• Головна
  • Як редакція 0629 радіодиктант писала, - ФОТО
Блог 0629
17:36, 9 листопада 2021 р.

Як редакція 0629 радіодиктант писала, - ФОТО

Блог 0629
Як редакція 0629 радіодиктант писала, - ФОТО

Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначається День української мови та писемності. З цієї нагоди вся Україна, і редакція 0629 у тому числі, написала радіодиктант національної єдності, який диктував відомий український письменник Юрій Андрухович.

Уперше в Україні радіодиктант відбувся 24 травня 2000 року, присвятили його тоді дню Кирила і Мефодія. Акцію, присвячену державній мові, започаткувало Українське радіо. Лише згодом, 9 листопада, День української писемності та мови стає офіційною датою для проведення радіодиктанту.

Як редакція 0629 радіодиктант писала, - ФОТО, фото-1

Лунає радіодиктант на усіх платформах Суспільного мовника, читають його запрошені гості. Минулого року писав текст для диктанту відомий український поет і видавець, власник і директор видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га" Іван Малкович, а читала його акторка Римма Зюбіна. Цього року писав текст та читав його сучасний український письменник Юрій Андрухович.

Диктант не має на меті перевірити грамотність людей, перш за все він задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови. Одночасно радіодиктант пишуть українці з усіх куточків світу.

Радіодиктант називають наймасовішим флешмобом осені. У 2019 році в день проведення акції запит "радіодиктант" став найпопулярнішим Google-запитом серед української інтернет-аудиторії.

Цьогорічний радіодиктант містив 199 слів і вмістився на трохи більше, ніж дві сторінки у зошиті.

Редакція 0629 увімкнула о 10:00 канал "UA:Перший" і о 10:30 ручки заковзали по листках.

Як редакція 0629 радіодиктант писала, - ФОТО, фото-2

Називався диктант "Слідом за пам'яттю", у якому Юрій Андрухович згадує парк зі свого дитинства.

Текст був складний через довгі речення та велику кількість різноманітних розділових знаків. Але найважче виявилося встигати за диктором, який на середині тексту почав прискорюватися, і далі ми, журналісти 0629, вже думали не про грамотність, а лиш би встигнути все записати.

Тривав радіодиктант 15 хвилин, наприкінці яких Юрій Андрухович перечитав весь текст ще раз, а ми подописували ті слова та фрази, які перед цим пропустили.

Після того, як дійство завершилося, ми з колегами почали жваво обговорювати стиль читання Андруховича та запитувати одна одну про розділові знаки в тексті і деякі рідко вживані слова. Наприклад, ви чули про рослину асфодель або ж зустрічали слово "млистий"? 

А як би ви написали речення: "Він існував поза часом і в позачасі тривав"? Цікаво, еге ж?

Уся редакція 0629 відмітила, що найприємнішим моментом було усвідомлення, що у цей же момент диктант пишуть тисячі українців не лише в Україні, а й по всьому світу. Від цього з’являється надзвичайне відчуття єдності, приналежності до чогось великого, масштабного, важливого.

Після написання тексту ми відчували і гордість, і піднесення, і радість. А це те, чого, погодьтеся, нам дуже бракує в непрості часи пандемії.

Все, що ви хотіли знати про редакцію та чомусь соромились спитати, -  читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #мова #радиодиктант
Спецтема
Мы становимся открытыми. В редакционном блоге мы расскажем о принципах редакционной политики, о наших ценностях и нашей команде. Мы будем пояснять, почему в некоторых случаях поступаем так или иначе, и, конечно, ответим на все ваши вопросы

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
pistolero
9 листопада 2021 р., 20:16
мова отупляет, это медицинский факт
Alex
10 листопада 2021 р., 14:01
Посмотрим сколько вас читать будут на украинском языке)
Ахмед11
10 листопада 2021 р., 14:39
Предлагаю провести опрос на улице, кто ещё смотрит тв или не дай бог слушает радио. Суспильный мовнык, ха ха, я даже слов таких не знаю в 40 лет. 😂
Wooow
11 листопада 2021 р., 00:49
Мда.. красота "страшная" штука...
ото ж
11 листопада 2021 р., 08:32
Я бы на их месте не фотографировалась!
live comments feed...