Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО

У Маріуполі до 21 жовтня йде голосування на порталі "Бюджет участі" за проєкти, які придумують жителі міста. Ідеї, які наберуть велику кількість голосів, будуть реалізовані за бюджетні кошти.

0629 зробили огляд найбільш цікавих, на думку редакції, проєктів. Основними критеріями для нас були: цікавість (оригінальність) проєкту та його користь для мешканців.

Обладнання майданчиків для вигулу собак

Авторка проєкту Ольга Шабан пропонує у Кальміуському районі зробити майданчик для вигулу собак. Пані Ольга пояснює, що відсутність таких майданчиків призводить до конфліктів між власниками собак та мешканцями, які проти перебування домашніх улюбленців на територіях місць відпочинку: парках та скверах. "Облаштування майданчиків забезпечить спеціальні місця для вигулу та дресирування, спілкування власників тварин", - пише в описі проєкту Ольга Шабан.

Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-1 Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-2

На втілення своєї ідеї авторка проєкту порахувала, що необхідно 272 тис. грн.

Скеледром Олімпійського формату

Цей проєкт подало КП "М-СПОРТ". Там говорять, що хоч у Маріуполі на сьогоднішній день вже є одна стінка скеледрому на "Алясці", але, по-перше, цього замало, бо охочих як дітей, так і дорослих, багато. По-друге, вона покриває лише один тип траси. Тому хочуть зробити ще одну стінку для скелелазіння іншого типу, яка буде розміщена у Центральному районі.

Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-3 Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-4 Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-5

Як пише в описі проєкту його автор Максим Долгіх: "Створення сучасного мобільного стенду для скелелазіння формату "Складність" дозволить:

  • мати у Маріуполі повноцінну базу цього Олімпійського виду спорту;
  • виховувати своїх маріупольських спортсменів, які будуть представляти Україну на міжнародній арені;
  • зробити скелелазіння масовим видом спорту у Маріуполі серед різних вікових груп;
  • проводити масштабні спортивні свята, навіть міжнародного рівня;
  • притягувати у наше місто велику кількість спортсменів та туристів".
Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-6

Реалізація цього проєкту мобільного скеледрому коштує близько 600 тис. грн.

Сквер "Добро"

За адресою Запорізький провулок, що у Кальміуському районі Маріуполя, є занедбаний сквер через який їздять автомобілі. Авторка проєкту Світлана Бондаренко пропонує провести благоустрій скверу, створити локацію у вигляді слова "ДОБРО", через яку буде проходити пішохідна доріжка, а також встановити арт-об’єкт "Добрі серця". Як пояснює пані Світлана, це обмежить проїзд через зелену зону, естетично наситить міську околицю та зробить привабливим навколишнє середовище.

Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-7

 Наразі територія виглядає так:

Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-8 Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-9 Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-10

На благоустрій скверу за цим проєктом планується виділити 300 тис. грн.

ReMRPL - здавати не можна викидати!

Проєкт ініційований Зеленою радою при виконавчому комітеті Маріупольської міської ради та ГО "ЕКО ГУРТ". Його основна мета - утилізація небезпечних відходів, зібраних від мешканців міста. У рамках нього передбачено придбання контейнерів в КП "Комунальник" для збору небезпечних відходів з інформаційними площами. Наразі система збирання небезпечних побутових відходів від маріупольців взагалі відсутня. Сума проєкту - 600 тис. грн.

Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-11

Дитячий ігровий майданчик у селі Бердянське

Десять сіл поблизу Маріуполя входять у Маріупольську територіальну громаду, у тому числі село Бердянське. Його мешканка Тарана Парфомчук подала на Бюджет участі проєкт по створення ігрового майданчику для дітей. Як пише авторка ідеї, у селі Бердянське взагалі немає дитячих майданчиків та місць для відпочинку, а для повноцінного розвитку дітей важливим є рухливий і активний спосіб життя на свіжому повітрі.

Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-12

"Дитячий ігровий майданчик стане місцем активного дозвілля дітей різного віку, де вони зможуть цікаво проводити час. У нас навіть є територія, де можна реалізувати проєкт - с. Бердянське, вулиця Приклубна, 12 (паркова зона)", - описує проєкт пані Тарана.

Наразі територія виглядає так:

Топ-5 найцікавіших проєктів Бюджету участі, - ФОТО, фото-13

Витрати на реалізацію дитячого майданчика складають 135 тис. грн.

Подивитися всі проєкти на сайті Бюджету участі та проголосувати до 21 жовтня за два (максимально дозволена кількість), які сподобалися найбільше, можна тут.

Читайте також: Неочікувано! Біля Будинку зв'язку може з'явитися гойдалка, якщо її підтримають маріупольці, - ФОТО

Как мариупольцу воспользоваться бюджетом общественного участия. Пошаговая инструкция

Если мариупольцы проголосуют. В Мариуполе возле организации "Поверь в себя" может появиться сквер

Мариуполь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии