• Головна
  • 10 років та 264 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
07:46, 11 жовтня
Надійне джерело

10 років та 264 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн

Фото Генштабу ЗСУ

Фото Генштабу ЗСУ

Сьогодні 11 жовтня. Триває 961 доба повномасштабного російського вторгнення.

Вночі російська армія запустила ударні безпілотники по мирних містах України. Під ударом ворога опинилися Київ, Київська область та Черкаси. Там лунали вибухи. Відомо, що над Києвом всі ворожі цілі були збиті. 

Тим часом президент Володимир Зеленський повідомив, що представив план досягнення миру в Італії, а сьогодні буде переконувати в необхідності його реалізації і канцлера Німеччини. Нагадаємо, що засідання Рамштайн, де мав обговорюватися цей план на рівні керівництва країн-партнерів України, було відкладено через неможливість прибути на зустріч президента США.

Ми продовжуємо стежити за подіями в країні онлайн. Допомагаємо армії своїми донатами.


17.51 Оперативна інформація Генерального штабу ЗСУ.

Від початку доби на фронті відбулося 78 бойових зіткнень. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському і Курахівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Протягом доби від терористичних атак ворога постраждала низка населених пунктів Сумської області. Артилерійських обстрілів противник завдав по Улановому, Кучерівці, Марчихиній Буді, Голубівці, Студенку; під ударами авіації опинились Юр’єве, Рівне, Річки, Яструбине, Рибці, Кисла Дубина, Степне, Ободи. Також, за наявною інформацією, противник завдав вісім авіаційних ударів по території Курської області, застосувавши десять КАБів.

На Куп’янському напрямку ворог протягом дня намагався просунутися до наших позицій в районах Петропавлівки, Степової Новоселівки, Колісниківки, Лозової та Піщаного. Чотири атаки противника ще тривають. Загалом на напрямку зафіксовано вісім боєзіткнень.

Агресор збільшив кількість атак до восьми на Лиманському напрямку. Відбулися бойові дії поблизу Греківки, Макіївки, Новосадового, Невського та Білогорівки. Два боєзіткнення тривають.

На Сіверському напрямку ворог наступальних дій не проводив, проте завдав авіаудару керованою авіаційною бомбою в районі Ясногорівки.

На Краматорському напрямку наші захисники продовжують відбивати дві атаки окупантів біля Калинівки та Часового Яру. Поблизу Іванівського та Ступочок чотири ворожих атаки вже зупинено.

На Торецькому напрямку загарбник шість разів атакував в районі Торецька. Відбито чотири атаки, ще точиться два бої. Противник скинув два КАБи на Краматорськ.

Висока активність ворога наразі зберігається на Покровському напрямку. 13 разів за сьогодні тут розпочиналися зіткнення різної інтенсивності. Наразі триває бій у районі Селидового. Поблизу Миролюбівки, Мирнограду та Лисівки відбито 12 атак.

Складна ситуація залишається на Курахівському напрямку. Поблизу Новоселидівки, Максимільянівки, Костянтинівки, Катеринівки, Антонівки та Водяного  відбито чотирнадцять штурмів, також триває ще один бій поблизу Катеринівки.

На Времівському напрямку агресор, за підтримки авіації, десять разів атакував неподалік Богоявленки, Золотої Ниви, Новодарівки, Левадного, Рівнополя та Ольгівського, наразі ще триває сім боєзіткнень.

На Гуляйпільському та Оріхівському напрямках активних дій окупантів за сьогодні не відмічено. Противник завдає авіаційних ударів та веде артилерійські обстріли по позиціях наших військ та населених пунктах.

На Придніпровському напрямку нашими захисниками відбито два штурми ворога.

Українські війська виснажують ворога вздовж всієї лінії бойового зіткнення та у тилу.

17.45 Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), котрі працюють на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС (ЗАЕС), повідомили, що відновлено живлення станції від лінії електропередач 150 кВ.

Про це йдеться в пресрелізі від 10 жовтня на сайті агенції.

"ЗАЕС відновила підключення до лінії електропередач напругою 150 кВ, яка може використовуватися як резервний варіант для станції, хоча постачання електроенергії, необхідної для охолодження реактора та інших важливих функцій, залишаються нестабільними", — йдеться в повідомленні.

17.41 Заступником міністра оборони України призначено бригадного генерала юстиції Сергія Мельника. Про це повідомили на сайті Міноборони України.

Зазначається, що Сергій Мельник народився 12 липня 1977 року у Вінницькій області. У 1999 році закінчив Харківський військовий університет. У 2009 році здобув другу вищу освіту. З 1999 року проходив службу на різних посадах в бойових бригадах Протиповітряної оборони. З листопада 2019 року обіймав посаду начальника Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У 2022 році Сергій Мельник успішно закінчив курси вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4) Національного університету оборони України. З початку повномасштабного вторгнення керував обороною міста Харкова.

