• Головна
  • Борги Метінвеста. Підрядники звинуватили окремих представників компанії в співпраці з окупантами. Вимагають повернути гроші
15:51, 5 грудня 2022 р.

Борги Метінвеста. Підрядники звинуватили окремих представників компанії в співпраці з окупантами. Вимагають повернути гроші

Борги Метінвеста. Підрядники звинуватили окремих представників компанії в співпраці з окупантами. Вимагають повернути гроші

Сім маріупольських компаній, які виконували підряди в компанії Метінвест, досі не можуть отримати зароблені ними гроші.

Вони звернулись з відкритим листом до керівництву Метінвесту.

Потім звернулись до міського голови Маріуполя Вадима Бойченка.

Але в обох випадках отримали відповіді, які їх не задовільнили. Мер відповів, що не має повноважень втручатись в діяльність приватного підприємства. Метінвест відповів, що у нього дуже погано з грошима, дуже багато втрат, і він ще армії допомагає. Тому розрахуватись з боргами не може.

Ну а підрядники не знають, як зберегти підприємства і розрахуватись за роботу з власними працівниками.

Тож вони не здаються, і написали відкритого листа президенту України Володимиру Зеленському.

Серед іншого, вони вказують на те, що дехто з компанії Метінвест допомагає колишнім працівникам з Маріуполя працевлаштовуватись на підприємства, які в окупації займаються відбудовою Маріуполя. 

Тож публікуємо звернення керівництва маріупольських будівельників без купюр.

***

"Нещодавно ми отримали «відповідь» від пресслужби групи Метінвест на наш відкритий лист, опублікований у 3MI. Тож, хотілося би надати свій коментар стосовно цього. Отже, якоїсь конкретики щодо виплати заборгованості ми не побачили. Подекуди переписані, перефразовані частини тексту з нашого відкритого звернення . Будемо відверті, така поведінка свідчить про незацікавленість, байдужість та недобросовісне ставлення до виконання своїх партнерських зобов’язань.

Багато говорилося про втрачені активи (ПpAT «MK «АЗОВСТАЛЬ», ПpAT «MMK ім. Ілліча»), вкрадену продукцію в наслідок дій arpecopa, через що утворилась «невелика» заборгованість, яку неможливо наразі виплатити. Однак, такі підприємства групи Метінвест, як ПАТ «Запоріжсталь», ПpAT «Запоріжвогнетрив», ПpAT «Камет-Сталь» знаходяться на підконтрольній територій України. Вони не пошкоджені, частково працюють i приносять дохід компанії. Не мас підстав для невиплати заборгованості цих підприємств за виконані будівельно-монтажні роботи перед підрядниками. Але, нажаль, там такі сам i проблем  з поверненням боргів. 

3 цього приводу нові організації продовжують приєднуватись до нашої ініціативи, пишуть відгуки на нашу електронну адресу, описуючи свою ситуацію. Всю необхідну інформацію ми передаємо до юристів. Також акцентують увагу на витрачених 1,З мільярдах гривень на допомогу 3CУ.

Отже, за попередньою інформацією, станом на березень 2022 року борг перед компаніями- постачальниками послуг та сировини становить близько 500 мільйонів гривень окремо по кожному з цих замовників: ПpAT «MK «АЗОВСТАЛЬ», ПpAT «MMK ім. Ілліча», ТОВ «Метшвест-lнжиніринг». I це лише три підприємства, чий борг складає приблизно 1,5 мільярди гривень. Взагалі, цифра боргу, якщо брати по всьому холдингу (ПАТ «Запоріжсталь», ПpAT «Запоріжвогнетрив», ПpAT «Камет-Сталь», ГЗКи та інші), набагато більше. Тому виникає питання - так хто меценат, за чий рахунок вся ця показова благодійність?

