
1092 день повномасштабної війни. Обстріл Одеси та Умані. Фантастичні заяви Трампа. Допомога ЄС

Сьогодні 19 лютого. Триває 1092 доба повномасштабного російського вторгнення.
Вночі по всій території України, як і у всі попередні ночі, оголошували повітряну тривогу через ракетну загрозу та БПЛА.
В Києві та Київській області працювала ППО. Про наслідки атаки не повідомляється.
А от Одесі цієї ночі дісталося від ворога. В результаті російського удару по житлову квартару міста 250 тисяч людей залишилися без тепла та світла.
За інформацією мера Одеси Труханова, без світла і опалення зараз залишаються 14 шкіл, 13 дитячих садочків та великий мікрорайон житлової забудови – понад 500 будинків.
Фото мера Одеси Геннадія Труханова

"Один із найбільших районів нашого міста – понад 250 тисяч мешканців – залишився без опалення та світла. Вже зараз ми розуміємо, що ситуація з теплопостачанням дуже складна, тому приймаємо рішення про спуск води, щоб уникнути розмерзання системи та не допустити погіршення ситуації.
Скасовуємо навчання у школах і відвідування дитячих садків у Київському районі", - повідомив Геннадій Труханов.
На Черкащині армія РФ атакувала ударними дронами Умань.
В Уманському районі уламки "шахеда" пошкодили вісім житлових будинків, п'ять господарських споруд та лінію електропередач, повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
Українські дрони також не спали цієї ночі, намагаючись поцілити по військових та нафтових об’єктах країни-агресорки
У ніч на 19 лютого на Сизранський нафтопереробний завод (НПЗ) у Самарській області було здійснено атаку дронів. За повідомленнями російських джерел, на території підприємства спалахнула пожежа.

Як повідомляють російські ЗМІ, місцеві жителі чули щонайменше три вибухи близько 02:45 за місцевим часом.
Загалом, росіяни повідомляють про нібито збиття українських дронів над Татарстаном, над Чорним морем та над Брянською областю РФ.
Ситуація на фронті
Генштаб ЗСУ повідомляє, що протягом минулої доби відбулось 156 бойових зіткнень.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах трьох ракетних та 94 авіаційних ударів, застосував 4 ракети та скинув 144 керованих авіабомби. Крім цього, здійснив понад 5600 обстрілів, з них 89 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 2386 дронів-камікадзе.
Противник завдавав авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Грем’ячка, Ромашкове, Марчихина Буда, Черкаська Лозова, Гуляйполе, Залізничне, П’ятихатки.
Минулої доби авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили вісім районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, п’ять артилерійських систем, чотири пункти управління, один засіб ППО, а також два інших важливих об’єкта російських загарбників.
На Харківському напрямку минулої доби наші війська успішно відбили дві атаки противника в напрямках населених пунктів Мала Шапківка та Тополі.

Вчора на Куп’янському напрямку відбулось 16 бойових зіткнень поблизу Петропавлівки, Піщаного, Загризового та Лозової.

На Лиманському напрямку наші війська зупинили 12 атак противника. Основні зусилля загарбники зосереджували в районах населених пунктів Копанки, Макіївка, Новолюбівка та Ямполівка.

На Сіверському напрямку поблизу населених пунктів Білогорівка, Григорівка та Верхньокам’янське, наші оборонці успішно відбили чотири ворожі атаки.

Три спроби загарбників просунутись вперед поблизу Васюківки та в напрямку Олександро-Шультиного зупинили українські воїни на Краматорському напрямку.

На Торецькому напрямку ворог 18 разів намагався просунутися вперед у районах Кримського, Диліївки, Торецька та Щербинівки.

П’ятдесят атак відбили наші захисники минулої доби на Покровському напрямку. Найбільшу активність ворожі війська проявляють неподалік населених пунктів Тарасівка, Водяне Друге, Малинівка, Промінь, Піщане, Котлине, Надіївка, Котлярівка, Новоолександрівка, Запоріжжя, Олексіївка, Новоторецьке, Андріївка, Дачне, Шевченко та Улакли.

Сили оборони продовжують стримувати ворога на Новопавлівському напрямку. В районі Роздольного та в напрямках Костянтинополя і Бурлацького окупанти 17 разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі.

На Гуляйпільському напрямку противник 14 разів робив спроби просунутись вперед в районах Новосілки та Новополя.

На Оріхівському напрямку окупаційні війська здійснили шість штурмів позицій наших військ в районах Новоандріївки, Степового та Малих Щербаків.