Новопризначений заступник міністра є доктором юридичних наук, професором військового права, заслуженим працівником освіти України та лауреатом Державної премії України в галузі освіти.

17.40 Німеччина у п’ятницю, 11 жовтня, надала Україні новий пакет військової допомоги на 600 мільйонів євро. Він включає систему ППО Iris-T SLM, танки, гаубиці та дрони.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час пресконференції з українським президентом Володимиром Зеленським.

«Сьогодні, напередодні зими, третьої вбивчої війни проти України, ми допомагаємо українцям та українкам цілком конкретно. Протягом останніх місяців Росія обстрілює українську критичну інфраструктуру, теплоелектростанції, знищує лінії електропередач… Основним [завданням] для нас залишається посилення ППО. Тому саме зараз ми виділили України новий всеохопний пакет на суму 600 мільйонів євро», — сказав канцлер Німеччини.

17.39 Союзники по НАТО «не мають боятись ядерного брязкання зброєю російського лідера Володимира Путіна, бо альянс сильний і може відповісти на будь-які загрози», зазначив новий генсек НАТО Марк Рютте в інтерв’ю виданню Sky News.

За словами Рютте, щорічні ядерні навчання країн-членів НАТО, які розпочнуться наступного тижня, «дають чіткий сигнал противникам, що ми готові відповісти на будь-яку загрозу».

«НАТО сильний. Ми можемо протистояти будь-якому супротивнику. У нас є все необхідне для того, щоб гарантувати безпеку і захищеність НАТО і те, що ми можемо дати відсіч будь-якій загрозі. І нас ніколи не залякає будь-хто поза межами НАТО, хто намагатиметься нам погрожувати. Тож це марна справа, краще б він (президент РФ Володимир Путін – ред.) це припинив», – заявив Рютте.

17.38 Відключення світла в Україні завтра, 11 жовтня, не прогнозується. Однак українців просять обмежити використання потужних електроприладів, повідомляє "Укренерго".

17.35 Міністерство освіти і науки підтримує законопроєкт про українськомовне середовище у школах, який передбачає заборону для вчителів та учнів розмовляти російською мовою на перервах та у приватному спілкуванні на території навчального закладу. Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду у Верховній Ради.

17.31 Українська сторона продовжує прагнути справедливого миру, заснованого на дотриманні Статуту ООН, і якнайшвидшого завершення війни, заявив президент України Володимир Зеленський під час спільного з канцлером Німеччини Олафом Шольцом спілкування зі ЗМІ.

"Сьогодні я представлю Олафу план як, на нашу думку, примусити Росію до миру, тобто як завершити цю війну - хотілося б не пізніше ніж наступного, 2025 року, і гарантувати неповторення агресії", - заявив Зеленський.

Він наголосив, що розроблений план спрямований на посилення позицій України.

"Цей план є мостом до проведення результативного Саміту миру, який справді поставить крапку у війні. Тобто цей план не на заміну нашій мирній ініціативі, а щоб саме посилити позиції України заради наближення до миру. Ми можемо зробити це у взаємодії - всі наші партнери. Ми розраховуємо і на підтримку Німеччини", - зазначив президент.

17.20 Російські окупанти 11 жовтня завдали масованих обстрілів по чотирьох районах Донецької області, внаслідок чого одна людина загинула, а шість отримали поранення, повідомила Донецька обласна прокуратура

За даними прокуратури, 11 жовтня 2024 року окупанти завдавали ударів по населених пунктах у Бахмутському, Волноваському,  Краматорському та Покровському районах. 

Зранку армія держави-агресора з артилерії обстріляла міста Часів Яр. 64-річна місцева жителька отримала осколкове поранення та перелом кісток. Її ушпиталили у важкому стані.

Також під артилерійський обстріл потрапив Мирноград. Травмовано 49-річного чоловіка.

Під ударом російського РСЗВ "Град" опинилося селище Велика Новосілка. Внаслідок обстрілу травмовано 47-го чоловіка.

Крім того, окупанти атакували с. Іванопілля, ймовірно, зі ствольної артилерії. Неподалік від епіцентру вибуху опинилась 74-річна пенсіонерка, яка їхала на велосипеді за водою. Вона загинула на місці.

У с. Плещіївка мінно-вибухову травму отримав 44-річний чоловік, котрий працював у себе на городі.

Також окупанти скинули авіабомби по приватному сектору селища Ясна Поляна. Травмовані двоє жінок 27 та 70 років.

15.56 На військові склади потрапили перші бойові безпілотники литовського виробництва, призначені для Литовської армії та Збройних сил України, повідомляє пресслужба Міноборони Литви.

