Екзема або іншими словами дерматит являється групою хронічних захворювань шкіри (рецидивуючих) наслідком котрих є запальні процеси. Як саме виглядатиме початкова стадія екземи буде залежати від різновиду хвороби. Схожими характерними ознаками для екземи будь-яких видів є почервоніння та висипка або ж по всьому тілу, або ж на певній ділянці.

Основна симптоматика екземи варіюється від дрібних висипань аж до появи міхурів. Характерні особливості екземи не лише почервоніння шкіри, але й свербіж та набряк. Екзема обумовлюється серйозним запаленням дерми та епідермісу.

Різновиди екземи

Серед основних різновидів екземи окремо хотілося б відзначити:

1). Себорейна екзема або екзема, котра як правило, розвивається поступово та починається або із жирної себореї, або сухої себореї чи іншими словами лупи або більш простими словами злущування шкіри голови. Якщо хворобу не лікувати вона гарантовано призведе до втрати людиною волосся.

2). Атопічна екзема або більш зрозумілими словами нервова. Це досить розповсюджене захворювання алергічного плану, котре частенько може зустрічатися у тих сім'ях, що хворіють на таке захворювання як астма.

3). Досить розповсюджена сьогодні ексудативна або ж мікробна екзема (монетоподібна). Для захворювання цього плану обов'язковим є наявність або ж сухої висипки в якої є чіткі нерівні межі, або ж втсирання, котрим притаманні більш круглі та водночас вологі форми. Найчастіше мікробна екзема вражає ноги та руки. Загострюється хвороба під час зимового періоду.

4). Розрізняють також варикозну екзему.

Останній різновид екземи провокує появу виразок. Розрізняють також екзему, що проявляється розтріскуванням та сухістю шкіри. Як правило, захворювання досить поширене серед людей похилого віку. Крім того, є ще везикулярна чи як її називають іншими словами дисгідролітична екзема Ну і звичайно ще один різновид – гормональна екзема, що розвивається внаслідок безсимптомно застосування гормональних препаратів.

Лікування екземи

Лікування захворювання, особливо враховуючи його поліетіологічність, проводиться комплексно. У будь-якому із випадків необхідно завжди звертатися до лікаря, котрий зможе розробити персоніфікований алгоритм лікування взявши до уваги локалізацію:

патологічного процесу; вік пацієнта; наявність у нього супутник захворювань; та відповідно ефективність попередньо проведеної терапії.

Примітно що обов'язковим складником цього комплексного лікування вважається саме адекватна зовнішня терапія. Є спеціальні креми, котрі допомагають не лише усувати сухість шкіри, але і свербіння, а також купірувати запальні алергічні реакції попереджаючи повторний процес захворюваності. Під час боротьби із цим станом лікарі, в більшості випадків призначають пацієнтам препарати: 

  • антигістамінні;
  • десенсибілізуючі;
  • заспокійливі.