• Головна
  • У Маріуполі окупанти знищили цінні конструкції Будинку Нільсена, - ФОТО
16:17, 23 травня

У Маріуполі окупанти знищили цінні конструкції Будинку Нільсена, - ФОТО

Будинок Нільсена / Фото із архівів 0629

Будинок Нільсена / Фото із архівів 0629

У Маріуполі під час розчищення будинку архітектора Нільсена по вул. Семенишина, 49 від сміття окупанти демонтували оригінальний барельєф над парадним входом, купол з єдиним у місті лускатим дахом та ковану вершину купола. 

Про це повідомляє Телеграм-канал Постіндустріальний Маріуполь.

“Наразі невідомо, де знаходяться вкрадені у міста історичні цінності. Також, очевидно, що при демонтажі купола не робилися виміри та креслення його конструктиву. Тому відновлювати нам, маріупольцям, його доведеться за фотографіями, а це плюс/мінус півметра”, - йдеться у повідомленні.

На щастя, окупанти не встигли демонтувати другий барельєф будинку Нільсена, виконаний у дуже рідкісній та складній техніці – різьблення по цегляній кладці.

Адміністратори телеграм-каналу також повідомляють, що не змогли встановити підрядника, який виконував роботи в історичній будівлі.

“Відомо тільки, що замовник робіт не ППК Єдиний замовник (одна з російських компаній, яка займається ремонтом будівель в окупованому Маріуполі, - ред.) і не власник будівлі, /.../ а замовник був - адже хтось оплатив вивезення кількох камаз сміття ”, - пишуть у Постіндустріальному Маріуполі.

Нагадаємо, “Будинок німф, що плачуть” - унікальна будівля позаминулого століття. Його автором-архітектором є легендарний Віктор Нільсен. Цей будинок архітектор будував собі. 

Як і кожна історична будівля, Дім Нільсена має свою містичну таємницю та легенду. Одна з них пояснює другу назву "Будинок німф, що плачуть". Легенда свідчить, що архітектор Нільсен присвятив свою будову померлій дочці. Вона померла від тифу, і це стало трагедією для архітектора. Будинок біля Міського саду він збудував на її честь і розмістив на ньому жіночий профіль. Під час дощу по ньому стікають сльози та складається враження, що німфа ллє сльози про загиблу.

Серед маріупольців існує легенда, що ночами за поганої погоди можна почути, як з дому доноситься плач.

У роки жовтневої революції 1917-го будинок був експропрійований більшовиками. Під "чуйним керівництвом" комуністів він і почав руйнуватися. З шикарного особняка будівля перетворилася спочатку на дитячий садок, а потім на державну інспекцію екологічної безпеки.

У 2000-х роках будинок Нільсена служив притулком для бездомних. Поступово будинок занепав. 

Кілька років тому будинок придбав підприємець Олександр Макєєв. Він також був власником "Grand Hotel" у Маріуполі. Незадовго до повномасштабної війни він розробив проект реконструкції будівлі та запропонував міській владі придбати будинок лише разом із проектом. Але цього так і не сталося і історична будівля залишилася приватною власністю.

Читайте також:

Дом Нильсена. По ком плачут мариупольские нимфы, - ФОТОРЕПОРТАЖ

В Мариуполе нашли способ, как спасти от разрушения дом Нильсена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи вірите ви в деокупацію Маріуполя?
проголосувало 3728 відвідувачів
Так
56,7%
Ні
35,0%
Забороняю собі думати про це
8,3%
#Маріуполь
live comments feed...