Агентство оборонних ресурсів при Міністерстві національної оборони купило бойові безпілотники на 8 мільйонів євро у п’яти литовських виробників: Dangolakis, RSI Europe, Ltmiltech, Granta Autonomy та Unmanned Defense Systems. Понад 2,3 тисячі з них коштом на 3 млн євро буде поставлено Литовській армії, Збройним силам України – майже 5 тис. однотипних дронів за 5 млн євро. Ці постачання відбудуться до кінця поточного року.

Бойові безпілотники виробництва литовських компаній купуються з усіма додатковими аксесуарами, обладнанням для запуску, управління та навчання. Вони повністю зібрані, тому оператору безпілотника залишається лише підключити боєкомплект. Кожен із п’яти виробників безпілотників розробив власні унікальні рішення для зменшення впливу засобів РЕБ.

15.55 Ввечері 11 жовтня у Києві проведуть акцію пам'яті української журналістки Вікторії Рощиної.

Про це повідомляє Премія імені Георгія Ґонґадзе.

Акція відбудеться об 19:00 на Майдані Незалежності поблизу простору з прапорами на честь загиблих під час війни Росії проти України.

15.53 Вартість страхування суден, які проходять через український експортний морський коридор у Чорному морі, суттєво зросла протягом тижня. Причина — посилені російські атаки на порти.

Про це пише Bloomberg з посиланням на учасників ринку.

Тепер ціна страхування перевищує 1% від вартості судна, а це на 0,75% більше, ніж минулого тижня. Тобто для корабля вартістю $50 мільйонів страхування коштуватиме $125 тисяч за рейс.

15.52 Кількість поляків, які виступають за прийняття українських біженців, впала до 53%, що є найнижчим показником з лютого 2022 року, коли 94% респондентів заявили, що підтримують приймання біженців. Про це свідчать дані польського інституту опитування громадської думки CBOS.

Цей показник залишався вище 80% протягом 2022 року. За даними CBOS, швидке зниження підтримки може бути пов'язане із "зерновою кризою".

Відкрита опозиція щодо прийняття українських біженців зараз становить 40%, проти 3% у березні 2022 року.

Чоловіки більш прихильні – 60% позитивно ставляться до українських біженців, проти 47% жінок.

Респондентів також запитали, чи повинна польська влада відправити чоловіків призовного віку назад в Україну. Дві третини респондентів (67%) підтримали цю ідею, тоді як 22% висловилися проти.

Крім того, майже кожен другий поляк (51%) стурбований тим, що Росія може застосувати ядерну зброю проти України, тоді як на початку повномасштабної війни в Україні цей показник становив 77%.

Водночас 46% опитаних хочуть, щоб Україна продовжувала бойові дії, тоді як 39% підтримують мир навіть ціною територіальних чи політичних поступок України.

На питання, чи думають поляки, що Україні доведеться відмовитися від частини своєї території, 44% відповіли "так", 19% думають, що росіяни залишать окуповані з 2022 року території, а 6% вважають, що РФ віддасть територію, окуповану з 2014 року.

15.20 В Україні відбулися масштабні тактико-спеціальні відпрацювання системи цивільного захисту з ліквідації наслідків ураження ворожими ракетами хімічно-небезпечних, енергетичних об'єктів та багатоповерхівок, інформує пресслужба МВС.

15.17 Президент Володимир Зеленський у Ватикані провів зустріч із Державним секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном і секретарем з відносин між державами та міжнародними організаціями архієпископом Полом Галлагером, повідомляє ОП. 

Зеленський і П’єтро Паролін обговорили реалізацію Формули миру, зокрема пункту щодо повернення депортованих дітей та звільнення цивільних заручників і військовополонених.

Також сторони обговорили результати нещодавнього візиту кардинала Пʼєтро Пароліна до України. Зеленський висловив сподівання, що це сприятиме обʼєднанню міжнародних зусиль у процесі відновлення суверенітету й територіальної цілісності держави.

15.09 У п'ятницю, 11 жовтня, російський дрон атакував мирних жителів Антонівки, що в передмісті Херсона. Поранень зазнав 51-річний чоловік, який перебував на подвірʼї будинку, інформує Херсонська ОВА.

Потерпілого доставили до лікарні з вибуховою травмою, контузією та уламковим пораненням спини.

15.08 У Харківському районі, у прикордонні, внаслідок удару росіян дроном по автомобілю загинув чоловік, повідомила Харківська обласна військова адміністрація.

"Ворог продовжує чинити терор цивільного населення Харківщини. В населеному пункті Козача Лопань Харківського району російські окупанти обстріляли цивільний автомобіль. Внаслідок удару FPV-дроном загинув 38-річний чоловік, його 56-річна сестра зазнала гострої реакції на стрес", - розповіли в ОВА.

