• Головна
  • Первый урок в мариупольских школах. О чем говорить с детьми?
Фб-блогеры MRPL
08:00, 1 вересня 2020 р.

Первый урок в мариупольских школах. О чем говорить с детьми?

Фб-блогеры MRPL

Глава общественной организации «Центр творчих ініціатив «Єдність»  Анатолий Бутенко высказал предложения, о ком и о чем нужно говорить на первом уроке в школах 1 сентября.

З 1984 року 1 вересня в Україні відзначається як День знань. У цей день для першокласників пролунає перший дзвінок, старші за віком діти продовжуть своє навчання, а для випусників настане відповідальний час свідомого вибору майбутньої професії.

З кожним роком Україна наближається до Європейських цінностей, де головною дієвою особою виступає людина і пріоритетними завданнями держави стає турбота про її інтелектуальний і фізичний розвиток.

Не дарма в реформі Нової української школи передбачається, що вчителі, батьки та учні є партнерами в освітньому процесі. В основі ідеї Нової української школи – виховання, що грунтується на загальнонаціональних цінностях.

Ми маємо пам’ятати, хто ми, якого роду й племені. Через пізнання історії своїх пращурів з глибини віків доходять до нас самобутні й неповторні приклади ідентичності нашого роду. Любити можливо лише те, що добре знаєш, чому довіряєш.

Щороку МОН пропонує свої варіанти тем для першого шкільного уроку. Теми не є обов’язковими та можуть корегуватись вчителем, адже Закон про освіту гарантує закладам освіти та вчителям академічну свободу, тому тему Першого уроку вчитель обирає самостійно.

Перший урок в навчальному році – важлива подія для всіх учнів, тому що він налаштує здобувачів освіти на навчання, дає їм достатню мотивацію та корисні роздуми. Вчитель – людина, яка користується високою довірою з боку вихованців і батьків.

На нашу думку, ким стане в майбутньому їх син чи донька, буде залежати від правдивого ставлення до сьогоднішньої реальності, тому тема першого уроку, де б він не проходив – у школі чи вузі, – повинна бути наближена до дійсності.

У кожній країні існують свої звичаї щодо початку і закінчення навчального року. Наприклад, у Японії навчальний рік починається у квітні, а закінчується в березні. У США діти сідають за парти й наприкінці липня, і в серпні, й у вересні, адже кожен освітній округ сам визначається з цією датою. В Австралії перший дзвінок лунає в лютому.

Згадали ми про ці традиції не випадково, тому що події, які відбуватимуться в наступному навчальному 2020-2021 році надзвичайно визначні для історії нашої держави, а він за багаторічною традицією, зазвичай розпочинається 1 вересня.

Перша подія – 24 серпня 2021 року Україна відзначатиме свій 30-річний ювілей. Друга подія – 29 вересня відбудеться 155-річчя від дня народження першого Президента незалежної України Михайла Сергійовича Грушевського. На наш погляд, ці дві події мають взаємозв’язок.

Значення М.С. Грушевського в розбудові незалежної держави Україна надзвичайно важливе, і тому ми радимо нашим вчитилям, викладачам освітніх закладів перший урок розпочати з тем, які б торкалися далекоглядного бачення Михайла Грушевського про майбутнє України.

Враховуючи надзвичайно важливу роль Михайла Грушевського в розбудові державного суверенітету й незалежності України ми виступили з ініціативою оголосити на сесії міської ради 2020-2021 навчальний рік у Маріуполі роком Михайла Грушевського і запропонували в нашому місті провести ряд культурно-просвітницьких заходів, до яких належать:

створення в ЗОШ дослідницько-пошукових, історичних та літературно-художніх гуртків за відповідною історичною тематикою;

проведення в МДУ міжнародної конференції;

проведення виставки художніх робіт учнів школи мистецтв та професійних художників ;

зустрічі з відомими представниками української та зарубіжної культури;

проведення виставки-ярмарки тематичної літератури;

проведення обласного конкурсу журналістів;

читання лекцій істориками-дослідниками Львівського музею М.С. Грушевського;

облаштування бульвару та встановлення на ньому пам’ятника Михайла Грушевського (23-ій мрн., вул. Грушевського).

Шановні маріупольці, сподіваємось на вашу небайдужість і активну підтримку наших ініціатив, спрямованих на об’єднання нашого суспільства заради миру в нашій Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
До зимы
74,6%
До весны
7,4%
Дистанционки не будет
18,0%
#Мариуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Владимир
1 вересня 2020 р., 08:06
20 сентября, карантин объявят.
Ирина
1 вересня 2020 р., 09:39
А пускай Бойченко, Братчикова и вся свита и придут, прямо в глаза детям посмотрят и скажут - как можно было, когда столько больных, выпустить учиться
БабаЗина
1 вересня 2020 р., 10:44
Дети в школу пошли, а завтра полгорода без воды будет и школы в том числе, а в некоторых школах дети в две смены учатся. Грушевский, это конечно очень интересно. Но не менее интересно, чем дети завтра в школах руки мыть будут, чем и как обедать и как в сортирах смывать. А главное в какую идеально чистую школу придут те, кому "повезло" учиться во вторую смену.
Иван
1 вересня 2020 р., 11:41
Грушевский никогда не был президентом. Он был председателем Украинской Центральной рады.Это примерно соответствует председателю Верховного Совета. А так можно договориться и до того, что и все Генеральные секретари КПСС были президентами. И этот человек советует, что нужно говорить на первом звонке?
как то так
1 вересня 2020 р., 17:26
власть центральной рады и грушевского (к стати советского номенклатурного деятеля ) даже на Киев не распространялась, так марионеточное сепаратиское  правительство под управлением немецкого императора. Давайте расскажите это детям.
live comments feed...