• Головна
  • Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста
14:48, 23 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста

У Маріуполі обрали проєкти-переможці "Бюджету участі", за які проголосували жителі міста. Тепер на їх реалізацію виділять бюджетні кошти. Які ідеї перемогли - читайте далі.

Цього року на "Бюджет участі" подали 166 проєктів, 133 з них експертна рада допустила до голосування. Протягом трьох тижнів маріупольці віддавали голоси за вподобані проєкти онлайн на сайті та шляхом подання заяв до ЦНАПу.

На реалізацію проєктів-переможців у 2022 році виділено 10 мільйонів гривень: 60% суми рівномірно розподіляються по районах міста рівними частинами, а 40% - на втілення найкращих великих ініціатив.

Також цього року було застосовано іншу систему "Бюджету участі". Раніше проєкти категорії "Благоустрій/обладнання закладів освіти" конкурували з проєктами з інших категорій. Тепер же на школи виділяється окремий бюджет (не більше 50% від загального обсягу бюджету програми) і вони не змагаються з проєктами інших напрямків.

ReMRPL - здавати не можна викидати!

Проєкт ініційований Зеленою радою при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради та ГО "ЕКО ГУРТ". Його основна мета - утилізація небезпечних відходів, зібраних від мешканців міста. У рамках нього передбачено придбання контейнерів в КП "Комунальник" для збору небезпечних відходів з інформаційними площами. Наразі система збирання небезпечних побутових відходів від маріупольців взагалі відсутня. Бюджет проєкту - 600 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-1

Мрія дитини

Жителі села Бердянське подали проєкт створення ігрового майданчика та зони відпочинку для дітей у с. Бердянське на вул. Київська, де вже є паркова зона. Бюджет проєкту - 250 400 грн.

Двір поколінь

Мешканці багатоповерхівки на проспекті Луніна, 11 А об'єдналися, щоб отримати фінансування на облаштування двору будинку, де хочуть поставити спортивні та розважальні елементами для дітей, а для дорослих людей столики та лавки. Бюджет проєкту - 300 000 грн.

Гойдалки біля Будинку Зв'язку для усіх бажаючих

На місці теперішнього пустого кіоску на широкому тротуарі біля Будинку зв'язку вже у наступному році з'явиться велика двомісна гойдалка, на якій зможуть кататися усі бажаючі. Бюджет проєкту - 134 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-2

Скеледром Олімпійського формату

Цей проєкт подало КП "М-СПОРТ". Там говорять, що хоч у Маріуполі на сьогоднішній день вже є одна стінка скеледрому на "Алясці", але, по-перше, цього замало, бо охочих як дітей, так і дорослих, багато. По-друге, вона покриває лише один тип траси. Тому хочуть зробити ще одну стінку для скелелазіння іншого типу, яка буде розміщена у Центральному районі. Бюджет проєкту - 597 452 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-3

Інклюзія в дії

Громадська організація "Повір у себе", яка займається інклюзивним розвитком суспільства, подала проєкт створення зони відпочинку та дозвілля біля приміщення своєї організації на проспекті Будівельників, 85 А. Там є 10 соток земельної ділянки, яка знаходиться в незадовільному стані. На її місці хочуть зробити клумби, висадити дерева та кущі, які потім будуть слугувати парканом, а також поставити лавки та бесідку, якими будуть користуватися діти та молодь. Бюджет проєкту - 299 000 грн.

Створення міні-скверу в улюбленому місті

За адресою вул. Гранітна, 160 запропонували зробити міні-сквер з голуб'ятнею, спортивним майданчиком, тенісним кортом та навіть сценою. Бюджет проєкту - 300 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-4

Пам'ятник покажчик селище Західний

Проєкт має на меті створити покажчик із зазначенням назви селища Західний, щоб відокремити візуально окреслити кордони селища. Пам'ятник планують розташувати на в'їзді до селища. Бюджет проєкту - 110 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-5

Облаштування майданчиків для вигулу собак

За цим проєктом пропонується зробити у Кальміуському районі майданчик для вигулу собак. Авторка ідеї пояснює, що відсутність таких майданчиків призводить до конфліктів між власниками собак та мешканцями, які проти перебування домашніх улюбленців на територіях місць відпочинку: парках та скверах. Облаштування майданчика забезпечить спеціальні місця для вигулу та дресирування собак, а також спілкування між власниками тварин. Бюджет проєкту - 272 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-6

Спортивна родина

За цим проєктом на проспекті Будівельників, 152 зроблять спортивне поле, де всі бажаючі зможуть грати у футбол, волейбол та баскетбол, а також там проводитимуть матчі. Бюджет проєкту - 299 800 грн.

Це неповний перелік проєктів-переможців. Весь список можна знайти на сайті Бюджету участі.

Читайте також: Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО

Неочікувано! Біля Будинку зв'язку може з'явитися гойдалка, якщо її підтримають маріупольці, - ФОТО

Если мариупольцы проголосуют. В Мариуполе возле организации "Поверь в себя" может появиться сквер

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Лорд
23 листопада 2021 р., 16:12
Хорошие проэкты и нужные.
Роза
23 листопада 2021 р., 16:58
А где проект о ЖКХ почему мариупольцы платят бешеные деньги за коммунальные услуги?))) За транспортные услуги?))) Лучше вместо плясок и гулянок на площади ИТ.д уменьшите стоимость проезда  в транспорте и цены на коммунальные услуги ,когда будут думать о людях???))))
Медик
23 листопада 2021 р., 23:37
Пыль в глаза... Люди думают, что сегодня кушать, не потому что выбор у них огромен, а наоборот, есть нечего. Людям есть нечего, одевать нечего, ком.услуги больше, чем зарплаты, про пенсии вообще молчу, транспорт 10грн, классно, верните Богдан за 7... Вообще можно чего можно сказать этой власти, очень много чего, но им некогда, они заняты, они СРАЛЬНЮ для собачек строят
live comments feed...