На варті психічного здоров`я! - 0629.com.ua

На варті психічного здоров`я!

  Потреба в психосоціальній допомозі з'являється у випадку соціальної дезадаптації, при виникненні психологічного дискомфорту, що може бути викликано причинами як зовнішнього, так і внутрішнього характеру або їх складним поєднанням. Джерелом зовнішнього соціально-психологічного дискомфорту можуть виступати соціальні, соціально-економічні та медико-соціальні причини, такі як втрата роботи (безробіття), втрата близьких, інвалідизація, зміна місця проживання і звичних умов життєдіяльності, стрес, що викликає необхідність зміни колишніх стереотипів поведінки, способу і стилю життя, оцінок, мотивації, з тим щоб ефективно функціонувати в нових умовах існування.

  Внутрішні причини дискомфорту полягають у деформації різних особистісних структур як усвідомленого так і неусвідомлюваного рівнів, таких як: не усвідомлення рівня самооцінки та рівня домагань, порушення емоційно-комунікативної, вольової сфери, порушення процесів саморегуляції, негативні установки, розповідає в інтерв’ю Людмила Яковлева, психолог Центру Психосоціальної Адаптації у місті Маріуполі.

Людмила, а яку функцію виконує психосоціальна допомога?

  Психосоціальна допомога виконує захисну функцію: захищає стан здоров'я людини. Враховуючи складність і різноманітність питань, що потребують психосоціальної допомоги в їх вирішенні беруть участь різні фахівці, зокрема соціальні працівники, психологи з різною спеціалізацією, тренери з опанування нових навичок, майстрині. При цьому елементи психосоціальної допомоги можуть використовуватися як частково, наприклад в діяльності соціального працівника, так і безпосередньо - складати основний зміст діяльності практичного психолога і психосоціального працівника.

  У першому випадку елементи психосоціальної допомоги можуть бути представлені у вигляді первинного консультування. Поряд з наданням первинної психосоціальної допомоги соціальний працівник може виконувати і перенаправлення, спрямовуючи людину у разі необхідності до фахівців інших спеціалізацій (психіатра, юриста тощо).

  У другому випадку психосоціальна допомога, що здійснюється психологом, поряд з психологічним консультуванням включає більш поглиблену психологічну і соціально-психологічну діагностику, в процесі якої виявляються особистісні особливості людини, причини, які ускладнюють соціальну адаптацію та ефективне функціонування систем міжособистісних, сімейних і професійних відносин, а також характер відносин з найближчим оточенням і основні соціально-психологічні характеристики цього оточення.

  Психосоціальна допомога, вирішує питання людини спільно з нею. Внутрішньо особистісні питання людини вплетені в контекст соціальних питань, що вимагає спільних дій соціальних працівників і психологів.

  Психосоціальна допомога носить як індивідуальний, так і груповий характер. До індивідуального відносяться такі види діяльності, як: консультування, тестування, посередницька діяльність при вирішенні конфліктів, профілактика, до групового – тренінги, групи взаємодопомоги.

Людмила, а як відбувається процес допомоги в Центрі Психосоціальної Адаптації?

  В процесі допомоги ми нейтралізуємо негативний вплив факторів на соціальне життя людини, соматичне і психічне здоров'я, міжособистісні відносини. На основі вивчення та аналізу негативних факторів визначається вибір і застосування психосоціальних методів і засобів відновлення, психосоціальної допомоги людям, які постраждали від конфлікту в Україні.

  Основна наша мета, це - подолання соціальної дезадаптації людини, оздоровлення міжособистісних стосунків у професійній і сімейно-побутовій сферах. В центрі уваги знаходиться психіка людини, яка узагальнено розуміється як система управління індивідуальним життям і поведінкою, тобто життєдіяльністю. Центральна теза нашої роботи - здорова психіка забезпечує оптимальну життєдіяльність людини і, навпаки, деструктивні зміни в життя ведуть до деструктивних змін психіки.

Людмила, хто може звернутися до Центру Психосоціальної Адаптації?

  Центр відкритий для всіх категорій населення, постраждалих від конфлікту в Україні, мета роботи центру - надання кваліфікованої допомоги, яка є безкоштовною.

Людмила, хто допомагає Центру Психосоціальної Адаптації в реалізації власного потенціалу?

  Громадська Організація «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», Психологічна Кризова Служба, створила в м. Маріуполі Центр Психосоціальної Адаптації в рамках проекту “Психосоціальна стабілізація постраждалих від конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна.   