15.06 Президент Володимир Зеленський подарував Папі Римському Франциску картину «Бучанська різанина: Історія Марічки», щоб ще раз привернути увагу світу до звірств, яких зазнав український народ.

Про це пише Vatican News.

Картина авторства Володимира Козюка та Владислава Задворського показує жахи в Бучі очима Марічки — уявної дівчинки, на очах якої російські солдати катували та вбили її батька, матір і бабусю.

15.02 Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що російський диктатор Володимир Путін не готовий обговорювати припинення війни в Україні. В останні дні він навіть відмовляється від телефонних розмов із німецьким канцлером Олафом Шольцом, передає Reuters.

"Він відмовляється прийняти мир і щодня посилає черговий сигнал на користь війни та руйнувань. Цими днями він навіть не готовий розмовляти з канцлером Німеччини телефоном", — сказала Анналена Бербок.


13.26 Національний банк України подав пакет законопроектів про зміну назви розмінної монети з копійки на шаг. І просить винести їх на розгляд Верховної Ради.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Зокрема, нардеп опублікував звернення голови Нацбанку Андрія Пишного на ім'я спікера Ради Руслана Стефанчука.

У ньому регулятор просить підтримати ініціативу про перейменування української розмінної монети з "копійки" на "шаг". Щоб повернути історичну справедливість, розірвати останні зв'язки, які поєднують українську валюту з російською та остаточно завершити грошову реформу.

13.18 Росія утримувала українську журналістку Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрога Ростовської області РФ та у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську Запорізької області, де до полонених застосовують тортури, повідомила 11 жовтня Медійна ініціатива за права людини.

«Обидва місця з перших місяців повномасштабного вторгнення росіяни використовують для утримання як українських військових, так і цивільних, зокрема, жінок. Таганрог (Бердянськ насправді також – там катували електричним струмом) відомий як одне з найбільш для українців жорстоких місць утримання на території РФ. Його називають пеклом на землі. Зокрема, у Таганрозі тримають азовців із «Азовсталі». Звільнені розповідають про страшні тортури. Там усі, з кого хочуть зробити злочинців, зізнаються у злочинах – оговорюють себе. Потім їх переводять у Ростов та судять», – написала виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко.

13.15 Понад 70% поранених і травмованих військовослужбовців після лікування повертаються у стрій. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив командувач Медичних сил ЗСУ Анатолій Казмірчук.

«За нашими даними, понад 70% поранених і травмованих повертається у стрій. Це середньостатистичні дані. Адже ви розумієте, що на різних напрямках фронту цифри можуть різнитись. Ми можемо говорити, що саме ці 70% військовослужбовців, по суті, є кістяком і основою військового контингенту», - зазначив Казмірчук.

Він зауважив, що це вкрай важливо, адже військовослужбовці, які вже служили, після отриманого поранення і повернення у стрій свій досвід можуть передати побратимам.

13.10 На Херсонщині вирішили подовжити комендантську годину - з 15 жовтня вона триватиме з 20 години до 6 години, це пов’язано зі зменшенням світлового дня та безпекою громадян, повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін із посиланням на рішення Ради оборони регіону.

«Друге - вирішили подовжити комендантську годину в області. З 15 жовтня вона триватиме з 20:00 до 06:00. Це пов’язано зі зменшенням світлового дня та безпекою громадян», - ідеться у повідомленні.

Він розповів, що під час засідання Ради оборони області обговорили хід мобілізаційної кампанії та роботу військово-лікарських комісій. За словами Прокудіна, відповідно до рішення уряду, необхідно провести аудит «критичних» підприємств, які мають право на бронювання працівників, тож в області будуть створені спеціальні комісії, до складу яких увійдуть представники правоохоронних органів.

13.08 Президент Володимир Зеленський прибув до Ватикану на зустріч з Папою Римським Франциском.

Про це повідомило AFP.

Зеленський та Франциск зустрічаються вперше після червневої двосторонньої зустрічі під час засідання G7 в Італії та понад півтора року після папської аудієнції в залі Павла VI.

13.06 Після удару по нафтобазі в Феодосії російські війська в окупованому Криму зіткнулися зі значними проблемами з паливом. Агенти військово-партизанського руху "Атеш" фіксують активні переміщення мобільних заправних станцій, які змушені постійно змінювати місце дислокації.

Як повідомляють партизани, паливна криза на півострові посилюється. Вони зафіксували активні переміщення військових бензовозів, які намагаються компенсувати брак пального для Збройних сил РФ.

За інформацією "Атеш", військове командуванням РФ наказало обмежувати тривалість перебування точок зберігання пального на одному місці не більше ніж 10-12 годин, що ускладнює забезпечення військових частин.

12.40 Кіберфахівці ГУР атакували навчальні заклади РФ, які готують операторів дронів та фахівців з цифрового зв’язку армії Росії.

