• Головна
  • Росія навмисно морила голодом людей у Маріуполі. Їй загрожує ще один ордер від Міжнародного кримінального суду, - The Guardian
08:52, 13 червня
Надійне джерело

Росія навмисно морила голодом людей у Маріуполі. Їй загрожує ще один ордер від Міжнародного кримінального суду, - The Guardian

Юристи компанії Global Rights Compliance провели розслідування і зібрали факти, які свідчать, що Російська Федерація навмисно створила голод в заблокованому нею Маріуполі. Це є військовий злочин. Тому вони звернулися до Міжнародного кримінального суду. Росію очікує ще один ордер, пише видання The Guardian.

Наводимо повний переклад цієї статті.

Росія навмисно морила голодом людей у Маріуполі. Їй загрожує ще один ордер від Міжнародного кримінального суду, - The Guardian, фото-1

Фото зруйнованого Маріуполя, стара частина міста. Автор - Борис Дембицький

Росію звинуватили в «навмисній» тактиці створення голоду  в Маріуполі в поданні Міжнародному кримінальному суду (МКС).  Юристи кажуть, що стратегія відмови в їжі та послугах для людей в українському місті під час облоги може бути рівнозначна військовому злочину.

Росія застосовувала «навмисну схему» тактики голодування під час 85-денної облоги українського міста Маріуполя на початку 2022 року, що було рівнозначно військовому злочину, згідно з новим аналізом, поданим до Міжнародного кримінального суду.

Цей висновок лежить в основі досьє, яке передається до МКС у Гаазі юристами Global Rights Compliance, які працюють разом з українським урядом. У ньому стверджується, що Росія та її лідери мали намір убити та завдати шкоди великій кількості мирних жителів. Підраховано, що під час оточення та захоплення міста Маріуполя на початку війни в Україні загинуло 22 тис. осіб . Через кілька днів після облоги мирні жителі залишилися без води, газу та електрики, оскільки температура впала нижче мінус 10 градусів по С.

Катріона Мердок, партнер Global Rights Compliance, заявила, що метою дослідження було «перевірити, чи існував ширший наратив», який означав навмисне позбавлення мирних мешканців міста  російськими військовими  та їх керівництвом в їжі та інших зручностях, необхідних для життя . 

«Те, що ми могли побачити, так це те, що російської атаки проходили чотири фази, починаючи з атак на цивільну інфраструктуру, припинення постачання електроенергії, опалення та води. Потім було відмовлено в гуманітарній евакуації та навіть напади на людей під час спроби евакуювати їх, у той час як допомогу не допустили», – сказав Мердок.

На фото Євгена Сосновського - голодні діти в Маріуполі

«На третьому етапі об’єкти критичної інфраструктури, що залишилися, були обстріляні , цивільне населення тероризувалося, а пункти водопостачання бомбардувалися. Нарешті, на четвертому етапі Росія здійснила стратегічні атаки, щоб знищити або захопити будь-які об’єкти інфраструктури, що залишилися», – сказала вона.

За її словами, поетапний обстріл Маріуполя продемонстрував, що Росія планувала захопити прифронтове місто без жалю до його цивільного населення, яке, за оцінками, становило 450 000 осіб до початку повномасштабного  вторгнення 24 лютого 2022 року.

У досьє робиться висновок, що приблизно 90% закладів охорони здоров’я та будинків у місті було зруйновано або пошкоджено під час облоги, а пункти роздачі їжі та маршрути гуманітарної евакуації були розбомблені.

Враховуючи важливість Маріуполя та централізацію прийняття рішень Росією, відповідальність за загибель тисяч мирних жителів покладена на самий верх, йдеться у ньому. «Винним є Володимир Путін, — сказала Мердок, — і ешелони російського військового керівництва», хоча вона не назвала командирів.

Спалений житловий будинок в Маріуполі. Автор невідомий

Росія навмисно морила голодом людей у Маріуполі. Їй загрожує ще один ордер від Міжнародного кримінального суду, - The Guardian, фото-2

МКС приймає подання третіх сторін, хоча не обов’язково вживає заходів на їх основі. Голодування та відмова від зручностей, необхідних для життя цивільних, вважаються військовими злочинами, але це залишається відносно новою сферою міжнародного права, і досі жоден підозрюваний злочинець не був притягнутий до відповідальності за таким звинуваченням.

Минулого місяця Карім Хан, головний прокурор МКС, подав клопотання про ордер на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та міністра оборони Йоава Галланта , стверджуючи, що вони навмисно заподіяли голод палестинцям у Газі – цю заяву було відхилено Ізраїлем.

"Ізраїль навмисно і систематично позбавляв цивільне населення в усіх частинах Гази об'єктів, необхідних для виживання людей", - сказав Хан. Три лідери ХАМАС також подали подібні заяви, пов’язані з війною, яка почалася з нападу угруповання на Ізраїль 7 жовтня.

Мердок сказав, що заявки Хана на ордери на арешт, пов’язані з конфліктом у Газі, «були першими у своєму роді», пов’язаними з голодуванням як військовим злочином, і висвітлили цю проблему в свідомості адвокатів і прокурорів. «Це показало, що МКС думає», — сказала вона.

Юристи сказали, що спочатку вони не були впевнені, наскільки легко буде створити досьє про військові злочини для Маріуполя, оскільки російська окупація ускладнила збір доказів, незважаючи на запеклі бої та високу кількість жертв.

Але вони розробили технологію, яка використовувала спеціально створений алгоритм для картографування знищення конкретних місць, що відстежується супутниковими знімками, з використанням яких експерти з вибухівки оцінили російські атаки.

Нагадаємо, російська атака на Маріуполь розпочалась о 5 ранку 24 лютого 2022 року. Оборона міста тривала 86 днів, 82 з яких проходили в повному ворожому оточенні. Вже 2 березня Маріуполь залишився без світла, води та запасу їжу через те, що РФ методично знищили продовольчі склади, енерговводи на місто, а також вишки телефонного зв’язку.

Спалений будинок у Маріуполі. Автор невідомий

Росія навмисно морила голодом людей у Маріуполі. Їй загрожує ще один ордер від Міжнародного кримінального суду, - The Guardian, фото-3

У зведенні йдеться про 22 тисячі загиблих. Те це число, яке вдалося зафіксувати міській владі під час перебування у Маріуполі – до 16 березня 2022 року. Але це число не враховує великої кількості загиблих після цієї дати, а також загиблих в Лівобережному районі. 

За різними оцінками, реальна кількість загиблих і померлих від голоду, спраги та ненадання медичної допомоги у Маріуполі може сягати більше 100 тисяч людей.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, безумовно
17,2%
Так, але за умови, що розмір компенсації буде достатнім для придбання нового житла
43,2%
Вважаю несправедливим позбавлятися права власності. Компенсація - це покриття збитків, право власності має залишитись
18,2%
Не погоджуюсь. Краще дочекатися деокупації міста і продати нерухомість самостійно
6,8%
Нічого не буду віддавати або продавати. Хочу повертатись в місто і там жити
14,6%
#Маріуполь
live comments feed...