• Головна
  • Ідейний ворог України. Як склалася доля маріупольського комуніста Віталія Дейнеса, - ФОТО
17:42, 12 червня
Надійне джерело

Ідейний ворог України. Як склалася доля маріупольського комуніста Віталія Дейнеса, - ФОТО

«У невимушеній атмосфері дружнього чаювання зустрівся із маріупольськими працівниками сфери освіти – учасниками республіканського етапу конкурсу «Педагог року-2024», - так доповідав маріупольцям про виконану роботу гауляйтер міста, двічі засуджений українською владою Олег Моргун на своєму телеграм-каналі. Під час цієї зустрічі найбільше «невимушеність атмосфери» відчув, напевно, сивий чоловік, який у стані надзвичайного задоволення сидів поруч із Моргуном.

Це Віталій Дейнес (на фото - другий зліва) 

Ми досі не розповідали вам про цю особу, яка пішла на співпрацю з ворогом з перших днів окупації. А дарма. Біографія його цікава.

Віталій Дейнес працював у сфері освіти, проте не був викладачем. Він був комуністом. 

Певний час його переконання не заважали роботі. Він працював у міському центрі дитячої творчості звукорежисером, і його політичні погляди не перешкоджали професійній діяльності.

Тривали час Віталій Дейнес намагався робити кар’єру у політиці. Він неодноразово балотувався від Комуністичної партії Україні і до Верховної Ради, і до міської ради.

Ідейний ворог України. Як склалася доля маріупольського комуніста Віталія Дейнеса, - ФОТО, фото-1

До ВР так і не потрапив, а от у міськраді депутатствував. Крім того, після виходу на пенсію Анатолія Переяслова, багаторічного очільника профспілки працівників освіти Центрального району, саме Дейнеса чомусь обрали на цю посаду педагоги. Вони не побачили перешкоди у політичних поглядах Дейнеса. 

А дарма, тому що Дейнес був ідейним комуністом, а не випадковим попутником.

Під час особистих розмов він неодноразово переконував редактора 0629 в тому, що Сталін був правий, коли  проводив репресії. Казав, що той просто не мав іншого вибору. Виправдовував експропріацію приватної власності. І дуже любив піонерію.

Власне, ще до початку російської агресії, в 2011 році, Віталій Дейнес створив «піонерську організацію» у Маріуполі. Онуки членів маріупольського  відділу  Компартій  стали жертвами експерименту.

Ідейний ворог України. Як склалася доля маріупольського комуніста Віталія Дейнеса, - ФОТО, фото-2

Дітей зібрали в комунальній школі Старого Криму (селище під Маріуполем) і урочисто пов’язали червоні галстуки, вручили барабани і сказали: тепер ви організація. Звісно, що більше ніхто і ніколи про діяльність «піонерів» у Маріуполі не чув.

Ідейний ворог України. Як склалася доля маріупольського комуніста Віталія Дейнеса, - ФОТО, фото-3

В 2011 році Дейнес разом з колегою по КПУ Григорієм Печеришним прямо в залі міської ради закликав відновити СРСР. Але в той час це звучало абсолютно як маргіналінес.

В 2014 році Віталій Дейнес природно очолив боротьбу з нацизмом. Називав нацистами представників «Азову» і розповідав, що азовці – всюди, що вони впливають на владу міста (тобто на Юрія Хотлубея, теж старого комуніста, який в той час був мером міста) і що саме нацисти тепер правлять Маріуполем.

Але коли 1 березня після антифашистського мітингу, організованому КПУ (Віталій Дейнес в той час вже був очільником міського відділу партії), люди рушили захоплювати міськраду, Дейнес перелякався. Він коментував 0629 ситуацію так: «Я нікого до міськради не направляв. Я закрив мітинг. Вони самі пішли...» 

Ідейний ворог України. Як склалася доля маріупольського комуніста Віталія Дейнеса, - ФОТО, фото-4

Проте виправдовуватися було вже пізно. 1 березня мітингувальники, яких збирав Віталій Дейнес, захопили міськраду, зірвали прапор України і знищили його.

На жаль, Віталій Дейнес не поніс відповідальності, тому що українське законодавство було занадто м’яким до колаборантів. 

Тож не дивно, що в 2022 році комуніст Віталій Дейнес добровільно пішов на співпрацю з ворогом. Певний час працював в районній адміністрації, а зараз повернувся до своєї основної роботи – в центрі дитячої творчості.

Правда, за часи окупації трохи підріс на кар’єрних сходинках. Тепер він очолює не районну, а міську організацію профспілки працівників освіти. Радіє розвитку піонерської організації, яка у росіян називається «рух перших». 

Цікаво, а чи бере він участь експропріації приватної власності, яка так подобалася Віталію Дейнесу? Якщо знаєте – напишіть нам.

Ось контакти:

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, безумовно
17,2%
Так, але за умови, що розмір компенсації буде достатнім для придбання нового житла
43,2%
Вважаю несправедливим позбавлятися права власності. Компенсація - це покриття збитків, право власності має залишитись
18,2%
Не погоджуюсь. Краще дочекатися деокупації міста і продати нерухомість самостійно
6,8%
Нічого не буду віддавати або продавати. Хочу повертатись в місто і там жити
14,6%
#Маріуполь #колаборант #Дейнес
Спецтема
Щоб зрадники, брехуни і колаборанти, які так радісно і впевнено паплюжать рідну країну, не загубились після нашої перемоги, а відповіли перед судом згідно з законом про колаборацію, ми розпочинаємо нову рубрику. Присвячена вона буде сепаратистам і колаборантам нашого регіону. Мета цієї рубрики одна: ідентифікувати зрадників і «сочувствующих».
live comments feed...