Йдетьcя про атаку на мережеву інфраструктуру Півночно-кавказького федерального університету, який забезпечує діяльність одразу кількох навчальних закладів у різних регіонах Росії.

Фахівці ГУР знищили бази даних загальним обсягом понад 150 терабайт: пошкодили файлові сховища, атакували сайти, тисячі службових комп'ютерів та десятки серверів.

12.26 Близько 12 години в Херсоні пролунали вибухи, повідомляє Суспільне. Деталі поки що невідомі.

11.51 Росіяни перекинули близько 50 тисяч військових у Курську область.

Про це повідомив Головнокомандувач Сирський у документальному фільмі на Суспільному.  З його слів, перекидання і послаблення сил відбулося на Запорізькому, Херсонському та Краматорському відтинках. Це цілком корелює з відомими нині даними про переміщення військ противника у серпні-вересні цього року.

Ситуація в Курській області залишається складною, але контрольованою. Була важка і напружена ніч, Сили Оборони України дійсно проводять стабілізаційні дії, але відновити контроль над усім втраченим ще не вдалося. Ворог під час штурмових дій поніс чималі втрати, відповідно закріплятися далі їм буде важко. Найгірше зараз, мабуть, в Любимівці, але треба почекати чим закінчиться новий раунд маневреної війни.

10 років та 264 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн, фото-1

11.40 20-річна ветеранка Руслана Данілкіна, яка має ампутацію стегна, підкорила океан на серфінговій дошці в Австралії.

10 років та 264 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн, фото-2

На протезі з електронним коліном дівчина подолала океанські хвилі у Сіднеї, розповіли у центрі протезування Superhumans.

11.33 Вночі війська РФ запустили по Україні дві ракети та 66 безпілотників. Протиповітряна оборона збила 29 дронів у Київській, Черкаській, Вінницькій, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях.

31 безпілотник локаційно втрачений, ймовірно, через протидію РЕБ. Два дрони повернулися у напрямку Росії. Чотири — перебувають в повітряному просторі України. Бойова робота триває, повідомили  у Повітряних силах.

10.59 Країна-агресор Росія захопила три населені пункти в районі міста Мирноград Донецької області, а саме Миколаївку, Красний Яр та Крутий Яр, повідомив аналітичний проєкт DeepState у ніч проти п’ятниці, 10 жовтня.

Зазначається, що останнім часом можна було спостерігати певний спад активності в районі відтинку Гродівка-Новогродівка, проте окупанти постійно намагаються прорватися з різною інтенсивністю через позиції ЗСУ.

«Десь вони дійсно вперлися та не мають успіхів, але є ділянки, які росіяни все ж промацали на слабкість. Дуже часто успіх проявляється у застосуванні тактики обходу місця, де противник зустрічає спротив», — йдеться у повідомленні.

Аналітики зауважили, що Миколаївка є останнім населеним пунктом перед Мирноградом. Тож найближчим часом, ймовірно, місто відчує спроби тиску та намагань окупантів прорватися на його південні околиці.

10.57 В Одесі зросла кількість жертв після атаки РФ на Одесу 9 жовтня. 

"Кількість жертв російської ракетної атаки по припортовій інфраструктурі зросла до 9 осіб. Сьогодні вранці у лікарні помер 48-річний чоловік", - повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

10.53 В четвер ввечері, 10 жовтня, в окупованому Криму на нафтобазі біля Феодосії, яка палає від ранку 7 жовтня, стався потужний вибух із горінням факелом. Як пише «Крымский ветер»,  на нафтобазі вибухнула ще одна цистерна із пальним.

Потужний вибух пролунав в місті приблизно о 23:00, а над нафтобазою здійнявся смолоскип із полум’я. Близько 2 години ночі сильна пожежа продовжувалась.

Вранці ресурс із посиланням на джерело повідомив, що на нафтобазі сталось руйнування цистерни із нафтопродуктами.

10.48 У Чернігівській області за минулу добу зафіксовано 55 вибухів через ворожі обстріли з артилерії, мінометів та атаки дронами, повідомили у п'ятницю в оперативному командуванні "Північ".

За даними ОК "Північ", усього протягом минулої доби, 10 жовтня, на прикордонні Чернігівської, Сумської та частини Харківської областей нараховано 103 обстріли (309 вибухів) із різних видів озброєння. Попередньо, втрат серед цивільного населення немає.

10.47 Міністерство закордонних справ України спростовує "маніпулятивні твердження, озвучені в низці іноземних ЗМІ", про нібито готовність Києва до поступок агресору коштом власного суверенітету і територіальної цілісності.

"Наголошуємо на неприйнятності таких поступок. Подібні твердження лише сприймаються агресором як ознака слабкості, дають йому невиправдану надію на успіх агресії та дієвість його ультиматумів і шантажу", - зазначає МЗС у телеграмі.

