Для відведення надлишок дощової і талої води на кожній присадибній ділянці має бути спроектована дренажна система. Сьогодні існує велика різноманітність як вітчизняних, так і імпортних виробників, що пропонують спеціальне устаткування для облаштування поверхневого дренажу.

З купівлею заміського котеджу з'являється прекрасна можливість розширити життєвий простір за межі інтер'єру. Якщо територія двору добре і грамотно обладнана, то хазяї можуть в крузі сім'ї або друзів насолоджуватися красою природи, відпочивати на свіжому повітрі, влаштовувати пікніки, займатися спортом, грати з дітьми і так далі. Але ці усі радісні моменти можуть виявитися недоступної осені або весни в період дощів і паводків. До того ж надлишки вологи можуть не лише порушити відпочинок, але і стати причиною переконливих матеріальних витрат, пов'язаних з руйнуванням фундаменту будинку, псуванням газону, загниванням рослинності, затопленням підвальних приміщень, зміною ландшафту і виходом з ладу інженерного устаткування.

Для вирішення усіх цих проблем досить обладнати на своїй присадибній ділянці дощоприймачі Київ або іншу дренажну систему.

Ефективно впоратися з відведенням дощової і талої води з дворової території дозволить система поверхневого дренажу. В цьому випадку надлишки вологи відводитимуться в зливову каналізацію.

У багатьох випадках окрім системи поверхневого дренажу виникає необхідність в облаштуванні системи глибинного або підземного дренажу, це дає можливість понизити рівень ґрунтових вод. Глибинну дренажну систему монтують в тих випадках, коли земельна ділянка розташовується в низині або поряд з водоймами, якщо ділянка заболочена, або, коли необхідно обладнати підвал, підземний гараж або підпідлогу.

При монтажі глибинного дренажу прокладаються труби під землею, які ефективно справляються із завданням відведення надлишку ґрунтових вод за межі ділянки в спеціально обладнаний колодязь. Систему глибинного дренажу не треба облаштовувати лише хазяям тих ділянок, на яких рівень ґрунтових вод проходить нижче відмітки 1,5 метра, а також якщо ґрунт на ділянці піщаний і добре дренований.

Системи поверхневого і глибинного дренажу розраховані на рішення різних завдань, тому на одній ділянці, як правило, монтують зливову каналізацію і підземний дренаж. Обидві дренажні системи прокладають паралельно під певним ухилом. Одні проектувальники вважають, що поєднувати поверхневу і підземну дренажні системи неприпустимо, а інші, навпаки, упевнені, що поєднання систем потрібне, але за умови облаштування колектора глибинного дренажу і при обліку навантажень від поверхневої дренажної системи.