Торгова марка – невід'ємний атрибут продукції. Але багато хто не розуміє, чим відрізняються торгова марка і бренд. Яким чином регламентується використання та яка ціна реєстрації торгової марки. Виробник відповідає за якість товарів, продаж яких здійснюється. Всі види фірм пропонують на ринку власні товари, вибір яких, найчастіше, дуже великий. Назва торгової марки демонструє якість продукту, символізує бренд.

У чому співвідношення між поняттями «торгова марка» і «бренд». Торгова марка зазвичай є носієм бренду, який включає в себе безліч складових:

Досвід компанії. Якщо найменування продукції компанії існує на ринку досить багато часу, то бренд буде говорити про те, що якість обумовлено стажем, протягом якого фірма випускає свої товари на ринок. Цей знак нерідко відображає кількість років в логотипі фірм.

Якість організації. Це стосується брендів всього світу. Сюди входить багато факторів: ціна (відмінний кількісний показник якості, чим більше цінник, тим більше компанія поважає свою працю), маркетинг (саме його допомогою створюється бренд, за яким закріплюється певне найменування товару), і, природно, позитивний досвід співпраці клієнтів з даною організацією.

Бренд – це імідж компанії. А найменування будь-якого товару характеризує імідж компанії стосовно даної продукції не тільки для вітчизняного ринку, але і для всього світу. За прикладами далеко ходити не треба – компанія Apple. Це назва бренду. Він показує якість і велику вартість товарів. А iPhone – це марка. Вона входить в асортимент товарів, що належать до певного бренду. Разом з цим є марки «MacBook», «iPod» і так далі.

Саме на успішний досвід користування продукцією певної марки дорівнюють люди, коли здійснюють вибір товару. Тому, якщо людина має успішний досвід користування айфоном, то з великою ймовірністю, і на ноутбуки цієї компанії покупець зверне увагу. Це стосується не тільки індустрії електроніки. Наприклад, марці «Nestle» належить безліч найменувань, які в сукупності створюють імідж концерну.

Безліч фірм використовували найоригінальніші марки. Товарний знак має тривалу історію, яка розпочалася ще 3000 років тому. Тоді в Індії ремісники, що відправляли в Іран товари, встановлювали власні підписи, які були прообразом нинішніх товарних найменувань фірм. Саме тоді почалася історія підробок певних назв з метою отримання нечесного доходу.

В Помпеї близько 2000 років тому використовувалася перше найменування для упакованих товарів, але справжній розквіт ринок зазнав у середньовічні часи.