Єдиним реалістичним шляхом до відновлення всеосяжного, справедливого та сталого миру для України, наголошує МЗС, "була і залишається Формула миру, яка заснована на повазі до Статуту ООН та імперативі повного відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів".

10.44 Європейський Союз відклав запровадження нової біометричної системи контролю в'їзду для громадян країн, які не є членами ЄС, що мало відбутися 10 листопада, після того, як Німеччина, Франція та Нідерланди заявили, що прикордонні комп'ютерні системи ще не готові.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

Як заявила єврокомісарка з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон, система не запрацює 10 листопада, як планувалося.

"10 листопада більше не обговорюється", – заявила Йоханссон. Вона сказала, що нового графіка немає, але розглядається можливість поетапного запровадження.

10.34 У Генштабі розуміють, що мобілізовувати чоловіків віком старше 50 років переважно немає сенсу, оскільки вони вже не здатні виконувати завдання. Водночас є два випадки за яких чоловіків 50+ можуть мобілізувати.

Про це розповів член комітету Верховної ради з питань національної безпеки Федір Веніславський РБК-Україна.

"Бо за віковими показниками, станом здоров'я та фізичною підготовкою вони (чоловіки старше 50 років, — ред.) нездатні виконувати бойові завдання. Тому є розуміння у Генштабу, що мобілізувати їх немає сенсу", — зазначив Веніславський.

При цьому чоловіків віком старше 50 років можуть мобілізувати у двох випадках:

  • якщо є дефіцитна військово-облікова спеціальність, щодо якої є потреба;

  • якщо йдеться про тилові підрозділи, як приклад, кухарів, ремонтників.

Веніславський додав, що усе це є обмеженою кількістю людей, у зв'язку з чим сьогодні “громадян від 50 до 60 років мобілізують дуже рідко”.


10.32 Російська армія втрачає одного солдата на кожні 2,5 квадратних метри зайнятої української території втрачає одного солдата. Про це заявила заступниця голови української місії при ОБСЄ Наталія Костенко на засіданні Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, передає Укрінформ.

"Російське військове керівництво значною мірою покладається на тактику "гарматного м’яса", демонструючи, що воно може досягати прогресу тільки ціною, яку будь-яка інша країна визнала б неприйнятною. Підраховано, що кожні 2,5 квадратних метри російського просування в Україні вартують російським окупантам життя одного солдата", - заявила Костенко.

Зокрема, Костенко зазначила, що красномовніше за все про "м'ясну тактику" ворога каже Вугледарська кампанія. Окупанти захопили місто після сотень щоденних спроб прорвати українську оборону. Російська пропаганда вже оголосила це стратегічною перемогою, але у реальності окупанти йшли до цього два роки із переважаючою кількістю живої сили, артилерії та авіації. Натомість вони захопили руїни.

10.31 Британське військове керівництво розглядає можливість відправки військ в Україну для підготовки солдатів у «відокремлених» місцях, щоб допомогти вербувати солдатів.

Про це пише The Times.

Згідно з планами, що обговорюються, невеликі групи британських військових інструкторів мають вирушити на захід України, щоб забезпечити інтенсивну базову підготовку новобранців перед тим, як вони відправляться на лінію фронту.

За словами джерел, це дозволило б розвʼязати логістичні проблеми, повʼязані з відправкою українських військових на британські бази для проходження підготовки, а також заощадити кошти.

10.30 Збройні Сили України контролюють близько 50% Торецька Донецької області, у місті залишається понад 1000 цивільних людей. Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.

"Орієнтовно в районі 40-50% міста знаходиться під контролем ЗСУ, інша територія захоплена ворогом. І ворог намагається і докладає всіх зусиль, щоб в найкоротші терміни повністю захопити місто", – сказав Чинчик.

За його словами, за останню добу росіянам не вдалося просунутися чи захопити позиції в Торецьку.

8.53 За 10 жовтня росіяни вбили 1 жителя Донеччини — у Новоселидівці. Ще 4 людини в області за добу дістали поранення, повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.


8.50 Міністерство охорони здоровʼя отримало понад 3 тисячі скарг на роботу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Про це міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко сказав у ефірі телемарафону.

«Ми маємо десь понад 3 тисячі скарг на роботу МСЕК. Ми їх ранжуємо і одразу в ті ж МСЕКи направляємо перевірки для того, щоб подивитися, чи скарги підтверджуються», — сказав Ляшко.

Він закликав громадян телефонувати на гарячі лінії при виявленні порушень у роботі МСЕК.

8.44 У Херсонській області минулої доби, 10 жовтня, внаслідок російських ударів були поранені троє людей, повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Прокудін.

