Сьогодні, з відкриттям безвізового режиму у Європі, багато хто з співвітчизників шукає кращої долі у інших державах. Але люди їдуть не тільки до країн західної Європи, але й шукають роботу в Ізраїлі.
Працевлаштування та дозвіл на роботу
У 2017 році не всі роботодавці мають право працевлаштовувати іноземних представників на свої підприємства. Таким правом володіють лише ті, хто має на це спеціальну ліцензію, яка видається роботодавцю Міністерством промисловості, праці і торгівлі. Дозвіл на здійснення трудової діяльності видається тим же уповноваженим органом держави.
Для того щоб получити дозвіл на роботу в Ізраїлі потрібно оформити наступні документи:
- Відбитки пальця (це є обов'язковою умовою з 2015 року).
- Два фото на документи.
- Документ, що підтверджує оплату митних зборів.
- Довідка, що підтверджує відсутність судимості.
- Результати медичного обстеження. У ньому в обов'язковому порядку мають бути присутніми аналізи на ВІЛ інфекцію, гепатит, туберкульоз. Результати даних аналізів повинні бути негативними. В іншому випадку в візі буде відмовлено.
Увесь цей пакет документів дозволяє іммігранту отримати можливість отримати робочу візу. Але самим головним документом, окрім дозволу на роботу в Ізраїлі є трудовий договір. Якщо ви вирішили найнятись у приватне підприємство – ознайомтесь заздалегідь зі структурою компанії, її вимогами, та прикладом трудового договору.
Так, не дивлячись на той факт що багато компаній на ринку надає гарні умови праці, є компанії шахраї, що у своєму договорі занижують заробітну плату на декілька раз відносно середньої, чи намагаються проводити свої платежі чорною бухгалтерією, що накладає на працівника деякі податкові обов’язки, та знижує податкове навантаження на підприємство.
Дозвіл на роботу в Ізраїлі
Важливо, що дозвіл видається після подачі роботодавцем заяви в міністерство. Отримати самостійно дозвіл на роботу найманий працівник не може, так як видається документ строго прив'язується до певного роботодавцю і місця роботи.
Подачу документів повинен здійснювати саме той роботодавець, який подавав документи і на відкриття візи для роботи.
Якщо передбачається зміна робочого місця, тоді найманий працівник і його новий роботодавець звертаються вже до Міністерства внутрішніх справ для видачі нового документа, що підтверджує дозвіл на здійснення робочої діяльності.