3 моменту вторгнення Pocii в Україну тисячі українських бізнесменів спрямовують свої ресурси, віддають мільйони на допомогу 3CУ (бронежилети, пальне, одяг, взуття та інше), також реалізують різні гуманітарні проекти. Крім того, Україні допомагають іноземні підприємці, один з яких мільярдер Ілон Маск, котрий безкоштовно надав термінали Starlink для потреб України. Не думаємо, що всі вони здійснюють благодійні заходи за рахунок неотриманих зарплат своїх працівників, за рахунок несплачених боргів перед кредиторами, як це робить холдинг.

Знову Метінвест не перестав дивувати своїм зухвальством. Як нам стало відомо, до початку війни підприємства холдингу звернулись до деяких підрядних організацій з пропозицією щодо оформлення факторингу в банку ПУМБ (належить rpyпi SCM).

Організації, заручившись підтримкою банку, та сплативши йому певний відсоток за цю послугу, отримали фінансування дебіторської заборгованості, суму якої, у свою чергу, холдинг мав повертати банку. Але, нажаль, не так сталося, як гадалося, на сьогодні підприємства Меінвесту нe виконують свої грошові зобов’язання i банк перетворив факторинг на кредит — тепер підрядники мають повернули гроші замість металургійних комбінатів, та ще заплатили комісію за користування грішми.

Все не так райдужно, як нам пишуть стосовно працевлаштування працівників ПpAT

«MK «АЗОВСТАЛЬ», ПpAT «MMK ім. Ілліча». які виїхали з окупованих територій. Більшість з них була переведена на 2/3 від тарифної ставки, також не всім вдалось працевлаштуватись на діючих підприємствах у зв’язку з тим, що пропонували незадовільний рівень оплати праці, або не було вільних вакансій чи кандидату відмовили на співбесіді. 

Крім того, не офіційно відомо, що сьогодні дехто з керівників підприємств Метінвесту пропонують людям допомогу в працевлаштуванні до організацій, які займаються відновлювальними роботами в окупованому Маріуполі.

У минулому наші компанії неодноразово стикалися із труднощами в поверненні грошей від холдингу, тоді нам та нашим колегам допомогла вирішити це питання Юлія Тимошенко, яка у той час займала посаду прем’єр-міністра. I сьогодні сподіваємось, що наше звернення, адресоване президенту України Володимиру Зеленському, все-таки буде розглянуто i почуто. Добре розуміємо, що проблем, які потрібно вирішувати першочергово, у Володимира Олександровича вдосталь. Але, як ніколи раніше, наші організації потребують ресурсної підтримки, для того, щоб мати можливість перезавантажити бізнес, врятувати робочі місця, забезпечити заробітною платою наших громадян. Не вимагаємо для цього якихось пільг, ми намагаємось повернули свої зароблені кошти.

Наприкінці вересня 2022 року від наших компаній було направлене звернення до маріупольського міського голови щодо підтримки підприємців у боротьбі проти Метінвесту. Отже, зараз нам відповіли наступне: «Маріупольська міська рада не мас законного права втручатися a6o якимось чином впливати на господарські правовідносини підприємств міста Маріуполя». Чесно кажучи, така відповідь нас не здивувала. Було досить очікувано, що не підуть проти свого спонсора i не будуть приймати невигідні для нього рішення представники маріупольської міської влади, чиї родичі досить вдало знайшли високооплачувану роботу в ТОВ “Метінвест Холдинг ”. Це очевидний конфлікт інтересів, тут більше нічого додати. Вадиму Сергійовичу бажаємо «успіхів» у наступних виборах міського голови міста Маріуполя.

У зв’язку з розширенням  бізнесу монополіста в країнах Європи ми направили відкритий лист до іноземних держав, висловивши свою позицію стосовно кричущої ситуації, що склалася в результаті свавілля з боку групи Метінвест, тож чекаємо на відповідь.

Ми не занепадаємо духом, та будемо відстоювати власні права i власну правоту.

Нагадуємо, що висловити своє бажання приєднатись, a6o звернутись до нас із пропозиціями можливо за електронною адресою: [email protected]"

Борги Метінвеста. Підрядники звинуватили окремих представників компанії в співпраці з окупантами. Вимагають повернути гроші, фото-1

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Метінвест #борги #підрядники
live comments feed...