Існує цілком здоровий підхід до азартних розваг, коли людина повністю контролює процес, не програє великі гроші та знає, коли потрібно вчасно зупинитися. А дехто навіть перераховує виграші на допомогу українській армії, яка відважно бореться з російськими окупантами вже третій рік.

Ба більше, за правильного і здорового підходу азартні розваги можуть бути чудовою альтернативою відеоіграм і багатьом іншим хобі. Тим паче, що в Melbet, Mostbet та інших відомих брендах представлено дійсно цікаві, сучасні та різноманітні розваги на будь-який смак. Після того, як реєстрація mostbet ua буде пройдена, гравці зможуть отримати доступ до великої кількості азартних ігор і ставок на спорт зі своїх смартфонів і планшетів.

Однак азартні ігри можуть обертатися і негативними явищами, такими як лудоманія. І в умовах поточної легальності роботи гральних закладів в Україні проблема залежності обговорюється все частіше.

Ігрова залежність, або лудоманія, справді стає дедалі поширенішою в сучасному світі, зокрема й в Україні. Цікаво, що тут згадується дослідження, яке вперше провели в Україні. Це справді важливий крок для розуміння масштабів проблеми та вжиття необхідних заходів.

Як здійснюється діагностика

Судячи з результатів дослідження, більшість азартних гравців вважають за краще брати участь у Національній лотереї. Важливо зазначити, що азартні ігри можуть стати причиною серйозних проблем, включно з фінансовими втратами, конфліктами у взаєминах, а також утиском соціального статусу та сімейних обов'язків.

Коли мова заходить про діагностику лудоманії, лікарі та фахівці спираються на кілька характерних ознак. Одна з основних - це регулярність гри протягом тривалого періоду часу. Якщо людина постійно і часто бере участь в азартних іграх протягом тривалого часу, це може бути ознакою можливого розвитку патологічної залежності.

Однією з важливих ознак ігроманії є поява серйозних проблем у житті людини. Це можуть бути фінансові труднощі, конфлікти у стосунках, проблеми на роботі та в інших сферах життя. Захоплення азартними іграми може спричинити фінансові втрати, зловживання часом та ігнорування соціальних зобов'язань і сімейних обов'язків.

Ще однією характерною ознакою патології є втрата самоконтролю. Люди, які страждають від лудоманії, можуть дозволити собі грати до глибокої ночі, ігноруючи своє здоров'я та гігієну. Цікаво, як зміняться пріоритети в їхньому житті: гра часто починає займати головне місце, і всі інші аспекти життя відходять на другий план.

Діагностика патологічної залежності, безумовно, важливий аспект у боротьбі з цією проблемою. Крім знання ознак лудоманії, важливо також пам'ятати, що існує професійна допомога і спеціалізовані центри, які можуть допомогти людям, що страждають від цієї залежності. Якщо хтось помічає в себе або в близьких ознаки азартної залежності, важливо звернутися за консультацією до фахівців і отримати відповідну допомогу.

Лудоман очима суспільства

Громадська думка щодо ігрової залежності різноманітна і, безумовно, тема викликає багато дискусій та роздільних точок зору.

Цікаво, що більшість опитаних вважають, що ігрова залежність може розвинутися в будь-якої людини, незалежно від її статусу та віку. Це справді важлива свідомість того, що ніхто не застрахований від можливої залежності.

Згідно з результатами дослідження, різноманітні групи суспільства розглядаються як найбільш схильні до ризику, коли йдеться про ігрову залежність - студенти та безробітні, а також успішні сімейні люди зі стабільною роботою. Це означає, що ніхто не застрахований від ризику розвитку цієї проблеми, і ігрова залежність може зачепити будь-яку верству суспільства.

Цікаво зазначити, що різні вікові та соціальні групи залучені до азартних ігор, причому більшість азартних гравців - мешканці великих міст віком від 18 до 35 років із доходом від 2 до 7 тисяч гривень. Це дає змогу зробити висновок про різноманітність аудиторії азартних ігор.

Щодо вподобань за видами азартних ігор, лотереї виявилися найпопулярнішими серед опитаних, за якими слідують букмекерські ставки, казино та ігрові автомати. Різноманітність уподобань також вказує на масштаби проблеми.

Частота гри також становить інтерес. Більшість гравців беруть участь у лотереях не частіше ніж один раз на рік, водночас для трохи більше респондентів така частота гри не є фактором, що сприяє виникненню залежності. Додатково, 86% гравців заявили, що вони не відчувають вираженої залежності від азартних ігор.

Певно, найважливіший аспект - це усвідомлення того, що лише 4% опитаних грають на гроші постійно, і більшість людей взагалі не цікавляться азартними іграми, або припинили захоплюватися ними. Це показує, що незважаючи на широке поширення азартних ігор, більшість людей або зовсім не захоплені ними, або здатні контролювати своє захоплення.

Профілактика ігроманії: що пропонують фахівці

Ігроманія, або патологічна азартна гра, є серйозною проблемою, яка може чинити негативний вплив на здоров'я, стосунки з оточуючими, фінансовий стан і загальне благополуччя людини. У світлі цього, попередження і боротьба з цією залежністю відіграють дуже важливу роль. Існує два варіанти терапії:

  • Первинна профілактика. Первинна профілактика націлена на надання інформації та обізнаності про проблему ігроманії, а також розвитку здорових підходів до самої гри. Це включає в себе навчання людей, як уникати розвитку залежності, і, можливо, навіть насолоджуватися грою без шкоди для себе.
  • Вторинна профілактика. Цей вид профілактики передбачає роботу з тими, хто вже зіткнувся з проблемою ігроманії. Це включає консультування для запобігання поглибленню проблеми та допомогу в подоланні залежності. Крім того, проведення відкритих семінарів допомагає як у наданні персональної, так і загальної інформації про патологічну азартну гру.

Роль вторинної профілактики

Віталій Сурженко, керівник відділу профілактики в ГС "МАА" (кілька років тому фахівці відомства взяли участь у дослідженні ігрової залежності) наголосив на важливості роботи вторинної профілактики. Саме консультації та семінари відіграють важливу роль у запобіганні ігроманії та допомагають людям уникнути можливих проблем, пов'язаних із цією залежністю.