• Головна
  • Переговори у Стамбулі. Про що російський меморандум. Коли наступні обміни полоненими
21:05, 2 червня
Надійне джерело

Переговори у Стамбулі. Про що російський меморандум. Коли наступні обміни полоненими

Завершилися переговори у Стамбулі. Вони тривали близько 1,5 години і не наблизили Україну до миру.

Російська сторона передала Україні, нарешті, текст свого меморандуму з переліком умов для повного припинення бойових дій.

Фактично, всі ці умови були сформульовані ще у квітні 2022 року у Стамбулі. Але до них додалися і нові.

Наприклад, російська сторона боїться, що Україна буде вимагати виплат репарацій за все, що вона зруйнувала в нашій країні.

Крім того, росіяни бояться, що Україна почне розробляти власну атомну зброю, щоб захиститися від РФ, тож просять, що ми пообіцяли цього не робити.

Ну і головне - вони просять, що Україна пообіцяла не переслідувати росіян на їхній територій, не мститися, не влаштовувати теракти та диверсії (ніяких більше "Павутин").

Повний текст меморандуму читайте на сканах.

Ввечері президент Зеленський дав онлайн пресконференцію, де повідомив основні результати зустрічі у Стамбулі.

Суспільне зібрало головне:

 Україна та США проводять розмови щодо економічних та оборонних угод, окрім того — угоду про вільну торгівлю: «Я дуже хотів би, щоб ми уклали сильну угоду щодо оборони та постачання відповідної зброї. Ми хочемо це купити. Це угода, а не подарунки».

Євросоюз та Штати почали узгоджувати пакет санкцій проти Росії. Зеленський назвав це «дуже хорошим знаком». Також ЄС готує 18-тий пакет обмежень. 

Щодо припинення вогню: «Як сказали росіяни, вони готові на припинення вогню на два-три дні, щоб забирати вбитих з поля бою. Я вважаю , що ідіоти, бо припинення вогню для того, щоб вбитих не було. Для них це питання просто невеличкої паузи у війні».

За словами Зеленського, буде обмін військових «1000 на 1000». Він додав, що Україна у Стамбулі порушувала питання щодо обміну додаткових військових, а також політв'язнів і журналістів. Списками сторони мають обмінятися на цьому тижні.

Через російські атаки на українську інфраструктуру в Україні є дефіцит запасу газу. Його постачання Зеленський обговорив  із премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стьорем.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Україна #Стамбул #Зеленський #обмін полоненими
live comments feed...