Стало відомо, скільки в Маріуполі будуть сплачувати за опалення в одно- та трикімнатній квартирах , - ФОТО
Сьогодні, 10 серпня, ККП "Маріупольтепломережа" провела громадські слухання на тему підняття тарифів на опалення та гарячу воду.
Підприємство має наміри змінити тарифи на теплову енергію та гарячу воду на майбутній опалювальний сезон 2021-2022 років. Про це розповів Костянтин Пісмарьов - директор департаменту з питань управління енергетичними підприємствами.
Він налогосив: місцева влада може впливати на споживання природного газу, електричної енергії та гарячої води. На все інше впливає держава: на ціну природного газу та електроенергії (з розподілом та транспортуванням), а також оплату праці.
Пісмарьов повідомив, що у Маріуполі плановий тариф на теплову енергію буде становити 2133,38 грн/Гкал. З 2019 року цей тариф складав 1663,66 грн/Гкал. Різниця становить 27%.
У інших містах тарифи зросли набагато більше: у Львові - на 104%, у Запоріжжі - на 52%, у Кропивницькому - на 92%, у Переяслав-Хмельницькому - на 85%.
Пан Костянтин пояснив, що економічно обґрунтований тариф становить 3034,75 грн/Гкал, але через знижку у 901, 37 грн/Гкал прогнозований тариф для маріупольців складе 2133, 38 грн/Гкал.
Середній проектний тариф для населення по Україні - 2350 грн/Гкал.
З чого ж складається новий тариф на теплопостачання:
- 55% - природний газ;
- 8% - електрична енергія;
- 1% -вода;
- 23% - ФОП;
- 8% - матеріали та ремонти;
- 5% - інші витрати.
Маріупольці, які прийшли на ці громадські слухання, не висловлювалися проти підняття тарифів. На запитання, що робитимуть із твердопаливними котельнями, Пісмарьов відповів, що від них будуть відмовлятися і вже через декілька років їх не буде.
Відповів пан Костянтин і про те, скільки будуть платити власники квартир:
"За квартиру однокімнатну (30 кв. м.) вартість опалення буде приблизно складати 909 грн. за місяць. За двокімнатну квартиру (43 кв. м.) - 1313 грн., трикімнатну (60 кв. м.) - 1865 грн."
Тариф на гарячу воду тепер буде становити 124,21 грн/м. куб для населення (зростання теж на 27%), а для інших споживачів (наприклад, бюджетні установи) - 168,38 грн/м. куб.
Пролунала й пропозиція відключити централізоване постачання гарячої води. Костянтин Пісмарьов відповів, що головна задача - не відключити її, а зробити цю послугу якісною і "Маріупольтепломережа" вбачає це у встановленні індивідуальних теплових труб. "Ми подаємо теплоносій на будинок, а жителі вже самі визначають необхідність собі гарячої води. Тобто підключаються до холодної води, встановлюють лічильник, і платять нам за енергію, натомість отримують гарячу воду у будь-який час доби", - говорить Пісмарьов.
Читайте також: Тариф коллективной ответственности. Какую цену заплатят мариупольцы за газ
Коментарі