З усіх питань звертатись в Центр Психосоціальної Адаптації:

за адресою: м. Маріуполь, вул. Миколаївська 7/17, оф. 207;

за номером телефону: (098) 051 62 06, (095) 854 57 40 або (073) 476 34 41 з 10.00 до 19.00 щоденно.

https://m.facebook.com/groups/726089177499557?ref=bookmarks

http://www.pss.org.ua/центри/маріуполь/

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Политические новости
Дорогие мариупольцы! Искренне поздравляю всех металлургов и горняков с профессиональным праздником!  День металлурга – это праздник людей, которые обеспечивают экономическое благополучие нашей страны. Для всего нашего города и для меня очень значимый. Мы знаем настоящую цену металла, она включает максимальную самоотдачу, трудолюбие и профессионализм трудящихся металлургических заводов. О том, что такое труд металлурга, знаю не понаслышке, прочувствовал, ко...
Новости компаний
Вже майже 200 000 працівників промислових підприємств, комерційних організацій та бюджетних установ Донецької та Луганської областей отримують заробітну плату за допомогою пластикових карток ПриватБанку. Серед найбільших партнерів - Новокраматорський машинобудівний завод, поліція Донецької області, ЛНУ ім. Тараса Шевченко, СНУ ім. Володимира Даля, Маріупольський держуніверситет, Донбаська державна машинобудівна академія, інші освітяни, військові та медики....
Общество
Завтра, 21 июля, в Украине пройдут выборы в Верховную раду. Очередные  парламентские выборы проходят каждые 5 лет и должны были состояться 27 октября 2019 года. Однако после избрания на пост главы государства Владимир Зеленский во время церемонии инаугурации 20 мая объявил о роспуске Рады VIII созыва и намерении провести выборы досрочно. Центральная избирательная комиссия зарегистрировала 22 партии, которые будут бороться за места в Верховной Раде. В целом...
#Субботний разговор
То, что в Мариуполе самое большое кладбище в Европе,  - уже давно не новость. Новость в том, что этому кладбищу больше некуда расширяться. И если в Старом Крыму еще какие-то квадратные метры пустой земли есть, то на Левобережье земля исчерпана.  Темпы, которыми в последние годы разрастались мариупольские кладбища, - поражают. В 2011 году под Старокрымский погост было выделено 6 гектаров земли на 30 лет. Однако уже сейчас, в 2019-м, требуются новые площади...
Напоминалочка
Эта статья – не про агитацию. Сегодня день тишины, а мы выполняем украинские законы. Сегодняшняя статья про «правила дорожного движения» на выборах. Их надо выучить прямо сейчас и следовать беспрекословно. Или не ходить на выборы. Вы же не сядете за руль, если не знаете, как ехать? На выборах точно так же: не знаешь выборных ПДД – сиди дома. Правила эти, как и дорожные ПДД, создавала сама жизнь. И, как и в случае с правилами дорожного движения, несоблюдени...
Происшествия
В результате обстрелов ВСУ понесли потери.Об этом сообщает Штаб ООС. 19 июля НВФ Российской Федерации и их наемники 26 раз нарушили режим прекращения огня. Из них 11 раз - с применением запрещенного Минскими соглашениями оружия - артиллерийских систем калибра 122 мм, минометов калибра 120 и 82 мм.  В Донецкой области боевики 20 раз обстреляли позиции Объединенных сил.Дважды террористы били вблизи Широкино  из минометов калибра 82 мм, станковых противотанко...
Общество
Агитационные материалы кандидатов в депутаты  в последнее время где только можно было не встретить: палатки с газетами на улицах, политическая реклама по телевизору, в Интернете  и т.д. Как мариупольцы относятся к агитационным материалам и, главное, что с ними делают, корреспонденты 0629 решили узнать на улицах города.
Реклама
Самый большой выбор кухонной мебели. От бюджетных комплектов до недорогих дизайнерских. Салон "Кухни" компании "Интерком" представляет большой ассортимент кухонной мебели в наличии и изготовление по индивидуальному заказу. В выставочном зале представлены все направления и стили кухонной мебели: от классических до стильных современных. Наш каталог в facebook.com Наша страничка vk.com/interkom87 Наша страница в instagram.com/intercomvalery Видеоролик сал...
Общество
В Мариуполе показали капитально отремонтированную маршрутку, выкрашенную в оранжевые и синие цвета. Об этом сообщает сайт Мариупольского городского совета  Специалисты профильного департамента городского совета совместно с представителем "Укртрансбезопасности"  выявили  обновленную маршрутку в ходе инспектирования маршруток под номером 24Т. Для этого прибыли на остановку "улица Киевская" в МКР "Восточный". В  салоне отремонтированы сидения, а сам корпус пе...