За його словами, минулої доби під ворожим вогнем та авіаударами опинилися Антонівка, Садове, Приозерне, Білозерка, Широка Балка, Станіслав, Олександрівка, Берислав, Крупиця, Томарине, Новотягинка, Придніпровське, Михайлівка і Херсон.

Російські загарбники поцілили в об'єкт критичної інфраструктури, автоцентр і заправну станцію, житлові квартали населених пунктів.

Пошкоджені чотири багатоповерхівки та п'ять приватних будинків, тролейбус, вантажівка, автомобілі швидкої допомоги й приватні автомобілі.

8.43 У Миколаєві троє людей дістали поранення внаслідок російської ракетної атаки 10 жовтня, повідомляє Миколаївська обласна державна адміністрація.

У четвер, 10 жовтня, об 11:48 та 12:10 росіяни з інтервалом у 20 хвилин завдали подвійного удару балістичними ракетами, за попередніми даними, "Іскандер-М", по обʼєкту критичної інфраструктури в Миколаєві.

Виникла пожежа, яку оперативно ліквідували рятувальники. Пошкоджені вікна й дах чотирьох багатоквартирних будинків, а також дах одного приватного будинку.

Поранення дістали дві жінки віком 59 і 52 роки та 57-річний чоловік. Стан всіх постраждалих - легкий. Медична допомога їм надана амбулаторно.

Вчора о 09:50 ворог атакував Куцурубську громаду дроном типу FPV, а о 22:20 завдавав артилерійських обстрілів, внаслідок чого у с. Солончаки пошкоджений приватний будинок. Постраждалих немає.

8.40 Виконавча рада Світового банку 10 жовтня схвалила створення фінансового посередницького фонду (FIF) для підтримки України. Про це повідомляє "Голос Америки".

Очікується, що перші внески до фонду надійдуть від США, Канади та Японії, повідомили три джерела, знайомі з рішенням.

Єдине заперечення проти голосування надійшло від Росії, повідомили два джерела, знайомі із голосуванням.

Фонд, який керуватиметься Світовим банком, допоможе виконати обіцянку, дану лідерами G7, про надання Україні до 50 мільярдів доларів додаткового фінансування до кінця року, оскільки вона продовжує відображати російське вторгнення, яке почалося понад два роки тому, повідомили джерела.

8.32 Президент Володимир Зеленський заявив, що сенс плану перемоги полягає в тому, щоб створити умови, в яких Росія не зможе продовжувати війну.

Під час пресконференції з прем'єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні Зеленський зазначив, що зараз Україна представляє західним партнерам деталі плану перемоги, який має наблизити справедливий мир.

Головним пріоритетом є посилення позицій України та створення необхідних умов для чесної дипломатії, зазначив президент.

8.31 Росія перекинула з інших напрямків до Курської області близько 50 тисяч військових, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у документальному фільмі у телемарафоні.

За словами Сирського, таким чином російські сили послабили угрупування на інших напрямках, зокрема, Запорізькому, Херсонському та Краматорському.

«Це, звичайно, полегшило нам умови для ведення оборонної операції», – додав Сирський.

8.28 Українська протиповітряна оборона ліквідувала сім ворожих безпілотників у небі Сумської області, повідомляє ОВА.

"Сьогодні вночі, 11 жовтня, в небі над Сумщиною підрозділами ППО сухопутних військ, повітряних сил ЗСУ, прикордонниками було знищено 7 ворожих БПЛА", - йдеться в повідомленні.

8.24 Російські війська атакували Одеську область балістичними ракетами, внаслідок чого буз зруйнований двоповерховий будинок. Загинуло четверо людей, серед яких підліток, повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

8.18 Сьогодні вночі російська армія намагалася вразити столицю України безпілотними літальним апаратами. На Київ дрони заходили з різних напрямків. Повітряна тривога у столиці тривала понад три години. Силами та засобами ППО усі ворожі БпЛА, які загрожували столиці, було знешкоджено, повідомив Сергій Попов, начальник КМВА.

Інформація щодо руйнувань чи постраждалих не надходила.

Дані оперативного зведення оновлюються та уточнюються.

8.16 Смерть журналістки Вікторії Рощиної у російському полоні підтвердилася.

Голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що батькові української журналістки Вікторії Рощиної Володимиру надійшло повідомлення про смерть доньки. Представник ГУР Андрій Юсов у коментарі Суспільному повідомив, що Вікторія Рощина була у списках на обмін і найближчим часом мала повернутися додому. Речник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко в етері телемарафону повідомив, що інформація про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні підтвердилася. Наразі обставини її загибелі не відомі.

10 років та 264 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн, фото-3

8.12 Оперативна ситуація на фронті від Генштабу ЗСУ.

Протягом минулої доби зафіксовано 169 бойових зіткнень.

