Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста

У Маріуполі обрали проєкти-переможці "Бюджету участі", за які проголосували жителі міста. Тепер на їх реалізацію виділять бюджетні кошти. Які ідеї перемогли - читайте далі.

Цього року на "Бюджет участі" подали 166 проєктів, 133 з них експертна рада допустила до голосування. Протягом трьох тижнів маріупольці віддавали голоси за вподобані проєкти онлайн на сайті та шляхом подання заяв до ЦНАПу.

На реалізацію проєктів-переможців у 2022 році виділено 10 мільйонів гривень: 60% суми рівномірно розподіляються по районах міста рівними частинами, а 40% - на втілення найкращих великих ініціатив.

Також цього року було застосовано іншу систему "Бюджету участі". Раніше проєкти категорії "Благоустрій/обладнання закладів освіти" конкурували з проєктами з інших категорій. Тепер же на школи виділяється окремий бюджет (не більше 50% від загального обсягу бюджету програми) і вони не змагаються з проєктами інших напрямків.

ReMRPL - здавати не можна викидати!

Проєкт ініційований Зеленою радою при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради та ГО "ЕКО ГУРТ". Його основна мета - утилізація небезпечних відходів, зібраних від мешканців міста. У рамках нього передбачено придбання контейнерів в КП "Комунальник" для збору небезпечних відходів з інформаційними площами. Наразі система збирання небезпечних побутових відходів від маріупольців взагалі відсутня. Бюджет проєкту - 600 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-1

Мрія дитини

Жителі села Бердянське подали проєкт створення ігрового майданчика та зони відпочинку для дітей у с. Бердянське на вул. Київська, де вже є паркова зона. Бюджет проєкту - 250 400 грн.

Двір поколінь

Мешканці багатоповерхівки на проспекті Луніна, 11 А об'єдналися, щоб отримати фінансування на облаштування двору будинку, де хочуть поставити спортивні та розважальні елементами для дітей, а для дорослих людей столики та лавки. Бюджет проєкту - 300 000 грн.

Гойдалки біля Будинку Зв'язку для усіх бажаючих

На місці теперішнього пустого кіоску на широкому тротуарі біля Будинку зв'язку вже у наступному році з'явиться велика двомісна гойдалка, на якій зможуть кататися усі бажаючі. Бюджет проєкту - 134 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-2

Скеледром Олімпійського формату

Цей проєкт подало КП "М-СПОРТ". Там говорять, що хоч у Маріуполі на сьогоднішній день вже є одна стінка скеледрому на "Алясці", але, по-перше, цього замало, бо охочих як дітей, так і дорослих, багато. По-друге, вона покриває лише один тип траси. Тому хочуть зробити ще одну стінку для скелелазіння іншого типу, яка буде розміщена у Центральному районі. Бюджет проєкту - 597 452 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-3

Інклюзія в дії

Громадська організація "Повір у себе", яка займається інклюзивним розвитком суспільства, подала проєкт створення зони відпочинку та дозвілля біля приміщення своєї організації на проспекті Будівельників, 85 А. Там є 10 соток земельної ділянки, яка знаходиться в незадовільному стані. На її місці хочуть зробити клумби, висадити дерева та кущі, які потім будуть слугувати парканом, а також поставити лавки та бесідку, якими будуть користуватися діти та молодь. Бюджет проєкту - 299 000 грн.

Створення міні-скверу в улюбленому місті

За адресою вул. Гранітна, 160 запропонували зробити міні-сквер з голуб'ятнею, спортивним майданчиком, тенісним кортом та навіть сценою. Бюджет проєкту - 300 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-4

Пам'ятник покажчик селище Західний

Проєкт має на меті створити покажчик із зазначенням назви селища Західний, щоб відокремити візуально окреслити кордони селища. Пам'ятник планують розташувати на в'їзді до селища. Бюджет проєкту - 110 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-5

Облаштування майданчиків для вигулу собак

За цим проєктом пропонується зробити у Кальміуському районі майданчик для вигулу собак. Авторка ідеї пояснює, що відсутність таких майданчиків призводить до конфліктів між власниками собак та мешканцями, які проти перебування домашніх улюбленців на територіях місць відпочинку: парках та скверах. Облаштування майданчика забезпечить спеціальні місця для вигулу та дресирування собак, а також спілкування між власниками тварин. Бюджет проєкту - 272 000 грн.

Гойдалки, скеледром, майданчик для вигулу собак: які проєкти маріупольців отримають фінансування від міста, фото-6

Спортивна родина

За цим проєктом на проспекті Будівельників, 152 зроблять спортивне поле, де всі бажаючі зможуть грати у футбол, волейбол та баскетбол, а також там проводитимуть матчі. Бюджет проєкту - 299 800 грн.

Це неповний перелік проєктів-переможців. Весь список можна знайти на сайті Бюджету участі.

Читайте також: Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО

Неочікувано! Біля Будинку зв'язку може з'явитися гойдалка, якщо її підтримають маріупольці, - ФОТО

Если мариупольцы проголосуют. В Мариуполе возле организации "Поверь в себя" может появиться сквер

Мариуполь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии