• Головна
  • Як маріупольці на Масницю гуляли та Зиму проганяли, - ФОТОРЕПОРТАЖ
20:28, 13 березня 2021 р.
Надійне джерело

Як маріупольці на Масницю гуляли та Зиму проганяли, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Як маріупольці на Масницю гуляли та Зиму проганяли, - ФОТОРЕПОРТАЖ

13 березня у дворі Маріупольського музею народного побуту відбулися святкові гуляння на Масницю - народне свято, яке символізує відхід зими.

Чому Масниця? Тому що в цей день споживали багато масної їжі: сир, масло, вареники з сиром і маслом. Звідси пішла і українська назва - Масниця. Крім цієї, є багато регіональних назв: Колодій, Сирний тиждень, Сиропуст.

На вході у двір Музею народного побуту відвідувачів люб'язно зустрічають його працівниці та пропонують написати негаразди, які трапилися з маріупольцями у 2020 році. Потім ці папірці спалять разом з опудалом Зими, а написані проблеми більше не повторяться.

Як маріупольці на Масницю гуляли та Зиму проганяли, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-1

Далі гостей пригощають різними млинцями з лимонною, вишневою та шоколадною начинкою. А також пропонують чай, бо хоч вже й березень, але на вулиці зимно.

Як маріупольці на Масницю гуляли та Зиму проганяли, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-2

У дворі музею розмістилися тематичні локації. Першим був стіл з різними знаряддями, якими користувалися в побуті наші предки: рубанки для прасування речей, коромисло, лопата для випікання хліба в печі. За традицією, на Масницю рубанки загортали в хустки, ніби пеленаючи дитину, щоб в новому році мати первістка. Охочим дозволялося спробувати себе в цьому, а також поносити відра з водою та побігати з лопатою, але щоб не впав з неї млинець.

Наступною була локація з виробами маріупольських майстринь: тут і ляльки-мотанки, і картини з солоного тіста, і вишиті рушники, і браслети ручної роботи, і навіть писанки.

Маріупольцям пропонувалося відчути хоча б на хвильку дух українського села, потрапивши в будиночок з піччю, гляниним посудом та колосками пшениці. А також побачити вітряк та віз із сіном.

Гості могли викувати собі монету та поспостерігати, як коваль кує залізо, а потім нагріває його в печі, щоб було легше отримати форму наконечника для стріл.

Ще однією локацією стали самовари різних форм та призначень (невеличкі похідні, великі армійські та інші), про історію яких розповіла працівниця музею.

А ось і саме опудало Зими:

Як маріупольці на Масницю гуляли та Зиму проганяли, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-16

Маріупольців на святкування прийшло близько 35 чоловік. Багато їх було з дітлахами.

Спалення опудала чекали всі. Коваль підпалив його за допомогою розжареного в печі заліза. Ось так маріупольці проганяли Зиму та викликали Весну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #Масленица #весна #праздник
live comments feed...