Триває збір коштів на 200 безпілотників для «Армії дронів»

український бізнесмен з Запоріжжя  Максим Поляков передав на Армію дронів 100 мільйонів гривень

Підприємець українського походження Поляков Максим Валерійович, засновник багатьох успішних компаній, таких як Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, Noosphere Ventures, передав на створення «Армії дронів» понад 100 млн грн. Амбітний проєкт Генштабу ЗСУ передбачає закупівлю 200 професійних безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для прикриття українських військових та розвідки по всій лінії фронту. У перші чотири дні на реалізацію проєкту на рахунки ЗСУ надійшло понад 200 млн грн. 

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, у донаті коштів брали активну участь і звичайні люди, і бізнесмени. Пересічні громадяни збирали благодійну допомогу через «Банку» у застосунку Monobank: перші 64 мільйони благодійних коштів вже витрачено на два безпілотники Warmate. Проте найбільшою пожертвою наразі відзначився підприємець Максим Поляков. Це далеко не перший, та і не останній благодійний проєкт, що реалізує бізнесмен на підтримку ЗСУ. 

Антидронові рушниці від Макса Полякова

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація від операційного директора київської компанії по виробництву рушниць-антидронів, що підприємець Максим Поляков  придбав у компанії Kvertus Technology 100 антидрон-рушниць для потреб українських бійців. Вартість одного такого гаджета стартує від $12 000. Перша партія тактичних девайсів вже скоро має потрапити до прикордонників та до військових у точках зіткнення.   

Антидрон-рушниця призначена для «збивання» дронів, які використовує супротивник для розвідки або скидання хімічних та вибухових речовин на українських бійців. Нейтралізація ворожого БПЛА відбувається шляхом генерації рушницею електромагнітного імпульсу, який дезорієнтує безпілотника. Дальність дії антидрон-рушниці сягає 3,5 км та покриває до 99% частот тактичних та комерційних БПЛА.

Рушниця DRONE JAMMER ANTIDRON KVSG-6 важить 5 кг та не потребує великого акумуляторного блоку, адже її батарею інстальовано в корпус. Промислові потужності компанії Kvertus Technology здатні виробляти до 5 одиниць такої радіоелектронної зброї на день. У перспективі — збільшення обсягів виробництва до 10 одиниць. 

Замовлення від Макса Полякова є найбільшим за всю історію компанії. За собівартістю та функціональністю вітчизняна антидронова рушниця є найкращою у світі. Крім того, виробник вже оприлюднив плани щодо створення пересувної радіоелектронної гармати (рушниця на автомобільній базі), що дозволить збільшити радіус ураження інноваційної зброї до 30 км. 

За словами військових, такі рушниці мають бути у кожному взводі, що розташовані на лінії фронту. Це дозволить суттєво знизити темпи наступу окупантів та їх можливості для розвідки позицій наших бійців. 

До речі, долучитися до створення «Армії дронів» або закупівлі антидронових рушниць можна з будь-якої країни світу: пожертви для ЗСУ приймаються через благодійну платформу UNITED24.Також усі охочі можуть надати своїх дронів для потреб української армії. Для цього достатньо принести безпілотника на склад партнерів програми підтримки ЗСУ за кордоном (Help Ukraine у Польщі та Razom for Ukraine у Сполучених штатах Америки) або надіслати посилку через будь-яке відділення «Нової пошти».

Хто такий Макс Поляков 

Бізнесмен із Запоріжжя Максим Валерійович Поляков

Максим Валерійович Поляков  — міждународний підприємець українського походження, видатний діяч, меценат та засновник компаній у космічній та ІТ галузях. Серед найбільш відомих його проєктів — аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, міжнародна група проектів Noosphere та компанія EOS Data Analytics. 

Firefly Aerospace — один з наймасштабніших приватних космічних проєктів. Компанія займається розробкою надлегких ракет-носіїв для транспортування невеликих супутників на навколоземну орбіту. Головна мета компанії — зробити космос доступним для приватного сектору коштом впровадження новітніх технологій та зниження витрат на запуски. 

З 2018 року Firefly Aerospace щільно працює в урядових програмах Сполучених Штатів: є учасником програми NASA з освоєння Місяця, є флагманом програми Launch Services Program з транспортування малих супутників на орбіту Землі, та співпрацює з ВПС США.

У 2021 році Firefly Aerospace провела дебютний запуск першої приватної ракети Alpha, що мала на меті вивести на орбіту Землі малі супутники за програмою DREAM. Через технічну похибку у роботі одного з двигунів запуск ракети було припинено через систему екстреної зупинки польоту.

Наразі Firefly Aerospace активно працює над другим запуском ракети Alpha. Вона має вивести на орбіту Землі до 1000 кг корисної ваги. Інженери впевнені, що через апдейт, який отримала конструкція двигуна, цього разу амбітні плани підкорення космосу ракетою, що створена приватною космічною компанією, досягнуть мети.

Нещодавно Максим Поляков заявив про передачу своєї частки у корпорації американським партнерам. Цей вимушений крок бізнесмен зробив у відповідь на вимогу уряду США, який не вітає перебування стратегічно важливих підприємств у власності іноземних громадян.