Зазвичай після обіду або вечері, коли зі столу прибрані всі основні страви, настає час десерту. Він необхідний для того, щоб відчути повне задоволення від їжі, крім того, з'їсти апетитну солодку страву можна для підняття настрою.

Десерти бувають різної калорійності, прості і складні, холодні і гарячі. Торти, тістечка, шоколад, булочки, печиво, морозиво, пудинги, цукерки, пастила - це лише мала частина всіма улюблених солодощів.

І професійні кондитери, і домогосподарки знають, що приготування десертів має певні нюанси і секрети. Навіть в простих рецептах необхідно використовувати свіжі і якісні інгредієнти. Наповнювачі урізноманітнять смак десерту, акцентують рецептори на окремий інгредієнт. Кожен з продуктів передає готовому десерту свій неповторний смак і аромат, а в разі якщо один з них виявиться несвіжим або зіпсованим, то постраждає смак всього блюда.

Крім того, певні види крему або тесту характеризуються своїми особливості приготування. Для цього повинна чітко дотримуватися рецептура; пропорції інгредієнтів необхідно точно відміряти мірним стаканом або зважувати на терезах.

Навіть такий простий рецепт десерту, як желе, може не вийти, якщо кількість желатину виявиться недостатнім по відношенню до кількості рідини. Правильне співвідношення продуктів дозволить при приготуванні отримати потрібну консистенцію крему або тесту, а готову страву неодмінно припаде до смаку.

Одні з найпопулярніших і апетитних десертів готують з тіста різних видів бісквітного, пісочного, дріжджового, листкового, заварного, прісного.

Кожен вид тесту відрізняється технологією приготування, яку потрібно строго дотримуватися. Це стосується і порядку введення продуктів, і температури приготування, і часу витримки тесту. Виконання правил рецепту дозволить приготувати смачні і апетитні десерти.

Звичайно, готові солодощі можна придбати практично в кожному магазині, проте потрібно неодмінно враховувати той факт, що десерти, приготовані самостійно, гарантовано не містять надлишку жиру і калорій, а також викликають алергію інгредієнтів.

Солодкі страви, приготовані самостійно, не тільки корисніше куплених, але і виглядають більш оригінально і естетично, так як при їх оздобленні можна проявити фантазію. Якщо добре попрактикуватися, то можна поєднати декілька рецептів, та спекти унікальний за смаком десерт.