• Головна
  • Окупанти порахували рибу в Азовському морі. Кажуть, що її стало більше, завдяки зруйнованим маріупольським заводам
10:34, 15 квітня
Немає можливості перевірити

Окупанти порахували рибу в Азовському морі. Кажуть, що її стало більше, завдяки зруйнованим маріупольським заводам

Окупанти констатують, що в Азовському морі нібито фіксується позитивна динаміка у відновленні промислових запасів риб.

Про це повідомив так званий голова “держкомітету водного та рибного господарства ДНР” Андрій Судьїн.

“Це наслідок припинення скидання неочищених вод в акваторію моря з промислових підприємств, а також рясний опадами рік. В осередках, де змішується прісна та солона вода, спостерігається своєрідний “вибух” фауни, яка є кормовою базою”, – заявив він.

Нагадаємо, що маріупольські металургійні підприємства ММК ім. Ілліча та “Азовсталь”, які до війни вважались головними забруднювачами Азовського моря, були зруйновані російськими військами у 2022 року.

Через окупацію міста неможливо перевірити, які насправді справи з популяцією риб в Азовському морі, адже ще місяць тому, у березні 2024 року окупанти заявили, що зростання солоності призвело до скорочення місць в Азовському морі, придатних для нересту бичків та тюльки. При цьому відзначено зростання запасів камбали-калкану та піленгасу. 

Тож найкраще, що можуть окупанти зробити для Азовського моря, це залишити окуповані ними території і надати можливість українським фахівцям відновити роботу каналізаційної системи, колекторів у містах тощо, а також полагодити зруйнований російською армією канал Сіверський Донець – Донбас, який забезпечить питною водою Донецьку область.

У 2020 році команда 0629.com.ua провела дослідження на тему, як впливає якість води на рибу, яка мешкає у місцевих водоймах.

Детальніше про це читайте у матеріалі Безопасно ли есть мариупольскую рыбу? Получены результаты исследований, - ФОТО, ВИДЕО, ИНФОГРАФИКА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азовське море #риба
live comments feed...