• Головна
  • Російські пропагандисти відреагували на загрозу нового ордеру від Міжнародного кримінального суду через Маріуполь
10:04, 14 червня
Надійне джерело

Російські пропагандисти відреагували на загрозу нового ордеру від Міжнародного кримінального суду через Маріуполь

Російські пропагандисти відреагували на загрозу нового ордеру від Міжнародного кримінального суду  через Маріуполь

Група міжнародних юристів зібрала докази, що Росія навмисно створила ситуацію штучного голоду у Маріуполі під час захоплення міста, і передала позовну заяву до кримінального суду.

Вчора про це написав The Guardian, а вже ввечері російські телеграм-канали стали поширювати так би мовити спростування цієї інформації.

Пропагандисти називають докази, зібрані юристами, фейком.

І ось як вони аргументують своє «спростування.

Російські пропагандисти відреагували на загрозу нового ордеру від Міжнародного кримінального суду  через Маріуполь, фото-1

Твердження пропаганди: «РФ з кінця березня почала завозити гуманітарну допомогу людям».

Правда: РФ дійсно стала завозити гуманітарну допомогу в березні, але лише в два невеличкі райони міста – Західний мікрорайон і на Левому березі в районі АТБ. Всі інші райони залишалися без допомоги. Там тривали бої. РФ не припиняла бомбардування. І коли на Західному, вже окупованому, вона роздавала хліб, то у Приморському районі в той самий час вона продовжувала вбивати людей.

Твердження пропаганди:  «російська армія з 1 березня неодноразово відкривала гумкоридори для евакуації місцевих жителів, але тривалий час вони не працювали. Чому? По-перше, гумкоридори регулярно обстрілювали українські націоналісти. По-друге, Київ відмовлявся узгоджувати маршрути переходу своїх громадян на територію РФ».

Правда: жодного гуманітарного коридору не було не тільки 1 березня, а і 14, і 15, і 16. Люди виїжджали під обстрілами. Росіяни розстрілювали українські автомобілі, і купа знищених авто вздовж дороги з тілами загиблих свідчили про це. Більше 200 тисяч людей вирвалися з окупованого Маріуполя, і кожен з цих людей може свідчити про відсутність гуманітарних коридорів.

Українська влада декілька разів узгоджувала гуманітарні коридори для маріупольців. Маршрути оприлюднювались на офіційних каналах влади і у ЗМІ. Пропагандисти не можуть цього не знати. Проте кожного разу окупанти починали обстріли цих маршрутів, як тільки колони рушали в узгодженому напрямку.

Твердження пропаганди: «голодом маріупольців морили бойовики нацбатальйонів «Азов» та «Правого сектора» (організацію заборонено в РФ). Вони обманом заманили людей на територію заводу «Азовсталь» та утримували їх там. Мирні жителі, залякані озброєними націоналістами, були впевнені, що не виживуть, якщо покинуть укриття».

Правда: тобто за словами пропагандистів виходить так, що гинули від голоду ті, хто обманом потрапив до «Азовсталі», а ті, хто не піддався на обман, - були цілі і неушкоджені. Більшого цинізму від військових злочинців важко уявити.

В Маріуполі поза заводом «Азовсталь» були вбиті від 22 то 130 тисяч людей - мирних мешканців, які через цілодобові обстріли не мали змогу набрати води із джерела, а ті, хто йшов під обстрілами по воду, часто гинули під російськими бомбами, бо окрім російських літаків, які не вибірково скидали ФАБи на голови місцевим мешканцям, нікого в небі над Маріуполем не було.

Російська армія залишила маріупольців без медичного обслуговування, і тисячі людей померли від поранень або хвороб. 

Звинувачення в бік азовців безпідставні, тому що голод був не тільки серед цивільного населення, а і серед військових. Голод був не тільки на «Азовсталі», а і по всьому місту за виключенням родин, які завчасно зробили запас їжі в своїх будинках. 

Істерика, з якою пропагандисти кинулися захищати свою країну-терористку від звинувачень у суді, свідчить про те, що нова справа у МКС може бути дуже болісною для РФ. 

ЧИТАЙТЕ ПРО ЦЕ БІЛЬШЕ: Росія навмисно морила голодом людей у Маріуполі. Їй загрожує ще один ордер від Міжнародного кримінального суду, - The Guardian

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, безумовно
17,2%
Так, але за умови, що розмір компенсації буде достатнім для придбання нового житла
43,2%
Вважаю несправедливим позбавлятися права власності. Компенсація - це покриття збитків, право власності має залишитись
18,2%
Не погоджуюсь. Краще дочекатися деокупації міста і продати нерухомість самостійно
6,8%
Нічого не буду віддавати або продавати. Хочу повертатись в місто і там жити
14,6%
#Маріуполь #МКС #голод
live comments feed...