Государство, которое всегда обманет. Почему нельзя верить в налоговые льготы для бизнеса

С началом российско-украинской войны на Донбассе в зоне АТО были введены налоговые льготы для местного бизнеса. Многие предприниматели воспользовались этой льготой, однако сейчас налоговые службы  вымогают огромные штрафы за уплату налогов не в полном объеме. С началом эпидемии коронавируса ситуация повторяется – снова введены налоговые льготы, но уже из-за коронавируса. Стоит ли верить государству сейчас – читайте в блоге мариупольского предпринимателя Кирилла Вишнякова.

Це пост не лише про коронавірус, це про «податкові_пільги». І це – попередження для всіх.

Сьогодні ця проблема торкнулася чотирьох співробітників нашого офісу, а завтра це може бути проблемою всіх підприємців, з огляду на минулі «податкові пільги».

Спробую коротко викласти ситуацію.

Кілька років тому, на хвилі військових дій з'явилась можливість скористатися податковою пільгою. Тоді, майже всі, починаючи від президента Петро Порошенко і закінчуючи урядом Володимира Гройсмана піднімали на прапор це питання. Мовляв, люди, які ведуть бізнес в зоні АТО, зазнають труднощів та їм належить податкова пільга, якою ми і вирішили скористатись.

Але податкова вважала інакше. Закон України їм не указ і борг продовжував зростати, незважаючи ні на що. Ми звернулись до Державної податкової служба України, будь ласка, звільніть від боргу згідно П.9-4 Закону України "Про збір та облік.......". Але були послані дуже далеко, щоправда юридичними термінами. У відповіді йшлося, про все що завгодно, крім того, що ми вам нараховували неправомірно.

Борг зростав і зростав. Ось уже і АТО, чи то закінчилося чи то ні, а борг продовжує зростати, і ми отримуємо «Вимоги» з величезними цифрами на оплату.

Що залишається робити? Йти до суду. Понад рік тривали судові тяжби, листування з податковою службою, виснажені нерви, і ось вона довгоочікувана перемога, потім перемога в апеляції і щастя, здавалося, було таким близьким, адже суд визнав законність наших дій і «Вимогу» скасовано.

Але насправді ніт.

Як виявилось, в нашій країні, перемогли ми всього лише один папірець, і податкова виписує другий, потім третій, вже зі збільшеною сумою. І навіть похід з роз'ясненнями до голови ДПС в Донецькій області нічим не допоміг. Вони відверто кажуть, ходіть до суду скільки заманеться, ми будемо вам виписувати нові і нові штрафи незважаючи ні на які закони, у нас план і дірку в бюджеті потрібно закривати. У підсумку, «Вимога» потрапить до виконавчої служби і протягом 10 днів на всі рахунки і майно буде накладено арешт у разі несплати.

Зараз, в цей складний кризовий час, ми поспіхом шукаємо гроші для оплатити за весь період так званої «податкової пільги». Я не уявляю, як знайти таку суму, яка після сплати ще збільшиться майже в два рази за рахунок штрафів і пені.

Ми робили все, що дозволила нам держава, ми скористались правом, яке надали депутати, а забрали виконавці.

Сьогодні «слуги» знову прийняли «податкові пільги». Про це напишуть всі сайти і покажуть по телевізору, але ніколи не покажуть того маленького Українця, який вирішить цими пільгами скористатися, а потім програє як ми.

Цей блог не про поганого Порошенка-Гройсмана, при яких прийняли пільгу під час АТО, це блог не про поганого Зеленського, при якому з нас вибивають неіснуючі борги.

Це попередження, не повторіть нашої помилки, ніяких пільг вам не дадуть. Їм потрібно наповнювати бюджет, і вони вичавлять з вас останні соки, як зараз це відбувається з нами.

Це блог про систему, яку ви не переможете в цій країні.

Це слова відчаю, і я не хочу, щоб хоч хтось виявився на нашому місці.

І якщо цей блог прочитає Глава ДПС України Сергій Верланов, нехай він зробить все можливе, щоб податкова не плювала на закони, а допомагала тому маленькому Українцю, який з усіх сил, поки що, намагається працювати.

Мариуполь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии