Ідейний ворог України. Як склалася доля маріупольського комуніста Віталія Дейнеса, - ФОТО
«У невимушеній атмосфері дружнього чаювання зустрівся із маріупольськими працівниками сфери освіти – учасниками республіканського етапу конкурсу «Педагог року-2024», - так доповідав маріупольцям про виконану роботу гауляйтер міста, двічі засуджений українською владою Олег Моргун на своєму телеграм-каналі. Під час цієї зустрічі найбільше «невимушеність атмосфери» відчув, напевно, сивий чоловік, який у стані надзвичайного задоволення сидів поруч із Моргуном.
Це Віталій Дейнес (на фото - другий зліва)
Ми досі не розповідали вам про цю особу, яка пішла на співпрацю з ворогом з перших днів окупації. А дарма. Біографія його цікава.
Віталій Дейнес працював у сфері освіти, проте не був викладачем. Він був комуністом.
Певний час його переконання не заважали роботі. Він працював у міському центрі дитячої творчості звукорежисером, і його політичні погляди не перешкоджали професійній діяльності.
Тривали час Віталій Дейнес намагався робити кар’єру у політиці. Він неодноразово балотувався від Комуністичної партії Україні і до Верховної Ради, і до міської ради.
До ВР так і не потрапив, а от у міськраді депутатствував. Крім того, після виходу на пенсію Анатолія Переяслова, багаторічного очільника профспілки працівників освіти Центрального району, саме Дейнеса чомусь обрали на цю посаду педагоги. Вони не побачили перешкоди у політичних поглядах Дейнеса.
А дарма, тому що Дейнес був ідейним комуністом, а не випадковим попутником.
Під час особистих розмов він неодноразово переконував редактора 0629 в тому, що Сталін був правий, коли проводив репресії. Казав, що той просто не мав іншого вибору. Виправдовував експропріацію приватної власності. І дуже любив піонерію.
Власне, ще до початку російської агресії, в 2011 році, Віталій Дейнес створив «піонерську організацію» у Маріуполі. Онуки членів маріупольського відділу Компартій стали жертвами експерименту.
Дітей зібрали в комунальній школі Старого Криму (селище під Маріуполем) і урочисто пов’язали червоні галстуки, вручили барабани і сказали: тепер ви організація. Звісно, що більше ніхто і ніколи про діяльність «піонерів» у Маріуполі не чув.
В 2011 році Дейнес разом з колегою по КПУ Григорієм Печеришним прямо в залі міської ради закликав відновити СРСР. Але в той час це звучало абсолютно як маргіналінес.
В 2014 році Віталій Дейнес природно очолив боротьбу з нацизмом. Називав нацистами представників «Азову» і розповідав, що азовці – всюди, що вони впливають на владу міста (тобто на Юрія Хотлубея, теж старого комуніста, який в той час був мером міста) і що саме нацисти тепер правлять Маріуполем.
Але коли 1 березня після антифашистського мітингу, організованому КПУ (Віталій Дейнес в той час вже був очільником міського відділу партії), люди рушили захоплювати міськраду, Дейнес перелякався. Він коментував 0629 ситуацію так: «Я нікого до міськради не направляв. Я закрив мітинг. Вони самі пішли...»
Проте виправдовуватися було вже пізно. 1 березня мітингувальники, яких збирав Віталій Дейнес, захопили міськраду, зірвали прапор України і знищили його.
На жаль, Віталій Дейнес не поніс відповідальності, тому що українське законодавство було занадто м’яким до колаборантів.
Тож не дивно, що в 2022 році комуніст Віталій Дейнес добровільно пішов на співпрацю з ворогом. Певний час працював в районній адміністрації, а зараз повернувся до своєї основної роботи – в центрі дитячої творчості.
Правда, за часи окупації трохи підріс на кар’єрних сходинках. Тепер він очолює не районну, а міську організацію профспілки працівників освіти. Радіє розвитку піонерської організації, яка у росіян називається «рух перших».
Цікаво, а чи бере він участь експропріації приватної власності, яка так подобалася Віталію Дейнесу? Якщо знаєте – напишіть нам.
Ось контакти:
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube