• Головна
  • Міфічний туризм минулого. Чи він був в Маріуполі?
13:41, 24 червня 2021 р.
Блоги

Міфічний туризм минулого. Чи він був в Маріуполі?


Блог Петра Андрющенка

З року в рік влітку ми тут, в Маріуполі, чуємо одне і те саме: раніш наш Маріуполь був чудовим курортним містом, а от зараз… І обов’язково – прилизані офіційно дозволені КПРС фото чудового на той час Жданова.  

Міфічний туризм минулого. Чи він був в Маріуполі?, фото-1

Найсмішніше в цьому, що здебільше це йде від людей, які за віком або не дуже добре пам’ятають, або взагалі пішли з дитячого садочку вже за часів України. 

Так який він був, курортний Маріуполь за зразком Радянського Союзу? 

Море. Воно, звісно було. І людей на ньому було стільки, що аби зайняти свій квадратний метр, ти мав прийти на пляж о 7 ранку. Що ми пацанами й робили. Вже о 9 там взагалі було яблуку ніде впасти. І от тут одразу проблема номер один – роздягальні. Ні, вони начебто були. Ті самі, де тебе бачити по шию знизу. Жодного туалету (ну а нащо? Є -море. І взагалі,  туалет  - то розкіш). І купа сміття на пляжі зранку до ночі. Поки восени природні явища не приберуть його вітром. Ну власне і саме море. Прозорим не було від слова ніколи. Бо і Азовсталь був на місці. І на рахунок екології ніхто не переймався взагалі. Проте вночі можна було побачити, як море ставало червоним під час розливу сталі. Краса ж.

Міфічний туризм минулого. Чи він був в Маріуполі?, фото-2

Продукти. Як починався сезон примусово-профспілкового туризму. на ринках ціни злітали до гори. І на великі закупи той, кому пощастило мати автомобіль, їздив по сусідніх селах. Бо так дешевше. Магазини і так пусті і з чергами, ставали набити людьми по очі. Товару це не добавляло, але спільне спілкування в черзі – ото той ще був туристичний атракціон. Банальний бочковий квас в центрі закінчувався за лічені години і треба було бігти з «бідончіком» по інших, прихованих от «туристів» місцях. 

Транспорт. Взагалі без коментарів. Четвертий та п’ятий тролейбуси та восьмий автобус. Всі йшли десь поруч з морем. Йшли дуже умовно, бо дочекатись щось з них було так само реально, як другий прихід Христа. Але якщо тобі пощастило – то потім веселий забіг по рельсах між вагонів або перед локомотивом. Яких було. І Було багато. 

Міфічний туризм минулого. Чи він був в Маріуполі?, фото-3

Ну й розваги – кіно, універмаг з товаром як скрізь (скоріш без товару), «Дитячий світ» (те саме), і міський парк атракціонами «Ромашка» і «Човники». Ще та собі розвага. 

Ось власне і весь туризм. Їхали до нас? Так. Але чи було наше місто кращім? Чому їхали? Не тому, що дуже файне курортне місто. А тому, що дешево, море і нема більш куди. Такий собі туризм від безвихіддя. 

Тому досить. Досить цієї маячні про туристичне минуле. Інший час і інше місто – як за характером, так і за можливостями. Чи може воно стати туристичним зараз? Так. Якщо ми спільно закінчим ностальгію і почнемо цінувати сьогодення. Не жалітись, а нахвалювати. Почнемо просто щиро любити своє місто таким, яким воно насправді є. Кращім містом на світі біля кращого моря. 

Фото надані Маріупольским краєзнавчим музеєм.

Думка авторів блогів може не співпадати з позицією редакції. Відповідальність за зміст блогів несе автор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Фрекен Бок
24 червня 2021 р., 14:30
Автор мягко говоря лукавит, описывая отдых в нашем городе. Во-первых в пределах Жданова были дом отдыха Мир, санаторий Металлург, детский санаторий Крупской, несколько детских лагерей... Посмотрите во что превратились эти территории сейчас. Что из этого используется по назначению? Разруха везде, кроме дома отдыха Мир, который превратился в резиденцию непонятно кого! По поводу туалетов - их было несколько по Приморскому бульвару и на Песчанке и на Левобережном пляже. Сейчас возле нового пирса поставили несколько биотуалетов, вонь от которых слышна метров за триста. Но это всё ерунда, главное нас ждёт грандиозный проект Нью-Васюки!!! С фуникулером на Песчанке, плавучими пирсами, аквапарком и т.д. Свежо предание, да верится с трудом...
....
24 червня 2021 р., 14:43
Транспорт видимо ни тема автора. BMW после работы в налоговой перевезло семью в Днепр. А нам слова и тексты. Кстати на море ехали троллейбусы 2,3 ,4 ,5 ,,8 ,10...и было их тогда 140 и 130 трамваев........
раздвоение личности
24 червня 2021 р., 14:56
Вчера от Силы людей писали, что в Мариуполе ад, сегодня- рай
panaev
24 червня 2021 р., 15:16
Левый пляж: туалеты типа очко были. Суровые но были и хватало. Раздевалки были нормальные, но было много людей и были очереди в них. Фаст фуд был и был примитивным, но был. Я не могу сказать, что было грязно на пляже, сейчас примерно также. Окурки не куда девать. Рынки: все было и было доступно живую домашнюю птицу покупала бабушка. От костей мясо не отваливалось как сейчас. Что вы голову нам морочите. Даже попкорн был топорный но был, на рынке во дворах на Пашковского. Дальше, транспорт его было в достатке, но были проблемы, часто он был забит до отказа.  Вы знаете что писака, я не скучаю за совком, но задам вам вопрос: вы с-ка видели где нибудь чтобы официально возле продуктового магазина продавали севрюгу, осенью не мороженую? Ась? Нормальной свежести! А я видел. И без очереди спокойно. Мне было 4-5 лет, я помню.  Да, я помню дикие очереди за эскимо, гастроном восток.  С квасом проблем не было, с пивом да.  Дальше само море: оно и было мелковатым, но такой муляки прямо от берега не было!!!!  Он была метров 50 от берега. .
sergey
24 червня 2021 р., 15:24
На счет место на пляже. Полная брехня. Раньше приходил с родителями и также после с пацанами, в любое время и место всегда было много. Выбирай любое. И даже всегда играли в пляжный волейбол. И ни кто не кому ни мешал. Я пишу за пляж песчанка.

live comments feed...