬ, И МНЕ ПРИЛЕТЕЛО» і показав маленьку цятку на лобовому склі, а поряд стояли вщент розмолочені авто. Я тільки встигла сказати «БІЖИ, і щоб коли я повернусь, я тебе тут не бачила» і пішла в авто (це було більше для остраху, бо ні зброї, ні навіть лопати у мене не було, але була вже дуже зла, і це було видно, люди на війні роблять дурню).

Якщо ви бачите наводчика, або можете думаєте, що ця людина може бути наводчиком, затримуйте, в вашому місті є поліція – визивайте, хай далі їм пояснює, що він тут робить.  Це дасть змогу протриматись ще якийсь час. 

Якщо поліції вже нема, або її дуже мало – це ваша відповідальність. Затримати таку людину і стежити за нею – це шанc на те, що до вас – не «прилетить». Не робіть цього самі. Це колективна відповідальність. У них може бути зброя.

Більше блогів читайте в нашому спеціальному розділі «Блоги».

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як треба ставитись до вчителів-колаборантів?
проголосувало 2995 відвідувачів
Відповідно до закону про колаборацію
58,7%
Позбавити права викладати дітям
20,1%
Зрозуміти і пробачити
21,3%
#Маріуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.
live comments feed...