В даний час на ринку представлена величезна кількість меблевих фасадів (простіше кажучи, двері на лицьовій стороні виробу), які застосовуються практично у всіх меблевих виробах: в шафах купе, гардеробних, у вітальнях, в бібліотеках, кабінетах. Відрізняються один від одного за типом відкривання (ковзання) і за типом використовуваного матеріалу. Перед тим як ви будете обирати меблеві фасади на замовлення, необхідно трохи про них дізнатися.

Представлені системи і матеріали у виробників найчастіше повторюються. Фасади за типом відкривання бувають двох основних типів: розпашні (на петлях або на поворотних механізмах) і розсувні (купе). І та й інша системи відкривання мають свої особливості. Знати їх необхідно, так як від цього залежить зручність експлуатації, а також їх надійність та довговічність у використанні.

При плануванні меблевого виробу з розпашними фасадами (рамковими або глухими), необхідно знати про наступні їх особливості. Меблеві виробництва, щоб уникнути зайвого навантаження на петлі або поворотні механізми, не рекомендують використовувати розсувні двері шириною більше 60 см. Високий єдиний фасад краще розділити на 2-3 по висоті, так буде виглядати більш гармонійно.

Петлі з часом можуть розбовтатися, при цьому починають зачіпати один одного або перекошуватися. Вихід простий – за допомогою викрутки прокрутити регулювальні гвинти на самій петлі до потрібного положення фасаду.

Матеріалом для виготовлення фасаду може служити будь-що, найчастіше деревина та МДФ.

Фасади з масиву дерева вважаються найдорожчими і делікатними у використанні. Вимагають дбайливого відношення, в іншому випадку, можуть втратити свій шикарний зовнішній вигляд. Зате такі фасади самі довговічні, міцні і ефектні.

Фасади на основі МДФ, покриті плівкою ПВХ характеризуються невисокою ціною, найширшим вибором колірної гами завдяки властивостям плівки, а так само стійкістю до впливу побутової хімії. Мінус – плівка може відшаруватися з часом або при впливі високих температур. Якщо вибраний колір фасаду імітує дерево, то при більш уважному розгляді легко розпізнати підробку.

Фасад на основі МДФ, покриті паперово-шаруватим пластиком. Збережуть прекрасний зовнішній вигляд протягом довгого часу. На такому матеріалі відразу залишаються відбитки пальців і його досить складно відмити, особливо матовий пластик.

Фасади, покриті емаллю мають широкий спектр вибору кольору, можуть бути гнутими, є можливість домогтися різних спецефектів. Мінуси – висока ціна, в порівнянні з фасадами, покритих плівкою і пластиком і залишаються сліди від пальців. Дані фасади вимагають обережного поводження.