Новини компаній
09:40, 31 жовтня 2017 р.

На варті психічного здоров`я!

Новини компаній

  Потреба в психосоціальній допомозі з'являється у випадку соціальної дезадаптації, при виникненні психологічного дискомфорту, що може бути викликано причинами як зовнішнього, так і внутрішнього характеру або їх складним поєднанням. Джерелом зовнішнього соціально-психологічного дискомфорту можуть виступати соціальні, соціально-економічні та медико-соціальні причини, такі як втрата роботи (безробіття), втрата близьких, інвалідизація, зміна місця проживання і звичних умов життєдіяльності, стрес, що викликає необхідність зміни колишніх стереотипів поведінки, способу і стилю життя, оцінок, мотивації, з тим щоб ефективно функціонувати в нових умовах існування.

  Внутрішні причини дискомфорту полягають у деформації різних особистісних структур як усвідомленого так і неусвідомлюваного рівнів, таких як: не усвідомлення рівня самооцінки та рівня домагань, порушення емоційно-комунікативної, вольової сфери, порушення процесів саморегуляції, негативні установки, розповідає в інтерв’ю Людмила Яковлева, психолог Центру Психосоціальної Адаптації у місті Маріуполі.

Людмила, а яку функцію виконує психосоціальна допомога?

  Психосоціальна допомога виконує захисну функцію: захищає стан здоров'я людини. Враховуючи складність і різноманітність питань, що потребують психосоціальної допомоги в їх вирішенні беруть участь різні фахівці, зокрема соціальні працівники, психологи з різною спеціалізацією, тренери з опанування нових навичок, майстрині. При цьому елементи психосоціальної допомоги можуть використовуватися як частково, наприклад в діяльності соціального працівника, так і безпосередньо - складати основний зміст діяльності практичного психолога і психосоціального працівника.

  У першому випадку елементи психосоціальної допомоги можуть бути представлені у вигляді первинного консультування. Поряд з наданням первинної психосоціальної допомоги соціальний працівник може виконувати і перенаправлення, спрямовуючи людину у разі необхідності до фахівців інших спеціалізацій (психіатра, юриста тощо).

  У другому випадку психосоціальна допомога, що здійснюється психологом, поряд з психологічним консультуванням включає більш поглиблену психологічну і соціально-психологічну діагностику, в процесі якої виявляються особистісні особливості людини, причини, які ускладнюють соціальну адаптацію та ефективне функціонування систем міжособистісних, сімейних і професійних відносин, а також характер відносин з найближчим оточенням і основні соціально-психологічні характеристики цього оточення.

  Психосоціальна допомога, вирішує питання людини спільно з нею. Внутрішньо особистісні питання людини вплетені в контекст соціальних питань, що вимагає спільних дій соціальних працівників і психологів.

  Психосоціальна допомога носить як індивідуальний, так і груповий характер. До індивідуального відносяться такі види діяльності, як: консультування, тестування, посередницька діяльність при вирішенні конфліктів, профілактика, до групового – тренінги, групи взаємодопомоги.

Людмила, а як відбувається процес допомоги в Центрі Психосоціальної Адаптації?

  В процесі допомоги ми нейтралізуємо негативний вплив факторів на соціальне життя людини, соматичне і психічне здоров'я, міжособистісні відносини. На основі вивчення та аналізу негативних факторів визначається вибір і застосування психосоціальних методів і засобів відновлення, психосоціальної допомоги людям, які постраждали від конфлікту в Україні.

  Основна наша мета, це - подолання соціальної дезадаптації людини, оздоровлення міжособистісних стосунків у професійній і сімейно-побутовій сферах. В центрі уваги знаходиться психіка людини, яка узагальнено розуміється як система управління індивідуальним життям і поведінкою, тобто життєдіяльністю. Центральна теза нашої роботи - здорова психіка забезпечує оптимальну життєдіяльність людини і, навпаки, деструктивні зміни в життя ведуть до деструктивних змін психіки.

Людмила, хто може звернутися до Центру Психосоціальної Адаптації?

  Центр відкритий для всіх категорій населення, постраждалих від конфлікту в Україні, мета роботи центру - надання кваліфікованої допомоги, яка є безкоштовною.

Людмила, хто допомагає Центру Психосоціальної Адаптації в реалізації власного потенціалу?

  Громадська Організація «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», Психологічна Кризова Служба, створила в м. Маріуполі Центр Психосоціальної Адаптації в рамках проекту “Психосоціальна стабілізація постраждалих від конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна.   

З усіх питань звертатись в Центр Психосоціальної Адаптації:

за адресою: м. Маріуполь, вул. Миколаївська 7/17, оф. 207;

за номером телефону: (098) 051 62 06, (095) 854 57 40 або (073) 476 34 41 з 10.00 до 19.00 щоденно.

https://m.facebook.com/groups/726089177499557?ref=bookmarks

http://www.pss.org.ua/центри/маріуполь/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...