Первый урок в мариупольских школах. О чем говорить с детьми?

Глава общественной организации «Центр творчих ініціатив «Єдність»  Анатолий Бутенко высказал предложения, о ком и о чем нужно говорить на первом уроке в школах 1 сентября.

З 1984 року 1 вересня в Україні відзначається як День знань. У цей день для першокласників пролунає перший дзвінок, старші за віком діти продовжуть своє навчання, а для випусників настане відповідальний час свідомого вибору майбутньої професії.

З кожним роком Україна наближається до Європейських цінностей, де головною дієвою особою виступає людина і пріоритетними завданнями держави стає турбота про її інтелектуальний і фізичний розвиток.

Не дарма в реформі Нової української школи передбачається, що вчителі, батьки та учні є партнерами в освітньому процесі. В основі ідеї Нової української школи – виховання, що грунтується на загальнонаціональних цінностях.

Ми маємо пам’ятати, хто ми, якого роду й племені. Через пізнання історії своїх пращурів з глибини віків доходять до нас самобутні й неповторні приклади ідентичності нашого роду. Любити можливо лише те, що добре знаєш, чому довіряєш.

Щороку МОН пропонує свої варіанти тем для першого шкільного уроку. Теми не є обов’язковими та можуть корегуватись вчителем, адже Закон про освіту гарантує закладам освіти та вчителям академічну свободу, тому тему Першого уроку вчитель обирає самостійно.

Перший урок в навчальному році – важлива подія для всіх учнів, тому що він налаштує здобувачів освіти на навчання, дає їм достатню мотивацію та корисні роздуми. Вчитель – людина, яка користується високою довірою з боку вихованців і батьків.

На нашу думку, ким стане в майбутньому їх син чи донька, буде залежати від правдивого ставлення до сьогоднішньої реальності, тому тема першого уроку, де б він не проходив – у школі чи вузі, – повинна бути наближена до дійсності.

У кожній країні існують свої звичаї щодо початку і закінчення навчального року. Наприклад, у Японії навчальний рік починається у квітні, а закінчується в березні. У США діти сідають за парти й наприкінці липня, і в серпні, й у вересні, адже кожен освітній округ сам визначається з цією датою. В Австралії перший дзвінок лунає в лютому.

Згадали ми про ці традиції не випадково, тому що події, які відбуватимуться в наступному навчальному 2020-2021 році надзвичайно визначні для історії нашої держави, а він за багаторічною традицією, зазвичай розпочинається 1 вересня.

Перша подія – 24 серпня 2021 року Україна відзначатиме свій 30-річний ювілей. Друга подія – 29 вересня відбудеться 155-річчя від дня народження першого Президента незалежної України Михайла Сергійовича Грушевського. На наш погляд, ці дві події мають взаємозв’язок.

Значення М.С. Грушевського в розбудові незалежної держави Україна надзвичайно важливе, і тому ми радимо нашим вчитилям, викладачам освітніх закладів перший урок розпочати з тем, які б торкалися далекоглядного бачення Михайла Грушевського про майбутнє України.

Враховуючи надзвичайно важливу роль Михайла Грушевського в розбудові державного суверенітету й незалежності України ми виступили з ініціативою оголосити на сесії міської ради 2020-2021 навчальний рік у Маріуполі роком Михайла Грушевського і запропонували в нашому місті провести ряд культурно-просвітницьких заходів, до яких належать:

створення в ЗОШ дослідницько-пошукових, історичних та літературно-художніх гуртків за відповідною історичною тематикою;

проведення в МДУ міжнародної конференції;

проведення виставки художніх робіт учнів школи мистецтв та професійних художників ;

зустрічі з відомими представниками української та зарубіжної культури;

проведення виставки-ярмарки тематичної літератури;

проведення обласного конкурсу журналістів;

читання лекцій істориками-дослідниками Львівського музею М.С. Грушевського;

облаштування бульвару та встановлення на ньому пам’ятника Михайла Грушевського (23-ій мрн., вул. Грушевського).

Шановні маріупольці, сподіваємось на вашу небайдужість і активну підтримку наших ініціатив, спрямованих на об’єднання нашого суспільства заради миру в нашій Україні.

Мариуполь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии