Поради покинути м'які перини і перелягти на жорсткі матраци, а то і дошки або підлогу останнім часом звучать все частіше. Історії про дивовижні зцілення і користь сну на твердій поверхні виглядають іноді досить переконливо і примушують замислитися. Проте поспішати з купівлею жорсткого матраца не слід. Спочатку переконаєтеся, що спартанський сон підходить саме вам, і визначитеся з відповідною моделлю виробу.

Жорсткі матраци можна знайти в лінійках практично усіх виробників. І це не випадково. Такі моделі забезпечують посилену підтримку спини, менше прогинаються під вагою тіла, стійкі до підвищених навантажень, а тому незмінно знаходять свого покупця.

Ви напевно вже не раз чули (чи ще почуєте) оповідання про те, як людині незручно було на матраці, він переліг на дошки або підлогу і відразу позбавився від усіх проблем. Чи про те, як лікар-ортопед довго радив спати на твердому і лаяв м'які перини. В той же час нерідкі випадки, коли після вимушеного сну на підлозі люди пробуджувалися з жахливими болями в попереку або затерплими руками і лаяли жорсткість.

Купуючи ортопедичні матраци, прислухатися треба до себе, обирати рівень жорсткості відповідно до свого віку, ваги, проблем з хребтом і здоров'ям в цілому, способом життя, звичним положенням уві сні і так далі. Усі люди різні, одним жорсткі поверхні корисні, іншим - шкідливі.

У ідеалі під час сну хребет людини повинен приймати природне положення, отримувати надійну опору і повноцінно розслаблятися. Саме це і називають ортопедичним ефектом. На занадто твердій поверхні таз підводиться, а поперек провисає, знаходиться в підвішеному стані і напружується. Нічого корисного в цьому немає.

Багато прихильників сну на дошках хвалять його за те, що хребет витягується і випрямляється. Між тим, від природи хребет людини не прямій, а S- образний, має вигин в районі попереку, якому теж потрібна підтримка. А ось плечі на жорсткій поверхні дійсно розслабляються і опускаються, розправляються (у положенні на спині). Потому правильніше говорити про користь сну на твердому для осанки, а не для хребта в цілому. Але чи коштує осанка болів в попереку, якщо ви спите на підлозі? Чим це обернеться, якщо у вас вже є проблеми в поперековому відділі або з кровообігом? Нічим хорошим. Краще не вдаватися до крайності, не спати на підлозі або дошках, а купити якісний жорсткий або середньо-жорсткий матрац.

Отже, сон на твердому корисний за певних умов і певної групи людей, але далеко не кожному. І важливо, щоб поверхня була не екстремально жорсткою, а лише забезпечувала посилену підтримку, як це роблять жорсткі ортопедичні матраци.