• Головна
  • Окупанти пояснили, чому в Азовському морі поменшало риби
15:53, 8 березня

Окупанти пояснили, чому в Азовському морі поменшало риби

Окупанти переймаються, що зростання солоності призвело до скорочення місць в Азовському морі, придатних для нересту бичків та тюльки. При цьому відзначено зростання запасів камбали-калкану та піленгасу. 

Про це повідомили у  Азово-Чорноморській філії Всеросійського науково-дослідного інституту рибного господарства та океанографії.

Наукові дослідження російських загарбників нібито показують, що нерестовий ареал тюльки скоротився більш ніж у вісім разів, тепер займаючи лише східну частину Таганрозької затоки. У бичків відкладена ікра ефективно розвивається теж тільки в опріснених ділянках поблизу гирл річок, що впадають у море, і в східній частині Таганрозької затоки.

Зазначається, що зі зміною солоності в морі стали реєструвати нерест лобану, барабулі та ставриди. В інституті пояснили, що в умовах, що змінилися, став ефективний нерест риб, розмноження яких відбувається навесні до періоду розвитку популяцій медуз. Мальки таких риб встигають перейти харчування організмами — мешканцями дна водойм. «Такими в Азовському морі є 2 види риб – камбала-калкан та піленгас. Запаси вказаних видів риб останніми роками стійко зростають і вже є важливою сировинною основою берегового рибальства в Азовському морі», - говорять російські науковці.

Нагадаємо, раніше окупанти заявили, що хочуть знизити солоність морської води в Азові за рахунок річок Приазов’я.

Зазначимо, що солоність Азовського моря залежить не тільки від річок, які впадають у море, а від перетікання із Чорного моря. В залежності від погодних умов, інколи кількість води з Чорного моря, яке є більш солоним, у водах Азову збільшується, інколи зменшується. Тобто солоність води в Азові не є сталим показником і коливається рік від року, коментував свого часу для 0629 ситуацію відділ природи Маріупольського краєзнавчого музею.

Тож найкраще, що можуть окупанти зробити для Азовського моря, це залишити окуповані ними території і надати можливість українським фахівцям відновити роботу каналізаційної системи, колекторів у містах тощо, а також полагодити зруйнований російською армією канал Сіверський Донець – Донбас, який забезпечить питною водою Донецьку область.

У 2020 році команда 0629.com.ua провела дослідження на тему як впливає якість води на рибу, яка мешкає у місцевих водоймах.

Детальніше читайте у матеріалі Безопасно ли есть мариупольскую рыбу? Получены результаты исследований, - ФОТО, ВИДЕО, ИНФОГРАФИКА

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #Маріуполь #Азовське море #риба
live comments feed...