
Ще один вирок. Суд у Дніпрі осудив на 7 років тюрми колишнього директора морського ліцею у Маріуполі

Соборний суд Дніпра виніс вирок колишньому директору Маріупольського морського ліцею В’ячеславу Мірошниченку.
Інформація про це міститься у Реєстрі судових рішень.
Суд визнав його винним за частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України - добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Інформація, яка поширювалася в ЗМІ раніше про вирок Мірошниченку, виявилася недостовірною.
19 червня 2025 року відбулося судове засідання, під час якого були розглянуті матеріали справи і винесений вирок.
Хто такий - В’ячеслав Мірошниченко
В’ячеслав Мірошніченко – викладач української мови та літератури у Маріуполі. Він був директором декілька шкіл. Остання його посада – директор Маріупольського морського ліцею.

В’ячеслав Мірошниченко декілька разів подавався на участь у конкурсах на керівні посади в департаменті освіти Маріупольської міської ради, але кожного разу провалював конкурс.
Під час блокади Маріуполя перебував у місті.
В березні 2022 року він виїхав з окупованого Маріуполя і опинився у Мангуші. Звідти зв’язався з департаментом освіти Маріупольської міської ради і повідомив, що виїхав. Але невдовзі він отримав пропозиції від окупаційної влади повернутися в Маріуполь і очолити департамент освіти.
Невдовзі в соціальних мережах з’явилося відео, де В’ячеслав Мірошниченко разом з колаборантами, а також представниками уряду Російської Федерації проводять день відкритих дверей у 53 школі Маріуполя і запрошують до навчання дітей, але вже не в українські, а в російські школи.
Влітку 2022 року В’ячеслав Мірошниченко було заочно повідомлено про підозру у державні зраді.
Окупантам педагогічний талант В’ячеслава Мірошниченка прийшовся не до душі, бо вже в грудні 2023-го вони його звільнили.
Він повернувся до морського ліцею, але вже не на посаду директора, а заступником директора. Ось таке падіння.
Розгляд судової справи
Під час розгляду судової справи доказами державної зради з боку Мірошниченка були повідомлення в українських та російських медіа, фотографії, на яких Мірошниченко поруч із державними зрадниками, представниками російської окупаційної адміністрації відкривають заклади освіти в окупованому Маріуполі, а також відеоматеріали.

Суд заслухав свідків – колишніх колег В’ячеслава Мірошниченка.
Дехто зі свідків розповідав, що Мірошниченко до початку повномасштабного вторгнення і окупації Маріуполя завжди був підкреслено патріотичним. Ніколи не демонстрував негативного ставлення до України, і навіть навпаки, засуджував колег за недостатню любов до країни.
Одна зі свідків розповіла, що після початку повномасштабної війни ще певний час перебувала в одній групі, що об’єднувала маріупольських вчителів, у Viber. За словами вчительки, обвинувачений писав у групі, що всі, хто виїхав з Маріуполя, є зрадниками, а він залишився у місті, щоб продовжити освітню діяльність. Після цього обвинувачений вийшов з групи, а згодом стало відомо, що він очолив місцевий «відділ освіти».
Вирок суду
Суд розглянув всі докази у справі, свідчення, позицію захисту і у підсумку визнав В’ячеслава Мірошниченка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на сім років з позбавленням права обіймати посади пов`язані з організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими функціями в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в усіх державних органах, установах та організаціях строком на десять років з конфіскацією всього майна.
Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади пов`язані буде рахуватися з моменту відбуття основного покарання.
Строк відбування основного покарання у виді позбавлення волі буде обчислюватися з моменту фактичного затримання засудженого.
Майно В’ячеслава Мірошниченка є заарештованим з 2023 року. Суд залишив його під арештом для подальшої конфіскації. У власності пана Мірошниченка були будинок загальною площею 67,1 кв. м, земельна ділянка 539 кв. м., земельна ділянка, загальною площею 0,4522.
Більше про колаборантів та зрадників читайте в нашій спецтемі