За уточненою інформацією, за вчорашній день противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах шість ракетних ударів, застосувавши 17 ракет, 71 авіаційний удар (114 КАБ), здійснив 4672 обстріли, понад 180 з них - із реактивних систем залпового вогню.

Агресор завдавав авіаударів, зокрема, в районах населених пунктів Голишівське, Річки, Куп’янськ-Вузловий, Подоли, Козача Лопань, Алісівка, Гоптівка, Ямпіль, Лиман, Торське, Сіверськ, Катеринівка, Костянтинівка, Торецьк, Олександропіль, Гришине, Богоявленка, Максимівка, Розлив, Велика Новосілка та Запоріжжя.

За минулу добу авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали вісім ударів по районах зосередження особового складу та ОВТ, уразили два пункти управління, артилерійську систему, вертоліт та базу ПММ противника.

На Харківському напрямку ворог продовжував штурмові дії. Тут відбулося п’ять бойових зіткнень в районі Вовчанська та Тихого.

На Куп’янському напрямку кількість боєзіткнень склала 14 ворожих атак. Сили оборони відбивали штурмові дії противника біля Синьківки, Лозової, Колісниківки та Степової Новоселівки.

На Лиманському напрямку наші війська відбивали 30 штурмових дій окупантів в районах Дружелюбівки, Греківки, Площанки, Невського, Макіївки, Новосадового, Торського та в Серебрянському лісі.

На Сіверському напрямку Силами оборони відбито чотири атаки поблизу Верхньокам’янського.

На Краматорському напрямку українські воїни зупинили сім спроб противника прорвати нашу оборону в районах Оріхово-Василівки, Часового Яру та Ступочок.

На Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив вісім атак. Зусилля зосереджував у районах Торецька та Щербинівки.

На Покровському напрямку наші захисники відбивали 24 атаки. Основні зусилля ворог зосередив у районах Селидове, Крутий Яр, Промінь, Лисівка, Миролюбівка та Калинове.

На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районі Новоселидівки, Кремінної Балки, Цукуриного, Георгіївки, Костянтинівки, Катеринівки та Антонівки. Загалом ворог 24 рази намагався прорвати оборону наших військ на цьому напрямку. 

На Времівському напрямку окупанти здійснили 11 атак наших позицій у напрямку Богоявленки.

На Оріхівському напрямку ворог двічі без успіху атакував позиції українських підрозділів поблизу Малої Токмачки та Роботиного.

На Придніпровському напрямку втрат позицій та територій не допущено. Українські воїни успішно відбили п’ять атак російських загарбників. 

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Оперативна обстановка без суттєвих змін.

На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, з території рф активно застосовує авіацію, здійснює обстріли прикордонних населених пунктів.

Триває операція Сил оборони України в Курській області. 

Наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам значних втрат в техніці та живій силі, виснажують наступальний потенціал ворога вздовж усієї лінії фронту та у тилу.

Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1140 осіб. Також українські воїни знешкодили вісім танків, 35 бойових броньованих машин, 59 артилерійських систем, чотири РСЗВ, вертоліт, 70 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 84 автомобіля та десять одиниць спецтехніки.

8.10 Шестеро людей постраждало внаслідок ворожої атаки по обласному центру. Про це повідомив Іван Федоров, начальник Запорізької ОВА.

Впродовж доби окупанти завдали 474 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

▪️Війська рф здійснили 14 авіаційних ударів по Запоріжжю, Таврійському, Гуляйполю, Новоданилівці, Малій Токмачці та Левадному.

▪️286 БпЛА різної модифікації атакували Приморське, Гуляйполе, Новоандріївку, Роботине, Малу Токмачку, Малинівку, Левадне та Копані.

▪️11 обстрілів з РСЗВ накрили Гуляйполе, Роботине та Малу Токмачку.

▪️163 артилерійських удари завдано по території Гуляйполя, Новоандріївки, Роботиного, Малої Токмачки, Малинівки та Левадного.

Надійшло 110 повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури.

7.55 Ситуація на морських кордонах України станом на ранок.

В Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 8 ракет.

В Азовському морі ворожі кораблі відсутні.

В Середземному морі 2 ворожі кораблі, з яких 1 є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.

За добу в інтересах рф прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Чорного моря – 3 судна, з них 1 продовжило рух у напрямку протоки Босфор;
  • до Азовського моря – 1 судно, з них 0 рухались з протоки Босфор.
10 років та 264 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн, фото-4

7.50 Результати роботи ЗСУ за минулу добу.

10 років та 264 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, повернусь
47,0%
В Україну повернусь (або вже повернувся/повернулась), а в Маріуполь - ні
22,8%
Не повернусь ні в Маріуполь, ні в Україну
19,7%
Я вже у Маріуполі
10,5%
#Маріуполь #Україна #війна
live comments feed...