На Придніпровському напрямку ворог активних дій минулої доби не проводив.

Сили оборони України продовжують ведення операції на Курському напрямку, де противник минулої доби провів десять штурмів позицій українських підрозділів, завдав 35 авіаударів, скинувши 44 КАБ, та здійснив 502 обстрілів по позиціях українських підрозділів та населених пунктах, зокрема чотири - із реактивних систем залпового вогню.

Оперативна обстановка на Волинському та Поліському напрямках без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1300 осіб. Крім того, українські воїни знешкодили 19 танків, 23 бойові броньовані машини, 72 артилерійські системи, три реактивні системи залпового вогню, 4 засоби ППО, 175 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 146 одиниць автомобільної та одиницю спеціальної техніки окупантів.
Новини від західних партнерів та ворогів
У Франції планують провести другу зустріч для обговорення України та європейської безпеки. На зустріч, яка відбудеться в режимі відеоконференції, запросили країни, яких не було під час першої зустрічі 17 лютого, повідомляє Суспільне з посиланням на джерело в дипломатичних колах ЄС.
За словами джерела, після минулого саміту деякі країни були розчаровані тим, що їх не запросили.
"Зустріч мала би показати єдність Європи, але показала лише те, що великі хлопці та дівчата не турбуються про менших", — сказав співрозмовник Суспільного.
Публічно про своє незадоволення раніше заявили в Словенії та Румунії
За даними Reuters, на зустріч, яка відбудеться вже 19 лютого, запросили Канаду, яка є країною-союзником НАТО. Також на зустрічі очікують Норвегію, Литву, Естонію та Латвію, Чехію, Грецію, Фінляндію, Румунію, Швецію та Бельгію.
Країни Європейського Союзу (ЄС) готують пакет військової допомоги для України вартістю у щонайменше 6 мільярдів євро.
Про це повідомляє Politico з посиланням на трьох дипломатів ЄС.
Очікується, що до пакета увійдуть 1,5 мільйона артилерійських снарядів, системи протиповітряної оборони та інше озброєння. Це стане одним із найбільших пакетів допомоги з боку ЄС із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
Спеціальний представник США у справах України та Росії Кіт Келлог прибуде в Україну у середу, 19 лютого, ранковим потягом з Польщі. Програма візиту, який буде тривати три дні, ще на стадії узгодження.
Про це він сказав у понеділок в Брюсселі журналістам, відповідаючи на запитання агентства «Інтерфакс-Україна».
За словами Келлога, у вівторок він їде до Варшави, і звідти нічним потягом вирушить до Києва. «Я їду потягом завтра ввечері. І буду там (у Києві) у середу вранці», - деталізував він.
Спецпредставник не сказав, чи поїде, як про це говорив президент України Володимир Зеленський, на передову, адже, як він стверджує, програма ще остаточно не узгоджена. «Що стосується поїздки в Україну, то поїздка ще на стадії завершення, тобто чи я туди поїду, відповідь - так. Чи буде у мене можливість зустрітися з президентом Зеленським? Відповідь – так», - зазначив Келлог.
«Я буду там три дні, і я не вперше в Україні», - додав спецпредставник.
Можливо, цей візит надасть більш чіткі сигнали Україні, чого їй варто очікувати від колишнього партнера – США, після дезінформаційних та контраверсійних заяв американського президента.
Вчора, під час своєї прес-конференції за підсумками переговорів в Саудівській Аравії, Трамп заявив, що це Україна розпочала війну, і що не треба було їй це починати.
Що рейтинг Зеленського, мовляв, лише 4%, тому треба проводити вибори в Україні. І що немов би РФ здатна знищити українські міста всі, якщо задіє свої спроможності на 100%, але вона просто не хоче.
Крім того, президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати виділили Україні приблизно $350 мільярдів допомоги, однак відсутність звітності щодо використання цих коштів викликає занепокоєння. Він також розкритикував європейські країни за недостатню фінансову участь у підтримці Києва. (Насправді сумарна допомога країн ЄС більше, ніж допомога США, а щодо витрат, Сполучені Штати надсилали своїх аудиторів і вони не виявили жодних порушень з боку України).
Ну і поки Дональд Трамп розсипає незрозумілі цифри та дані, країни ЄС підсилюють допомогу.
У першому півріччі 2025 року в Україну поставлять 12 тисяч дронів латвійського виробництва.
Про це повідомив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс, пише Delfi.
Постачання цих безпілотників відбудеться в межах міжнародної Коаліції дронів.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube