Неукротимая жажда бесплатного, или Чего стоит бояться жителям Левого берега
Компания, которая проходит по криминальным делам и имеет налоговый долг перед городским бюджетом, решила этому самому бюджету сделать подарок. Какой и зачем ей это надо? Читайте в блоге Петра Андрющенко
Дивні дива продовжують відбуватись в Маріупольському виконкомі. І як завжди, під виглядом «доброї справи» для міста. Цього разу – в містобудівництві.
Аби було зрозуміло, про що піде розмова і чому саме те, що виглядає як велика вдача, може погіршити життя багатьох мешканців проспекту Перемоги Лівобережного району, - хвилинка юридичного лікбезу.
Будь що в місті Маріуполі будується або встановлюється виключно на підставі Генерального плану. Сам Генеральний план – це як технічний паспорт вашої квартири, де позначено, в якій зоні можна розмістити ванну кімнату, де туалет, а де кухню.
А далі до Генерального плану розробляється окремий детальний план території. Детальний план безпосередньо встановлює, на якій відстані від будинку або дороги можна поставити кіоск. Або де і як можуть розмістити додаткові споруди у вашому будинку комерційні структури. Це вже схоже на дизайнерській проект квартири, де графічно та зрозуміло для вас розписано – от тут буде спальня, посеред якої буде стояти ось таке ліжко. А ось унітаз буде стояти в цьому куті, бо в іншому ми поставимо душову кабінку. І от саме за цім планом далі і буде все розміщено в вашій квартирі, як зазначено в детальному плані території як складової Генерального плану.
Одразу слід додати, що, в принципі, в Маріуполі є Генеральний план і майже скрізь – детальний. І за логікою, розробляти саме зараз окрему частину детального плану в окремій частині міста немає сенсу. Але …. І ось тут переходимо до нашої історії.
Головне управління містобудування та архітектури раптово вносить на розгляд проект рішення про розробку детального плану частини пр. Перемоги до вул. Меотиди у Лівобережному районі міста. Але саму розробку просить доручити ТОВ «Атік Агро», яка начебто самостійно запропонувала такий подарунок місту.
На перший погляд все виглядає пристойно. Меценат хоче допомогти місту – ну гарно ж. Навіть, якщо закрити очі на порушення закону, бо таке рішення має приймати не виконком, а депутати у сесійній залі. Але ж то дрібниці, якщо справа добра, так? І хоча насправді ні, а причини такого порушення ми викладемо трохи пізніше – перший погляд (як завжди) дуже пристойний.
За першим поглядом, починаємо розбиратись, що не так з ТОВ «Атік Агро» та чому варто бути обережними з волхвами, що подарунки приносять.
Перш за все, ТОВ «Атік Агро» має податковий борг перед міським бюджетом на 198,3 тис.грн. Це виглядає, щонайменше, дивно. Підприємство, котре або немає грошей, або просто не виконує свої зобов’язання перед Маріуполем, раптом хоче безкоштовно зробити Маріуполю достатньо дорогу послугу.
Далі – цікавіше. ТОВ «Атік Агро» не просто боржник. Це підприємство, яке було задіяно в легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. По простому – обнальна контора, яка комусь допомагає вкрадені бюджетні кошти зробити умовно «чистими». Про що свідчать відкриті данні судових реєстрів.
Та на додаток до криміналу, власник ТОВ «Атік Агро» обвинувачений в надані хабаря, і справа розглядається в суді.
Отже маємо: боржник пов'язаний з криміналом, раптово з’являється меценатом та благодійником. Ну кажу ш – дивні дива, але це ще не все….
ТОВ «Атік Агром» має у власності нерухомість. Причому, два об’єкти фактично в тій самій зоні, яку вони хочуть розділити детальним планом. Чули прислів’я «пустити козла в город»? Судячи за все – маємо саме таку картину.
Ну й вишенькою на торті – серед отримувачів доходу ТОВ «Атік АГРО» - дружина прокурора Кальміуського відділу Маріупольської місцевої прокуратури №2 Донецької області. Такий приємний та несподіваний штрих до загальної картини.
Отже, підсумуємо. Підприємство – боржник з кримінальним та корупційним минулим, пов’язане з прокуратурою хоче зробити детальний план території, де має власну нерухомість (тобто бізнес-інтерес).
А тепер головне запитання. Як ви вважаєте, чи будуть враховані інтереси мешканців проспекту Перемоги, коли у нас такий «дизайнер»? Чи навпаки, раптом розквітнуть непотрібні «наливайки» та кіоски там, де їх не має бути, а житлові будинки залишаться без права на власні двори та прибудинкові території?
Як на мене – відповідь очевидна. Особливо, якщо врахувати, що після розробки детального плану нічого змінити буде неможливо за законом.
А значить, цей «троянській кінь» від виконкому може закінчитись тим, що у вас посеред спальні буде унітаз, а посеред кухні – ліжко. А мер та його команда будуть знов розповідати про меценатів, благодійників та як це добре, коли «на халяву»…
То ж може краще за законом та за гроші, але з результатом, котрий задовольнить кожного?
Коментарі